Muscattan Canlı Yayın Serisi : Cam Elyaf Kumaş Kaplama

İlgi Alanı
Uçak
RC Model Uçaklar için Cam Elyaf Kumaş Kaplama Nasıl yapılır serisi ile ilgili canlı yayın bildirimlerini buradan yapalım istedik.

Evet arkadaşlar, çeşitli sebeplerle uzun bir ara vermek zorunda kaldığımız canlı yayın serilerine devam ediyoruz.

Bu Cuma, 2 Mart 2018 gecesi Türkiye saati ile 21:00 da Cam elyafı kaplama serisinin SON bölümünü gerçekleştirmeyi planlıyorum.

Bu bölümde kaplama sonrasında yüzeyi boyaya hazırlama, panel çizgileri, perçinler, bakım kapakları gibi detayların benzeştirilmesi üzerine sohbet edeceğiz.

CANLI YAYIN LINKI :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
[Duyuru]: Muscattan Canlı Yayın Serisi -2 : Camlama 1. Bölüm

Perşembe günü Türker ve benim katılmam gerekli zorunlu bir şirket yemeği vardı, şimdi aklıma geldi :-\

İnşallah ortalarına doğru yetişebiliriz. Olmadı sonradan seyreceğiz artık :embarras:

Böyle bi camlama yapılacaksa varım...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sümer Yamaner' Alıntı:
Böyle bi camlama yapılacaksa varım...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Prensipte balkon kapatmaya karşıyım ı-ıh :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etkinlik oluşturuldu:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Etkinlik oluşturuldu:
Az daha unutuyorduk ama az önce Sosyal medya duyurularımızı yaptık.

Evren Hocam,

Unutmadan yazayım dedim. Gerçi %100 senin notlarında kesinlikle vardır ama... %p

Şimdi benim gibi konu cahili arkadaşlar için, baştan genel bir bilgilendirme yapar mısın ? Kaplama çeşitleri nelerdir ? Birbirlerine göre avantaj / dezavantajları nedir ? Sen nerede hangi yöntemi neden tercih ediyorsun ....
Çunkü kaplama dendiğine benim nedense hep aklıma folyo geliyor ve başka da bir şey gelmiyor :laugh:

Sadece uçak kanadı ile sınırlı kalmayıp ilerleyen dönemde kalıpçılık, FRP imalat işleri vb konularda da uygulamalar bekliyoruz...

Kanopi özel ilgi alanımız :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Evren Hocam,

Unutmadan yazayım dedim. Gerçi %100 senin notlarında kesinlikle vardır ama... %p

Şimdi benim gibi konu cahili arkadaşlar için, baştan genel bir bilgilendirme yapar mısın ? Kaplama çeşitleri nelerdir ? Birbirlerine göre avantaj / dezavantajları nedir ? Sen nerede hangi yöntemi neden tercih ediyorsun ....
Çunkü kaplama dendiğine benim nedense hep aklıma folyo geliyor ve başka da bir şey gelmiyor :laugh:

Planımda diğer kaplama çeşitlerine kısaca bir değinmek var adminim :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Sadece uçak kanadı ile sınırlı kalmayıp ilerleyen dönemde kalıpçılık, FRP imalat işleri vb konularda da uygulamalar bekliyoruz...

Kanopi özel ilgi alanımız :)

Aslında cam elyafı kumaş ve epoksi ile kaplama yapmak bahsettiğin işlerin hepsinin temeli sayılır. O yüzden bunla başlıyorum, ilerde elde iş ve malzeme oldukça, kompozit malzemeler ile yapılan diğer işleri de ele alırız.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merakla bekliyoruz son 5dk :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son kısımlar kesinti artmış olsa da, ilk yayına göre çok daha akıcı bir yayın oldu.

Bu bölümde de bir süre yeni şey öğrenmiş olduk sayende Evren hocam. Emeklerin için tekrar çok teşekkür ederiz :hoppa: :halay:

Yayının son kısımlarındaki kayıplar feci... Yayını kapattığımda toplam 1 saat 13 dakikalık bir süre veriyordu youtube. Ama şimdi geri dönüp izleyince 1 saatlik bir vide çıkıyor. 13 dakika kesintilerle buhar olup gitmiş :(

Başında kendi kendime 3lü kanon yapmam da süper olmuş :)

ses probleminin giderilip anlatıma baştan başladığım yer yaklaşık 06:25'e denk geliyor. Sonradan izleyecek olanlar ilk 06:25 i dikkate almasın :)

Bir sonraki yayın için 720P lik bir yayın ayarı oluşturdum, umarım daha iyi olur yoksa o yayın sırasında müdahele etme şansım olmayacak (eller eldiven ve epoksili olacak). Yada emin olmak için araya bir deneme yayını daha mı sıkıştırsak :)

Başka telaşelerden aklıma bile gelmedi. :embarras: Sonra izleyeceğim artık...

Yayının son kısımlarındaki kayıplar feci... Yayını kapattığımda toplam 1 saat 13 dakikalık bir süre veriyordu youtube. Ama şimdi geri dönüp izleyince 1 saatlik bir vide çıkıyor. 13 dakika kesintilerle buhar olup gitmiş :(

Başında kendi kendime 3lü kanon yapmam da süper olmuş :)

ses probleminin giderilip anlatıma baştan başladığım yer yaklaşık 06:25'e denk geliyor. Sonradan izleyecek olanlar ilk 06:25 i dikkate almasın :)

Bir sonraki yayın için 720P lik bir yayın ayarı oluşturdum, umarım daha iyi olur yoksa o yayın sırasında müdahele etme şansım olmayacak (eller eldiven ve epoksili olacak). Yada emin olmak için araya bir deneme yayını daha mı sıkıştırsak :)

Gayet iyi. Ne yaparsak yapalım mükemmele ulaşamıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yaptık mı mesele yok. :saygilar:

Bence de 720P yeterli olacaktır. Anlaşılan o ki yayın süresi artınca, sonlara doğru bir sıkıntı çıkıyor. Yoksa ortalarda 45 dak tek kelime ile harikaydı.

Gerçek yayından 1 gün önce yarım saatlik KISA bir DENEME yayını da yapabiliriz, güzel olur %p

Ama sonuç ne olursa olsun, Levent abinin dediği gibi esas olan eldeki imkanlar dahilinde en güzelini yapmaya çalışmak, mükemmel olmasına gerek yok :RCKolik:

Omer Erkan' Alıntı:
Başka telaşelerden aklıma bile gelmedi. :embarras: Sonra izleyeceğim artık...
İnan izlerken kaç defa aklımdan geçtin Ömer abi. Dedim bu konular tam onluk, ama gelirsin diye bekledim. Ben de dışarıda olunca koşturma ile ancak yetişebildim.

Bundan sonra ben her yayından 1 saat önce seni arayıp, hatırlatma yapayım abi ;)