pervane yardım

Deniz bey çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı.THK kurumunda 11x47 pervane vardı baya bir hesaplıda 9tl tanesi.Oradaki bey motoru yakarsın dedi.Bizden alsaydın motoru bizimkiler yanmazdı dedi bende anlamadım.Bu iki pervane arasında çokmu fark varki anlamadım.Ama bende size katılıyorum yani bir şey olmaz kanatindeyim .Aradaki fark 1cm değilmi.ESC kablolarının yeri değişince motor yönü değişirde bu defa motora verdiğim 2 derecelik açı bir sıkıntı yaparmı acaba.Teşekkür ediyorum cevapalrınız için

Thk'daki motorların yanmazlıkları nereden geliyormuş sordunuz mu? :D

Pervane ölçülerindeki rakamlar cm değil, inch cinsinden, yani Türkçe'si, 10 ile 11 arasındaki uzunluk farkı 2.54 cm. Ayrıca iki ölçü arasında hatve farkı da var.

Gerisini ben bilemeyeceğim, uçak ustalarımız zaten fikir belirtmişler, ama ben Thk'nın yanmaz motorlarına çok takıldım :D Ayrıca usulüne uygun seçilmiş bir pil-esc-motor kombinasyonunda, en azından uçan bir model için, zarar görebilecek son parça motordur bana göre.

Thk'daki motorların yanmazlıkları nereden geliyormuş sordunuz mu? :D

Pervane ölçülerindeki rakamlar cm değil, inch cinsinden, yani Türkçe'si, 10 ile 11 arasındaki uzunluk farkı 2.54 cm. Ayrıca iki ölçü arasında hatve farkı da var.

Gerisini ben bilemeyeceğim, uçak ustalarımız zaten fikir belirtmişler, ama ben Thk'nın yanmaz motorlarına çok takıldım :D Ayrıca usulüne uygun seçilmiş bir pil-esc-motor kombinasyonunda, en azından uçan bir model için, zarar görebilecek son parça motordur bana göre.
Emre bey yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.Aynen söylediğiniz gibi bende şaşırdım aslında bizden alsaydınız yanmazdı diyince :)

Ayrıca usulüne uygun seçilmiş bir pil-esc-motor kombinasyonunda, en azından uçan bir model için, zarar görebilecek son parça motordur bana göre.
Usulüne uygunsa dediğiniz doğru. :saygilar:
Ancak genelde ESC seçimi yapılırken (%30-40) fazlası seçildiği için zorlanan daha çok motor, sınırında esc seçimi yapılmışsa tabi ESC öncelikli yanma adayı oluyor.