Nasıl bir bataryaya ihtiyacım var ?

Caner Variyenli

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Hız odaklı olmayan bir quadcopter yapıyorum, 4 motor ve her biri için 40 amper ESC var elimde. 6s tek bir ünite ne kadar süre kullanırım ( tahmini 4 bin amper), 2 batarya yapsam uçma süresi uzar mı ?

Hız odaklı olmayan bir quadcopter yapıyorum, 4 motor ve her biri için 40 amper ESC var elimde. 6s tek bir ünite ne kadar süre kullanırım ( tahmini 4 bin amper), 2 batarya yapsam uçma süresi uzar mı ?
Konu Quad ama açılan yer Uçak. :rolleyes: Bu yüzden konu olması gereken yere taşınmıştır.

Quadlarda uçuş süresi hesaplama ile ilgili epey bir konumuz var diye hatırlıyorum. Mesela şu konu.

Madem bir quad toplama başladınız vakit ayırıp şu ana konulara mutlaka bir göz atınız. :saygilar:

E-calc ile yaklaşık fikir verecek bir hesaplama yapabilirsiniz:

İlk versiyonlarına kıyasla, şu an hem kütüphanesinde daha çok ürün verisi mevcut hem de değişken atmosferik parametreler ile gerçeğe daha çok yaklaşmanızı sağlayan fonskiyonlar eklendi...

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Konu Quad ama açılan yer Uçak. :rolleyes: Bu yüzden konu olması gereken yere taşınmıştır.

Quadlarda uçuş süresi hesaplama ile ilgili epey bir konumuz var diye hatırlıyorum. Mesela şu konu.

Madem bir quad toplama başladınız vakit ayırıp şu ana konulara mutlaka bir göz atınız. :saygilar:

Sağ olun düzeltme için, rehberleri okuyorum ama hala karmaşık gelen çok ifade var, umarım yakında hepsini çözerim.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari