Phoenix Trainer 60 ve Ekipman seçimi

ero95

Çalışkan Uye
Hilal Hobby'den "Phoenix Trainer 60" aldım geçenlerde fotoları ileriki zamanlarda yuklerim ama googledan aldıgım gorseli paylaşacagım.

Hilal hobyynin satış ilanı:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu model içim servo seçimleri motor seçimi linkleri paylaşıcam uygun mudur?ayrıca buji olarak hot medium olarak ne seçmeli?

( gaz)
(elevon rudder aileron)
(motor)
buji seçimi ne olalı bu modelde?

Ekipman seçimi

Bu modelden askerdeyken 2 tane yapmıştım. Gayet güzel uçuyor, güle güle kullanın. %p
8 numara O.S. buji kullanın derim. ;)

Ekipman seçimi

Öncelikle hayırlı olsun, kırımsız uçuşlar dilerim. Servolarda gaz için seçilen servo fazla bile olmuş, gaz servosunda standart servo alabilirsin Hitec 311 yada muadili, diğerleri uygun görünüyor Buji olarak ise Os No:8 buji Türker beyinde tavsiye ettiği gibi gayet uygun olacaktır.

Ekipman seçimi

os buji ile asp motor uyumlu mudur?os buji nerden bulunur?birde bu 8 numara ne cins oluyor?hkda medium hot fln diyor?cahillimin kusuruna bakmayın.

Ekipman seçimi

gaz servosu seçenekleri

ve ilk mesajdaki.:) hangisi:)

Ekipman seçimi

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
os buji ile asp motor uyumlu mudur?os buji nerden bulunur?birde bu 8 numara ne cins oluyor?hkda medium hot fln diyor?cahillimin kusuruna bakmayın.

Hepimiz birçok konuda cahiliz zaten Erinç, birbirimize yardımcı olalım diye buradayız. Ne istersen sorabilirsin. ;)

Glow motorların bujileri standarttır, motorunun markası haricindekileri de kullanabilirsin, uyumludur yani. Nasıl birşey diye görmen için linkini ekliyorum.
Medium, hot... olarak hiç alıp başka markalarınkini kullanmadım o sebeple onlar için birşey diyemeyeceğim. Söylediğim bujiyi yıllardır kullanırım, o sebeple çekinmeden alabilirsin diyebiliyorum.

Ekipman seçimi

tamadır abi.buji de anlaştık.gaz servosu olarak seçim ne olmalı?metal dişli hem pahalı hem gereksiz tork.plastik dişli fln iş görür sanırım ama yukardaki linklerden hangisi.

Ekipman seçimi

Erinç, gaz servosu için herhangi bir standart servo işini görür. Ucuz bir standart servo alman yeterli, plastik dişli de olabilir. Temel olarak uçakta prensip, modelin üzerine koyacağın servolardan en basit yada şüpheli gördüğün servoyu gaza kullanmaktır. Çünkü herhangi bir arıza durumunda en kötü ihtimal motorun stop etmesi ya da tam gaz da takılı kalmasıdır. Bu durumda ya mecburi iniş yaparsın, ya da havada yakıt bitene kadar turlarsın.

Ekipman seçimi

tamamdır abi eyvallah.:)

Ekipman seçimi

Omer Erkan' Alıntı:
Erinç, gaz servosu için herhangi bir standart servo işini görür. Ucuz bir standart servo alman yeterli, plastik dişli de olabilir. Temel olarak uçakta prensip, modelin üzerine koyacağın servolardan en basit yada şüpheli gördüğün servoyu gaza kullanmaktır. Çünkü herhangi bir arıza durumunda en kötü ihtimal motorun stop etmesi ya da tam gaz da takılı kalmasıdır. Bu durumda ya mecburi iniş yaparsın, ya da havada yakıt bitene kadar turlarsın.
Gaz servosuyla alakalı Ömer Abi'ye katılıyorum Erinç. Seçtiğin servoları tecrübe etmedim fakat bence seçtiğin uçak için büyük bir yatırım yapmana gerek yok. Yalnız eline geçtiklerinde sağlıklı çalıştıklarından emin ol mutlaka.

Ynt: Ekipman seçimi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ynt: Ekipman seçimi

Ekipmani takinca ucacak diyorum.ekipmani toplasam ucacak ama ogrenciyiz iste.100dolar masrafi var.50dolar motor 50dolar servolar.
Simdilik duruyor dursun bakalim.
Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi