NİTRO motorlu uçağa alıcı pili seçimi

İlgi Alanı
Uçak
paragon trainer uçağında şu anda 11,1 lipo kullanıyorum ubec ile birlikte.
ben bu uçakta liion pil kullanabilir miyim ? kullanan arkadaşlar var mı?
ne dersiniz arkadaşlar?

paragon trainer uçağında şu anda 11,1 lipo kullanıyorum ubec ile birlikte.
ben bu uçakta liion pil kullanabilir miyim ? kullanan arkadaşlar var mı?
ne dersiniz arkadaşlar?
Hocam kullandığınız esc kaç amper ve uçuşta kalkışta ortalama throotle ne kadar oluyor

Alıcı ve servolar çok akım çekmiyor ise boost regülatör kullanarak tek bir 18650 hücreyle yapabilirsiniz bence. Daha önce ft simple soarer planörde denemiştim. Regülatör çıkışında parazit olmadığından emin olmanız gerek, servo sinyallerini bozabiliyor bazen.

• Beğen
Tepkiler: Ayhan Battal
3S1P kullanilabilir bence. Tabi laptoptan cikma olmamak kaydıyla. :)

3S1P kullanilabilir bence. Tabi laptoptan cikma olmamak kaydıyla. :)
Buna katılmıyorum. Genelde laptop pillerinde bir ya da iki hücre gitmiş oluyor. Kalanlar çok güzel iş görüyor. Senelerdir kullandığım 2S LiIon paketlerim var.

Buna katılmıyorum. Genelde laptop pillerinde bir ya da iki hücre gitmiş oluyor. Kalanlar çok güzel iş görüyor. Senelerdir kullandığım 2S LiIon paketlerim var.
O halde 2 tane li ion pili ubec e bağlayıp kullanayım. bu arada kullandığım 18650 piller laptop çıkması ama kötü durumda değil.

O halde 2 tane li ion pili ubec e bağlayıp kullanayım. bu arada kullandığım 18650 piller laptop çıkması ama kötü durumda değil.
Servolar high voltage ise UBEC de gerekmez.
Ayrıca eski nesil LiIon piller nominal 3.7 V değil. Örneğin benim kullandıklarım 3.6 V. Trainerde standart servolarla UBEC olmadan kullanıyorum. Hatta 2S2P olarak yaptım. Aylarca şarj etmiyorum, onboard buji kızdırıcıya rağmen.