Phoenix / TREX 550 FBL Uçuş videosu

arda

Kıdemli Uye
Merhaba Arkadaşlar ,

Sim'de uçarken kayıt etmiştim. Daha sonra tel ile çekip youtube'a yükledim ve sizinle paylaşmak istedim :)

Yaklaşık bi buçuk senedir yani bu hobiyle ilgilendiğimden beri sim çalışıyorum,gelmiş olduğum seviye aşağı yukarı videodaki gibi :saygilar:

Umarım beğenirsiniz. İyi seyiler.

Video : (Lütfen , 720 hd ve tam ekran izleyeniz )

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Not : Aslında sim. uçuş videolarımız diye ayrı ve sabit bir konu olsa oldukça faydalı olurdu diye düşünüyorum :)

Arda tebrikler güzel uçuş :) biraz daha alanı tarayarak uçsan daha güzel olacak görsel olarak

ardacım harika.ben genelde 3d değilde normal uçuşları seviyorum.bende hala sim kullanıyorum.

Arda,

Gerçekten tebrikler süper uçuyorsun. Üstad tavsiyelerini de mutlaka dikkate al. ;)

Aslında zamanında "Sim Uçuş Videoları" diye bir kısım benim de aklıma gelmedi değil %p

Şayet bu konudaki paylaşımlar devam eder ve sayısı artarsa hemen yeni bir bölüm açarız, hiç sorun değil ;) Yeter ki açılan bölümlerin içlerini de doldurabilelim :)

Tebrikler Arda,

Çok güzel bir uçuş. :bravo: Pilotajın benden iyi, dolayısıyla sana bir tavsiyede bulunamayacağım. :laugh:

İzleyici olaraksa süreyi kullanışını, hareketleri birbirine bağlamanı çok beğendim. Bunları kendi helikopterinlede yapabiliyorsan eğer Türkiye'de expert seviyesine gelmişsin bence. %p

Mesut AKIN' Alıntı:
Arda tebrikler güzel uçuş :) biraz daha alanı tarayarak uçsan daha güzel olacak görsel olarak

Sağol abi dediğin noktada çok haklısın görsel açıdan biraz az kalmış :)

mehmet yıldırım' Alıntı:
ardacım harika.ben genelde 3d değilde normal uçuşları seviyorum.bende hala sim kullanıyorum.

Teşekkürler ,

Normal uçuşları aslında bende seviyorum nitekim gerçekde daha çok normal uçuyorum ;D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Arda,

Gerçekten tebrikler süper uçuyorsun. Üstad tavsiyelerini de mutlaka dikkate al. ;)

Aslında zamanında "Sim Uçuş Videoları" diye bir kısım benim de aklıma gelmedi değil %p

Şayet bu konudaki paylaşımlar devam eder ve sayısı artarsa hemen yeni bir bölüm açarız, hiç sorun değil ;) Yeter ki açılan bölümlerin içlerini de doldurabilelim :)

Teşekkürler Mehmet abi ,

Özelikle yeni başlayan arkadaşların paylaşımları ve soruları ile kendi pilotajlarını geliştirmek için faydalı olabilir. En kötü biz dolduduruz içlerini :D

Türker Akgün' Alıntı:
Tebrikler Arda,

Çok güzel bir uçuş. :bravo: Pilotajın benden iyi, dolayısıyla sana bir tavsiyede bulunamayacağım. :laugh:

İzleyici olaraksa süreyi kullanışını, hareketleri birbirine bağlamanı çok beğendim. Bunları kendi helikopterinlede yapabiliyorsan eğer Türkiye'de expert seviyesine gelmişsin bence. %p

Estafurullah abi sizlerdeki tecrübe yeter.

Güzel yorumun için ayrıca teşekkür ederim. Sizlerden böyle güzel yorumlar görmek beni sevindirdi.

Hocam bende phoenix de çalışıyorum 10 günü aşkın bir süredir , ilk zamanlara göre çok yol kat ettim, ama hiç aklıma ters uçuş gelmedi normal uçmaya çalışmaktan.

Kumandadan hangi hareketi yapınca ters uçuş yapılıyor yani ters dönünce hangi hareketi yapınca pallerin açısı terse dönüyor?

Birde Similasyon programı kullanan üstadlar arada bir tavsiye veya ders niteliğinde bilgiler verse iyi olur, malum bilenler için çok basit bir hareketi yapmak için bazen saatlerce kırım yaşamak kaçınılmaz oluyor.

Öncelikle videoyu ekleyen ardayı tebrik ediyorum ama şunu merak ediyorum , Ardaya sormak istiyorum , Bu videodaki helikopterin gerçeğini verseler aynı hareketleri gerçeği ile de yapabilirmi? Bunu gerçeği ile similasyon arasındaki farkı öğrenmek için soruyorum.

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Hocam bende phoenix de çalışıyorum 10 günü aşkın bir süredir , ilk zamanlara göre çok yol kat ettim, ama hiç aklıma ters uçuş gelmedi normal uçmaya çalışmaktan.

Kumandadan hangi hareketi yapınca ters uçuş yapılıyor yani ters dönünce hangi hareketi yapınca pallerin açısı terse dönüyor?

Ayhan simulasyon bölümüne bakarsan orada bu detayları görebilirsin. ;) Ters uçuş için idle-up denen özelliği aktif etmen gerekiyor. Videoları izlersen göreceksin.

AYHAN DEMİRCİOĞLU' Alıntı:
Öncelikle videoyu ekleyen ardayı tebrik ediyorum ama şunu merak ediyorum , Ardaya sormak istiyorum , Bu videodaki helikopterin gerçeğini verseler aynı hareketleri gerçeği ile de yapabilirmi? Bunu gerçeği ile similasyon arasındaki farkı öğrenmek için soruyorum.

Öncelikle tebrik mesajınız için teşekkürler.

Bu hareketlerin gerçeğini yapmak için yeterli performans sağlayacak bir helim yok maalesef.Olmuş olsaydı size daha net bilgi verirdim.

Sim ile gerçeği arasındaki farka gelicek olursak ,

Hayatında hiç 6 kanal heli uçurmayan bir kişiden bu heliyi uçurması beklenirse ilk uçuşunda kırar.Sim çalışmadan bu heliyi uçurması mümkün değildir.Dolayısıyla sim uçuşu = gerçek uçuş olmasada en yakın tecrübeyi size sunan eğitici bir araçdır.

ben ne kadar uğraşıyosam 3d uçuşlarda rudder kullanamıyorum tabi ne kadar 3d uçuş yapabildiğimde ayrı bi durum :D

abdullah sapmaz' Alıntı:
ben ne kadar uğraşıyosam 3d uçuşlarda rudder kullanamıyorum tabi ne kadar 3d uçuş yapabildiğimde ayrı bi durum :D

Biraz daha sabırlı olmanı ve 3d uçuşlardan önce düz ve ters pozisyonda bütün yönlerde heliye hakim olmanı tavsiye ederim. Geçişler sırasında rudder kullanıma bu aşamadan sonra geçersen daha yararlı olucaktır.

- Ayrıca , Türker bey aşağıdaki videoda çok güzel anlatmış bu hareketten başlayabilirsin mesala çalışmaya ,

normal pozisyonda kullanabiliyorum arka arkaya inverte ve normal pozisyona geçerken rudder benim için sadece kontrolü sağlamada yardımcı oluyo görsel olarak bişey katmıyo beni pek tatmin etmiyo hatta hiç etmiyo..

abdullah sapmaz' Alıntı:
normal pozisyonda kullanabiliyorum arka arkaya inverte ve normal pozisyona geçerken rudder benim için sadece kontrolü sağlamada yardımcı oluyo görsel olarak bişey katmıyo beni pek tatmin etmiyo hatta hiç etmiyo..

Siz estetik olarak hoşlanmadığınız için zevki rudder kullanmıyorsunuz o zaman ben yanlış anlamışım.Tabi ki dilediğiniz gibi uçabilirsiniz o karar sizin.

yok ben anlatamadım galiba rudder kullanamadığım için pek estetik olmuyor kullanmaya çalışıyorum sonuç... hüsran..

abdullah sapmaz' Alıntı:
yok ben anlatamadım galiba rudder kullanamadığım için pek estetik olmuyor kullanmaya çalışıyorum sonuç... hüsran..

Ok. O zaman üsteki mesajımda belirttiğim gibi zaman ve çalışma ile estetik olarak yerine oturacaktır.