muhteşem rc uçak çalışmaları

TÜRKALP KUCUR

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
ben şahsen 3d yazıcı ile basılmış parçaları birleştirip uçak yapma işini pek sevmedim.. ağaç işi balsa vs daha çok hoşuma gidiyor..

Airbus projesi..
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kendin yap nitro uçak

Akrobatik uçak

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
O degil de, video'nun basinda arkada rolling harrier'da gorulen ucak benim ufaklik :lol: Haluk ucarken kadraja girmisim cekim gunu :coolxf:
Cok dramatik bir sahne olmus :)

3d Print malzemelerininde avantajlari var. Genelde herhangi bir ilave yapim deneyimi , malzemesi olmadan yapilabiliyor. Ama modelciler icin sanki hibrit cozumler cok daha iyi gibi.

LW-PLA dedigimiz dusuk yogunluklu PLA icin bile agirlik balsa bir kanada gore 2x , 2.5x daha fazla oluyor. Cogunlukla dusuk agirlik cok cok buyuk avantaj oluyor bir cok ucus turu icin. Ote yandan en azindan cogumuz icin lazer kesim daha ulasilabilir oldu. Ama takilip cikarilabilir bir kanat icin aparatlarin uretilmesi yada son anda cikan tasarim degisiklikleri icin avantajli ama tum ucagi yapmak icin bugun gordugumuz malzemeler ile benim icin de cok iyi degil acikcasi.

Kopugu kesme degilde EPP enjeksiyon yapabilsek benim tum hayaller gerceklesecek :p