Video Orel Zohar Harika Bir Uçuş Videosu

Ali Haydar GÖK

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Videoyu günün videolarına koymadım. Çünkü başlı başına konuyu hakeden bir uçuş olmuş diye düşünüyorum :) Hele iniş harika :heartxf:
Bu arada "manyak" ifadesi onlarda da var heralde. 5:38 de arkadan biri " Ya manyak" diyor :lol::lol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Bu yapılan "şey"'e uçak uçurmak demiyorsunuz umarım.
Yani abi; bakış açına göre değişir :laugh: Sonuçta havadaki alet uçağa benziyor ve aynı zamanda havada hareket ediyor. Diğer taraftan uçmakla uçmamak arasında müthiş bir çaba sarfediyor 😁 Yani şimdi ' uçak uçurmak' diyoruz desem olmaz, demiyoruz desem olmaz :lol::lol:

Bende napiyim işte 100 metre yukarda flaplar açık uçuyorum.
Flaplar hariç doğru yoldasın ;D Devam ;)

Valla bu tarz "uçuşu" ne yalan söyleyeyim kişisel olarak ben de sevmiyorum. :lollol: Ama bu seviyeye gelene kadar harcanan çaba tabiki takdiri hak ediyor. Sardırıp inişe de baktım benzeri bir inişi daha önce bir videoda görüp kaybetmiştim sonra da arayıp bulamamıştım iyi oldu kaydettim bu sefer. :)

Valla bu tarz "uçuşu" ne yalan söyleyeyim kişisel olarak ben de sevmiyorum. :lollol: Ama bu seviyeye gelene kadar harcanan çaba tabiki takdiri hak ediyor. Sardırıp inişe de baktım benzeri bir inişi daha önce bir videoda görüp kaybetmiştim sonra da arayıp bulamamıştım iyi oldu kaydettim bu sefer. :)
İşin aslı videoda bir sekans mı desem yoksa koreografi mi desem 🤔 işte ondan yok :D Eğer hareketler bu kadar hızlı değil de; daha yavaş ve bir plan çerçevesinde, tekrara düşmeden sıra sıra dizilmiş olsa daha keyifli bir video olurdu. Ama anlattığım tarz videolar da genelde büyük toplantılarda çalışılmış gösteri uçuşlarında oluyor. Bu uçuş, arkadaş ortamında sınırların zorlandığı, göze hitap etmekten ziyade zorluk seviyesinin ön plana çıktığı, ha kırdı ha kıracak tarzı bir 'uçuş!' olmuş. Ama bu videoyu paylaşmamdaki en büyük etken inişiydi.. Malum yeni yeni iniş yapmayı öğrenen biri olarak dikkatimi çekiyor :p

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Koç
İşin aslı videoda bir sekans mı desem yoksa koreografi mi desem 🤔 işte ondan yok :D Eğer hareketler bu kadar hızlı değil de; daha yavaş ve bir plan çerçevesinde, tekrara düşmeden sıra sıra dizilmiş olsa daha keyifli bir video olurdu. Ama anlattığım tarz videolar da genelde büyük toplantılarda çalışılmış gösteri uçuşlarında oluyor. Bu uçuş, arkadaş ortamında sınırların zorlandığı, göze hitap etmekten ziyade zorluk seviyesinin ön plana çıktığı, ha kırdı ha kıracak tarzı bir 'uçuş!' olmuş. Ama bu videoyu paylaşmamdaki en büyük etken inişiydi.. Malum yeni yeni iniş yapmayı öğrenen biri olarak dikkatimi çekiyor :p
O boyutta bir piste bu tarz bir uçakla yapılan "şey"'e de iniş diyemiyorum.

Çünkü başlı başına konuyu hakeden bir uçuş olmuş diye düşünüyorum :)

Orel kabiliyetli bir arkadaş, ticari pliot lisansı için eğitim döneminde olunca pek adını duyamıyoruz bir iki senedir... Pandemi öncesinde çok aktif idi...

Adi Koch.v'ın kendi ülkesine ve modelcilik camiasına kazandırdığı en ciddi yeteneklerden...
Adi'nin ekibinde Orel hariç hemen herkes IMAC/Precision disiplinlere de vakit harcıyor... Orel'i de ilerleyen dönemlerde görmek isteriz.... Hem genç beden hem iyi refleksler hem yüksek kabiliyet hem de çok çalışma olunca güzel şeyler çıkar ortaya... Böylelikle uçağı topaç gibi çevirmek haricinde nefis uçurabildiğini de görmüş oluruz...

Malum yeni yeni iniş yapmayı öğrenen biri olarak dikkatimi çekiyor :p

Çekicem ben senin dikkatini, az kaldı... Ulen işin gücün pervane kırmak... Yok inişte kırdım, yok rüzgardan kırdım, yok masadan düştü... Çöz artık şu işi :coolxf: Memlekette pervane bırakmadın :lol:

Bu yapılan "şey"'e uçak uçurmak demiyorsunuz umarım
O boyutta bir piste bu tarz bir uçakla yapılan "şey"'e de iniş diyemiyorum.
Çarşı herşeye karşı :p:p:p

Çekicem ben senin dikkatini, az kaldı... Ulen işin gücün pervane kırmak... Yok inişte kırdım, yok rüzgardan kırdım, yok masadan düştü... Çöz artık şu işi :coolxf: Memlekette pervane bırakmadın :lol:

Ben masumum abi, rüzgar yaptı :evil:

Ahşap pervaneler pek nazlı abi. Az bişey yere dokununca çıtırt ediyor. Sonra da böyle adımızı çıkarıyor. Karbon baktım da aradığım ölçülerde yok. Plastikten devam :D

Yok daha neler abi :lol: Baktım 16 Eylül 2022de Extrayı almışım. Hatırladığım kadarıyla 6 tane ahşap pervane "çatlattım" :laugh: Son 20 sortide rüzgardı frendi derken 3 tanesi gitti. İlk aldığımda bir tanesi gitti. Yine ilk zamanlar iniş öğrenirken 2 tanesi gitti. 6 pervane az değil ama uçuş sayısı da az değil. 200-300 sortisi vardır. Pervaneler feda olsun sarışınıma 😍

13" karbon pervane pek pahalı değil abi. Sizin uçaklardaki kolum kadar pervane ile kıyaslama :D 2 tane 13" cw ve ccw karbon drone pervanesi 600₺. Sadece cw bulsam uçaklara uygun, 300₺ para değil karbon pervane için :)

Son düzenleme:
Sizin uçaklardaki kolum kadar pervane ile kıyaslama :D

Tatlışım, inişi öğren, pervane kırma işini bitir, sonradan git Nusret usulü altın kaplamalisini al...

Sonra pervane ucundaki esnemeyi konuşmaya başlayalım yüksek devirde... Bizim teorisyenler için festival ortamı olur :coolxf: