Neredeyse topladığım yeni fpv Quadım

İlgi Alanı
Multikopter
Selamlar çok eski sayılmam Fpv Quad alanında bütçemin ve öğrendiğim şeylerin sınırıyla bir şeyler topladım ve incelemenizi rica ediyorum şimdiden teşekkürler

FRAME: Hskrc Martian 4 220mm (aslında realacc martian 2 almıştım ama f1 deponun azizliğine uğradım bu frame'i gönderdiler tipi hoşuma gittiği için ve telefonları açmadıkları için pek uğraşmak istemedim açıkçası)
LİNK:

MOTORLAR: Emax Eco ilk seri 1900kv motorlar (Burada da bilgisizliğimden kaynaklanan bir şey yaptım 2400kv almam gerekirken 1900kv aldım ama sonrasında bir kaç kişiye sorduktan sonra 4s batarya almamı önerdiler sonradan uyumsuz olduklarını fark ettim ilerde 6s e geçerek daha iyi bir performans alabilirim ama, ikinci seri ile de aralarında ben alırken 40tl fark vardı keşke ikinci serisini alsaymışım:( ve motorlar belirttiğim gibi 1900 kv 6s uyar diye düşünüyorum ama tam performansını kaç s pilde verir sizce?)
LİNK:

PİL: Cnhl 1500mah 4s 120c (Uygun fiyata aldım 100c ile aralarında ki fark 25 tlydi)
LİNK:

FC+ ESC: Mamba f405 mk2 (Şüphesiz parçalarım arasından aldığım için tek bir üzüntü duymadığım parça)
LİNK:

KUMANDA+ ALICI: Flysky fsi6 ve x6b (Parçaları anlatmama gerek yok ama sorum hala kullanılabilir mi yoksa artık çağ dışı bir kumanda mı?)

ŞARJ ALETİ: İmax b6 çakma (Gayet memnundum kendisinden ama bir sorunum var şu aralar battery vol err cell connect hatası veriyor sorunu sebeplerini ve nedenini çözdüm fakat ya pilde ya da şarj aletinde bir soket boşta zor bir sorun değil ama kendim bulaşmak istemedim artık yarın pilciye gidiyorum ve o halledecek. Ürünü amazon Türkiye'den aldım üründen çok hizmet şaşırttı beni 1 ay bedava amazon prime ve 1 günden daha az sürede elime ulaştı kargo prime videonun nimetini çok yedim bundan sonra ilk önce amazona bakıyorum bir ihtiyacım olunca Kapitalizmin faydaları diyelim artık :) )

KAMERA: Foxeer Razer Mini 16:9 1200tvl 2.1 mm (açıkçası en uygun fiyatlı ve adam akıllı kamera buydu ve indirimdeydi aldığımda pek bir şey diyemeyeceğim daha elime ulaşmadı)
LİNK:

PERVANE+ PİL STRAP'İ : ilk uçuş denememde babam benden daha heyecanlı olduğundan masa üzerinde kumandayı elimden almaya çalıştı tabi arbede yaşanırken stickler oynayınca masa örtüsü telefon kabım her şeyi kesti ve çok korkuttu herkesi, usta quad pilotlarının bile deneyemeyeceği şeyi ben hangi stickle quadı kaldıracağımı bilmezken denemek çok garip hissettiriyor, ilk pervanelerimi kırışımda böyleydi iki tanesi kırdım ama yine sipariş verdim şu an yolda 20 adet gep rc şeffaf beyaz sipariş ettim kırdıklarım da oydu, birde oda bulunsun diye iki bıçaklı markasını bilmediğim bir pervane almıştım onlarda gayet güzel diğer pervanelerim gelene kadar onlarla uçtum.
PERVANE LİNKİ:

Pil strapini de çok hoşuma gitti ve 15x 200 ölçülerde aldım umarım uyar. Gelene kadar da üç tane plastik kelepçeyi birleştirerek kullandım gayet sıkı oluyor tavsiye ederim.
STRAP LİNKİ:

PARA
bu kısmı biraz karışık aldığım şeyler çok pahalı olmuş şu an

Motorlar + FC+ ESC = 700 TL motorların tanesinin 90 TL olduğunu hatırlıyorum oradan hesapla FC+ESC 340 tl olması gerekiyor şuan 500 civarı :eek:

Pil: 275 TL, yurt dışında 250 TL şu an vergiler kargo falanla 300 e kadar çıkabilir ama ben Türkiye'den aldım güzel bir fiyata.

Frame= 250TL f1 depodan aldım dediğim gibi ama siz almayın martian 4 güncel fiyatı 220 tl

Kumanda= 450 tl

Alıcı: 125 tl

Şarj aleti: 200 tl

Kamera: 200 tl

Pervane: 20 adet 70 tl

Strap: 60 tl

Toplam: 2330TL
Sadece Quad: 1275
Şuan fiyatı 3000 İ geçer galiba pek bakamadım.

kumanda strap pervane şarj aleti pil hariç fiyattır.

daha gözlük ve vtx kaldı

Güzel toplayabilmiş miyim? Toplam fiyat nasıl? Şimdiden teşekkürler :)

Kontrol Kartınız
mamba f405 mk2
Model Sınıfı
220mm
Motor, Pervane ve ESC
emax
Kumanda Alıcı ve Verici
Flysky
Extra Ekipman
yok