NeXt Simülatör --- İnceleme / Ayar / Özellikler

Benim kendi yaptigim wireless'de notral pozisyonlarda cok az bir titreme var ama helide hissedilmiyor. Kabloludan farkli degil, umursamiyorum o yuzden.

Bende de çok titreme oluyor nötr pozisyonda. Kablolu kullanıyorum. Rf 6, 6.5 modunda. Ama ben de uçuşa etkisini hissetmedim.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bende de yapıyor bunu bi miktar ama o kadar abartı değil. Mesela 1900rpm olan bir model uçlarda 1800rpm e düşüyor.

Bir de klavyenin capslock tuşu mu bozuk bilemiyorum ama tamamı büyük olunca çirkin duruyor göz zevki açısından.
Yok Rasim 2200 olan kafa turu 1300 bile görüyor . Anlam veremedim. Ve throthle curve den verdiğim değerler işe yaramıyor.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Yok Rasim 2200 olan kafa turu 1300 bile görüyor . Anlam veremedim. Ve throthle curve den verdiğim değerler işe yaramıyor.

Bir şekilde ayarlanabilir mi bilemiyorum ama idle up da bir işe yaramıyor. Peki bütün helilerde aynı şeyi mi yapıyor. Bir daha kalibrasyon yapmanı öneririm. Dongleyi RF 6 modunda mı kullanıyorsun?

Cahit Kaş' Alıntı:
Bir şekilde ayarlanabilir mi bilemiyorum ama idle up da bir işe yaramıyor. Peki bütün helilerde aynı şeyi mi yapıyor. Bir daha kalibrasyon yapmanı öneririm. Dongleyi RF 6 modunda mı kullanıyorsun?
Tüm modellerde böyle . Dongle da G5 G6 G7 OLDUĞU mod seçili.

Defalarca kalibrasyon yaptım ayrıca.

İlk çıktığı zamanlar bedavaya vermişler resmen, sadece $47 :D Tutunca doğal olarak fiyatta zamlanıyor :D

İlk çıktığında 4 tane modelle çıkmış ama abi :D Ben ilk kez 2014 yazında denemiştim bu simi, o zaman çok tutmamıştım, öyle hatırlıyorum. O zamandan bu zamana sadece model çeşitliliğini de değil, programın kendisini de çok geliştirdiler.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Rasimle beraber test ettigimiz bir durum var. Sayet testlerde sorun cikmazsa, maliyet konusunda da bir guzellik dusunuyoruz sizler icin :laugh: Bizi takip etmeye devam edin :RCKolik:

Güncel :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Valla iyi hatırlattın Rasim. Birazdan Turkerin Notebook o konuştuğumuz son kontrollü bir deneyeyim :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla iyi hatırlattın Rasim. Birazdan Turkerin Notebook o konuştuğumuz son kontrollü bir deneyeyim :D

Sent from my iPhone using Tapatalk
Birşeyler dönüyor ama bakalım :)

Biz de kurbanlık misali bir kaç kişi girmeyi planlıyorduk sanırım böyle bir plan var. Varsa gerçekten çok güzel olur :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Daha güzel haberlerle çıkmak isterdik ama olmadı :D Bir tek next satın alarak iki arkadaş offline kullanabilirsiniz. Online'a ise aynı next üzerinden aktive edilen iki bilgisayar aynı anda giremiyor.

Arkadaşlar özellikle 9 in 1 kullananlar için söylüyorum, RF G7-8-9 falan kullanmayın dongel da. RF 'ı dongel ile kullananlar zaten kendi arayüzü ile yüklüyorlar genellikle. RF modunda dongle bağlandığında özel bir arayüz olarak görünüyor. Dongle ı aerofly kısmına alın. Sonrasında ilk olarak mutlaka radyo eksenlerini pc de Denetim Masası/Aygıtlar ve Yazıcılar kısmından Oyun Kumandası üzerinde sağ tıklayıp Oyun Kumandası Ayarlarını seçip Özelliklere tıklayın ve Ayarla seçeneği ile radyodaki tüm eksenleri kalibre edin. BU kalibrasyonu RF modunda sadece simswitch aktif değilken yapabiliyoruz sanırım. Ama o zaman eksenlerden birini switch olarak görüyor ve o kısımda kalibrasyon yaparken diğer aşamaları atlayıp kalibrasyonu tamamlamadan menüden çıkmaya neden oluyor. RF modunu sadece RF için, Phoenixi Phoenix için kullanın. Ama diğerleri için aerofly modunu kullanın. Aerofly modunda bırakın RC simi yarış oyunlarında bile radyonuz eksen olarak görünür :). Erhan hocam sizin problem büyük ihtimalle bu kalibrasyon ile alakalı. Eğer bu kalibrasyonu yaptıysanız ve aynı durum hala söz konusu ise o zaman Radyoda ki Pitch curve ve Throttle curve değerlerini kontrol edin.
Özellikle Next ve 9 in 1 dongle için Wireless bağlantı, kablolu bağlantı, kalibrasyon, NextRc switch ve buton atama gibi konuyla ilgili bir videom hazırda bekliyor. Net olmadığı için bir türlü yükleyemedim. Gerçi Mehmet abi de aynı konuyu RF 7 için hazırlayacaktı :D

Kadir SARIYILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar özellikle 9 in 1 kullananlar için söylüyorum, RF G7-8-9 falan kullanmayın dongel da. RF 'ı dongel ile kullananlar zaten kendi arayüzü ile yüklüyorlar genellikle. RF modunda dongle bağlandığında özel bir arayüz olarak görünüyor. Dongle ı aerofly kısmına alın. Sonrasında ilk olarak mutlaka radyo eksenlerini pc de Denetim Masası/Aygıtlar ve Yazıcılar kısmından Oyun Kumandası üzerinde sağ tıklayıp Oyun Kumandası Ayarlarını seçip Özelliklere tıklayın ve Ayarla seçeneği ile radyodaki tüm eksenleri kalibre edin. BU kalibrasyonu RF modunda sadece simswitch aktif değilken yapabiliyoruz sanırım. Ama o zaman eksenlerden birini switch olarak görüyor ve o kısımda kalibrasyon yaparken diğer aşamaları atlayıp kalibrasyonu tamamlamadan menüden çıkmaya neden oluyor. RF modunu sadece RF için, Phoenixi Phoenix için kullanın. Ama diğerleri için aerofly modunu kullanın. Aerofly modunda bırakın RC simi yarış oyunlarında bile radyonuz eksen olarak görünür :). Erhan hocam sizin problem büyük ihtimalle bu kalibrasyon ile alakalı. Eğer bu kalibrasyonu yaptıysanız ve aynı durum hala söz konusu ise o zaman Radyoda ki Pitch curve ve Throttle curve değerlerini kontrol edin.
Özellikle Next ve 9 in 1 dongle için Wireless bağlantı, kablolu bağlantı, kalibrasyon, NextRc switch ve buton atama gibi konuyla ilgili bir videom hazırda bekliyor. Net olmadığı için bir türlü yükleyemedim. Gerçi Mehmet abi de aynı konuyu RF 7 için hazırlayacaktı :D
İlk fırsatta denicem . Çok sağol.

Rasim Öztürk' Alıntı:

Daha güzel haberlerle çıkmak isterdik ama olmadı :D Bir tek next satın alarak iki arkadaş offline kullanabilirsiniz. Online'a ise aynı next üzerinden aktive edilen iki bilgisayar aynı anda giremiyor.
Bu değerli paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler Rasim :thumbup: Emek çekip düşünmüş, test etmiş ve üşenmemiş bizlerle paylaşmışsın :bravo:

Bu durumda yaklaşık $80/2 = $40 x 2,9 = 115 TL'le lisanslı simulator sahibi olmak mümkün gözüküyor ki bence "Bedavadan az pahalı" :halay:

Genelde fırsat bulup simulatör açabilirsem ONLINE hiç takılmadığım için bence simulator sınırsız ve sorunsuz çalışması esas. Bu durumda daha ne olsun diyorum :yuppi: