Phoenix P51 60cc Incelemesi ve Maiden

Abim detaylı bilgiler için çok teşekkürler, anlaşılan benim o 60lık mustangi topladığım MÖ3750 senesinden buyana Phoenixte fazla bir değişiklik olmamış [emoji23][emoji23][emoji23]
60 cc boyutunda bir modelde 110 gr/dm2 kanat yükü trainerdan biraz daha zor uçar sanki [emoji41] şaka bir yana, kübik kanat yüklemesini hesapladın mı?
Tavsiyen üzerine 30 cc lik P-47 yi listeme ekliyorum ;) çıkartmalar yapışık mı geliyor yoksa sen mi yapıştırdın hatırlıyor musun?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Abim detaylı bilgiler için çok teşekkürler, anlaşılan benim o 60lık mustangi topladığım MÖ3750 senesinden buyana Phoenixte fazla bir değişiklik olmamış [emoji23][emoji23][emoji23]
60 cc boyutunda bir modelde 110 gr/dm2 kanat yükü trainerdan biraz daha zor uçar sanki [emoji41] şaka bir yana, kübik kanat yüklemesini hesapladın mı?
Tavsiyen üzerine 30 cc lik P-47 yi listeme ekliyorum ;) çıkartmalar yapışık mı geliyor yoksa sen mi yapıştırdın hatırlıyor musun?

Kübik yükleme 11.9 çıkıyor.
Gliders - under 4
Trainers - 6 to 7
Aerobatic - 9 to 10
Scale - 12 to 13
Racers - 15 and over

Yani neredeyse scale bile değil. :) Zaten maiden ve sonrasındaki uçuşlarda da hiç heyecan vermedi. :D :D :D Tek sıkıntı puslu havada parlak gri kanatları görmek. İniş takımlarını toplayınca (onlar yatışın anlaşılması için yine de referans oluşturuyorlar) uçak yatışta mı düz mü uçuyor anlaşılmıyor uzaktan. :)

Çıkartmalar kocaman bir sayfa halinde ekte geliyor. Ben henüz herhangi bir çıkartma yapıştırmadım. İşin güzel tarafı adamlar bir de farklı yönlerden görünüm eklemişler ayrıca. Çıkartmalar için kılavuz olarak. Bence ince bir düşünce.

Aman kanat yüklemesi 12 nin altında warbir mü olur yahu, sen onla yeni başlayanlara eğitim ver ve sea fury ile uçmaya devam et abi, yoksa ilk uçuşta seafuryi pert edersin benden söylemesi :)

Çıkartmaların ayrı gelmesi avantaj ama sanırım P-47 deki sarı bantlar ve amerikan forsları modelin üzerinde geliyor... Hangar 9 un 30 cclik p-47si daha iyi bir alternatif olabilir belki...

Aman kanat yüklemesi 12 nin altında warbir mü olur yahu, sen onla yeni başlayanlara eğitim ver ve sea fury ile uçmaya devam et abi, yoksa ilk uçuşta seafuryi pert edersin benden söylemesi :)

Çıkartmaların ayrı gelmesi avantaj ama sanırım P-47 deki sarı bantlar ve amerikan forsları modelin üzerinde geliyor... Hangar 9 un 30 cclik p-47si daha iyi bir alternatif olabilir belki...

Hangar 9 her zaman öncelikli tercihim olurdu. Türkiye'de ne yazık ki seçeneklerimiz kısıtlı Düşün bugün ESM bulsak alıcaz, yani o derece...
Son senelerde neredeyse sadece iki uçakla uçtum. İyi havalarda Sea Fury kötü havalarda 1/4 Piper Cub. Sea Fury'ye birkaç uçuş günü ara verdiğim zamanlarda ilk Sea Fury uçuşunda en azından bi pervane kırardım inişte. :) Bu riski ortadan kaldırmak için P51 uçabilir durumda olduğu sürece sadece onunla uçacağım. Bir o bir bu olmaz. :)
Ben adam gibi bi warbird olabilmesi adına CG civarına bolca balast kurşunu doldurmayı planlıyorum. Hiç değilse 12 kg olmalı uçak. :p

Ne zaman KANAT Yükü dense bunu öğrendiğim şu konu geliyor :D

Benim ESM bf-110 12 kg dı yanlış hatırlamıyorsam. Kanat da 2.4 m idi ama nacelleri falan düşersen mustangle kafa kafayadır :) sonuçta 2x20cc ile uçuyordu meret. Gayet de güzel uçuyordu... ah o mereti buraya bir getirebilsem :(

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ve o konuda Evren'e atıfta bulunuyorum! :)
Aynen abi %p

Ancak bütün bunları düşünürken bir zamanlar sevgili Evren Varol kardeşimin söylediği bir şey geldi aklıma. Kübik kanat yüklemesi !

CV'me ekleyeceğim bu atıfı, sanki ben icat etmişim kübik kanat yüklemesini :D
Kim icat etti bilemem [emoji16] ama şahsen bu tür seyleri ben kimden ve nereden ögrendim ise hep onu hatırlarım [emoji4]