MSH İtalya kapandı... Üretim XLPower çatısı altında devam edecek...

  • Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

    Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Hakan Ülgenalp

RcFanatik
Katılım
31 Eki 2012
Mesajlar
5,158
Tepkime puanı
5,659
Yaş
44
Konum
Burdur
İlgi Alanı
Heli
Aslında bir bakıma öyle,çinliler olmasa bizim hobimiz bu memlekette bu noktaya bile gelemezdi ama , çok ucuz da çok iyi demek olmuyor Ahmet.Modelcilikte emin adımlar atan bir modelci iyi bilir ki, önce ucuz diyerek aldığımız şeylerin daha bazılarını kullanamadan bile atıp sonra mecburen kaliteli ve orijinal olanına yönelmesi ve arada ciddi bir zaman kaybı ve maalesef para kaybı yaşaması da bir gerçek.Bu sürece dayanabilen devam etti, dayanamayan bıraktı gitti.
Çok yönlü bakılabilen ve öngörülemeyen acayip bir çelişki bu çin malı durumu :)
Yüzlerce dolarlık ünite alırsın,uçamazsın,aksilikler yakanı bırakmaz,ama gel gör ki 25-30 dolarlık çakma üniteyle şahane uçarsın gibi :D
Orijinali 5 dolar daha pahalı diye cimrilik edip çakma parça alırsın, o da komple modeli çöpe götürür , kafanı kaşıyarak eve dönersin gibi :lollol:
Neyse, sonuçta hobimiz sadece seven ve yapmak isteyenlerin eline kaldı, bir süre daha devam eder, alt nesil gelirken teknoloji kimbilir neler getirir ki , o alt nesilde o günün revaçta olan hobisini yapar,ya da yapmaz....
Bir firmanın kapanması ,kullanalım ya da kullanmayalım,ister istemez üzüntü veriyor, rekabet,tercih seçeneği, çeşitlilik gibi hoşumuza giden şeyleri aza indiriyor ama ne yapalım , zaman ve gelecek böyle geliyorsa , elimizde çok yapabileceğimiz birşey de yok, bitene kadar devam diyoruz o zaman :):saygilar:
 

Rasim Öztürk

RcFanatik
Katılım
9 Mar 2013
Mesajlar
6,471
Tepkime puanı
10,401
Yaş
33
Konum
Eskişehir
İlgi Alanı
Heli
Amerika tarafında da Alex ve Jennifer kepenk kapatıyor....

It’s been an amazing run, and we will miss supporting the hobby through MSH USA, the amazing customers, fans and flight team. But it’s time to close this chapter in the hobby.
MSH USA is closing. The 40% Closing Sale will run for 2 weeks before we take it offline.
Cheers and looking forward to seeing everyone at the field!
Alex & Jennifer

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
 

Benzer Konular