Multicopter İşine Yeni Başlayanlara Tavsiyeler (2020)

Merhaba, kumandam X9 Lite Pro ve modulum r9m lite Pro, r9mm ve r9mm OTA alıcılarım var. Ayrıca çalışmayan 3 tane de R9 mini. Yaşadığım sorunlar özetle, kısa mesafede rx lost, eşleşme, telemetry, kapalı alanda penetrasyon ve de uzun mesafede çok düşük rssi. Adı üzerinde long range modül, ltb fcc, flex hepsini denetim, accst ve access protokol de denedim ama bir türlü kendimi güvende hissedemiyorum.

Benim talihsizliğim desem, bir çok örneğini gördüm.

Kötü örnekler onyargi da oluşturuyor...
anten ne kullaniyordunuz , ilk baslarda sinyal sorunlari cokca yasamistim suan gayet memnunum .

zipp9 anten kullaniyorum , ayrica alicidaki antenleride degistirdim .
uzerinde gelen cubuk anten ile 1km mesafe bile yapamiyordum ,
[TRY113.32 17% OFF]Frsky Zipp9 915 MHZ Yüksek Performanslı Moxon Anten R9M ve R9M Lite Modülü için RC Par ar? from Oyuncaklar ve Hobiler on banggood.com

sag ust kosede mesafeyi gorebilirsn
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

zipp9 anten kullaniyorum , ayrica alicidaki antenleride degistirdim .
uzerinde gelen cubuk anten ile 1km mesafe bile yapamiyordum ,
[TRY113.32 17% OFF]Frsky Zipp9 915 MHZ Yüksek Performanslı Moxon Anten R9M ve R9M Lite Modülü için RC Par ar? from Oyuncaklar ve Hobiler on banggood.com

sag ust kosede mesafeyi gorebilirsn
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Gerçekten harika 10km+ hemen alıyorum o anten den, hatta ben sakarimdir, kırarım, 2 tane alayım hazırda 2.ye %10 indirim var?

Paylaşımınız için çok teşekkürler.

@Mehmet Ali AYDIN 2 dakika ara ile yeni mesaj yazmak yerine ILK mesajı DUZENLE diyerek ilavede bulunabilirsiniz. Böylece gereksiz mesaj yazmamış olursunuz ;)

2 Mesajını ILK mesajınızın içine taşıdım, bilginize :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Ali AYDIN
apm 2.8 sorun yaşıyorum arm komutu verip motorlara biraz gaz verince motorlar kendi başlarına yavalca hızlanıyor