Oluklu plastik malzemeden basit uçak planları

• Konbuyu başlatan maydin67
  • Başlangıç tarihi
  • 4,658
M

maydin67

Guest
Yapımı kolay,eğlenceli ,oluklu plastikten kanat,yatay ve dikey stabilizatörü olan ve u profilden oluşan gövdesiyle, yapımı oldukça kolaydır. ;)

Planları buradan ulaşabilirsiniz.

İçlerinden birinin yapım aşamaları için

Bir tanesinin uçuş videosu:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: Oluklu plastik malzemeden basit uçak planları

Vay be abi hem de nitro :) Valla oluklu plastik malzeme ve nitroyu hiç bir arada düşünemezdim :laugh:

Oldukça ilginç ve değişik bir deneyim olsa gerek. Paylaşım için teşekkürler :bravo:

Rica ederim. :) Boşta ,uygun bir patlar motorunuz varsa hiç durmayın.Dayanıklı ve zevkli modeller ;)

Ynt: Ynt: Oluklu plastik malzemeden basit uçak planları

maydin67' Alıntı:
Rica ederim. :) Boşta ,uygun bir patlar motorunuz varsa hiç durmayın.Dayanıklı ve zevkli modeller ;)
Geçenlerde konuşurken Yavuz Bey yeni heyecanlar aradığından bahsetmişti. Üstelik bildiğim kadarı ile elinde boşta motor da var. Kanına girip, bir tane yaptıralım abi :D

Yıllar önce elektrkli ve EPP modeller yaygın değilken bunları internette bulmuştum. Kırılmaz olması çok cazip gelmişti ama oluklu plastik malzemeyi bulamamıştım. Kırtasiyecilerde dosya/resim çantası olarak satılıyor ama bütün levha olarak yakınlarda yoktu. :(

Oluklu plastik malzemeden yapabileceğiniz, kolay ,ucuz, eğlenceli bir model mugi :

Ynt: Ynt: Oluklu plastik malzemeden basit uçak planları

Necdet Aygören' Alıntı:
Oluklu plastik malzemeden yapabileceğiniz, kolay ,ucuz, eğlenceli bir model mugi :
Daha neler göreceğiz :) Güzel bir paylaşım olmuş Necdet Bey, elinize sağlık. Şekli de ismi de tanıdık aslında, zagi - mugi :laugh: