Phoenix Versiyon 5.5 ve Ayarlar

Kadir Kurt' Alıntı:
[size=10pt]Phoenix v5.5.k Kurulum[/size]

Phoenix 5.5 kurulumunda sıkıntı çekiliyordu bende baya uğraşmıştım. Kendi yaptığım şekilde yazdım. Umarım faydası olur :)
Bende aynı yazdığın şekilde kurulum yaptım. 4 kullanırken emu olmadan çalıştırıyordu. Güncelledikten sonra ilk başta dongle ı görmedi. Emu yükledim, Simulator - PhoenixRC değişimini yaptım Dongle ı gördü Phoenix e girebildim fakat kumandadan gelen hiçbir komut algılamıyor. Bu sabah dedim 5.5 senin neyine PhoenixRc 4 kurdum. Önceden sorunsuz çalışan program yine komutları algılamıyor. Şimdi Log kayıtlarına bakıcam acaba loglardan kaynaklanan bir problem mi var diye.
Bu arada Aerofly 7 halen sorunsuz çalışmakta. Bu yüzden donanımsal sorunların hepsini eledim. Yabancı forumları araştırdım aynı sorunla 1 kişi daha karşılaşmış ve bu aradakaş orjinal PhoenixRC kablosu kullanıyormuş. Çözüm olarak hiç bir yorum yapılmamış.
Sanırım Win10 ile alakalı bir durum. En son çare sıfırdan Win 7 kurup denemeyi düşünüyorum.

Kurulum tamamlanınca phoenix in ayarlarından kumandayı tanıttınız mı?

Engin Can Yentür' Alıntı:
Bende aynı yazdığın şekilde kurulum yaptım. 4 kullanırken emu olmadan çalıştırıyordu. Güncelledikten sonra ilk başta dongle ı görmedi. Emu yükledim, Simulator - PhoenixRC değişimini yaptım Dongle ı gördü Phoenix e girebildim fakat kumandadan gelen hiçbir komut algılamıyor. Bu sabah dedim 5.5 senin neyine PhoenixRc 4 kurdum. Önceden sorunsuz çalışan program yine komutları algılamıyor. Şimdi Log kayıtlarına bakıcam acaba loglardan kaynaklanan bir problem mi var diye.
Bu arada Aerofly 7 halen sorunsuz çalışmakta. Bu yüzden donanımsal sorunların hepsini eledim. Yabancı forumları araştırdım aynı sorunla 1 kişi daha karşılaşmış ve bu aradakaş orjinal PhoenixRC kablosu kullanıyormuş. Çözüm olarak hiç bir yorum yapılmamış.
Sanırım Win10 ile alakalı bir durum. En son çare sıfırdan Win 7 kurup denemeyi düşünüyorum.
nacizane belki yapmışsınızdır ama çözüm bulmaya çalışıyorum yönetici olarak aç diyorsunuz değilmi?

Kadir Kurt' Alıntı:
Kurulum tamamlanınca phoenix in ayarlarından kumandayı tanıttınız mı?
Tabikide. Orda zaten kumandadan gelen komutların hiçbirinmi görmüyor.
Mustafa Çoban.' Alıntı:
nacizane belki yapmışsınızdır ama çözüm bulmaya çalışıyorum yönetici olarak aç diyorsunuz değilmi?
Evet.

Anlattığım şekilde sorunsuz kuruldu bende. Diğer simde çalışıyorsa belki siz bir yeri atlıyorsunuz. Phoenix i kaldırdıktan sonra belgelerimde kalan dosyaları oluyor onlarida temizleyip deneyin

kurulumsuz phonix klasörünü win 10 da açtığımda dll doesyaları eksik diye açmıyor programı bunu nasıl aşabilirim?

Oğuz Gün' Alıntı:
kurulumsuz phonix klasörünü win 10 da açtığımda dll doesyaları eksik diye açmıyor programı bunu nasıl aşabilirim?
hasangectin.webnode.com.tr/sorunlar-çozumler-

sanırım burdan indirmiştim. İnen rar ın içinde 32 ve 64 bit yazıyor. Sisteminize göre olanı yönetici olarak kurun kendisi eksik dll leri kuruyor. Geçen pc yi sıfırlamıştım bende de hata veriyordu bu şekilde çözdüm. Manuel olanı indirmeyin üstteki indirin.

Hasan geçtin dll ddosyaları diyerek arama yapabilirsiniz başka sitelerden bakabilirsiniz

Dll sorununu hallettim bu seferde phonix dosyasına tıklayıp baslat dediğimde siyah ekran acılıyor sonra similator uygulamayı kapatıyor diyor ve kapanıyor.

Oğuz bey zamanında bende aynı sorunları yaşadım sonra kurulum ile.kurdum sizde sorun olmayacaksa kurulum.ile.kurun bence

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kurulumla kurmak isterim ama dosyaları nerden indireceğimi bilmiyorum. Mehmet abiden aldıgım linklerden biri calısmıyor biride kurulumsuz dosyaları verdi

Macbook'a Boot Camp aracıyla Windows 10 kurdum . Ardından Phoenix 5.5.l simulasyon programını kurdum . Windows driverlarda THK nın simulator kumandasını gördüğü halde programda görmüyor . Sorun ne olabilir ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhabalar
Ben PhoenixRc 5.0.b versiyonunu, Radiolink T6EHP-E kumanda ile kullanıyorum. Tüm ayarlarım doğru bir şekilde çalışıyor fakat throttle kademeli artmıyor % 50 ye kadar sıfır 50 den sonra full güç oluyor. Kumanda ayarlarımda mı bir sorun var acaba yoksa Simülatorle mi alakalı?

Erhan Kardeşim, bazı ayarlar gerekiyor tabi, kumanda kutudan çıktığı hali ile uçak uçuramaz.
eğer kumandanın kullanma kılavuzu yoksa aşağıdaki linkden indirebilirsin.

Aşağıda anlattım nasıl yapacağını.
Kolay gelsin.:saygilar:

Kanal sıralaman da şu şekilde olmalı.
Ayrıca eğer kuyruk dümenine "GYRO bağlamak gibi bir niyetin olursa, 5.kanalı GYRO kanalı olarak kullanabilirsin.

Ayarlarımın hepsi Levent Abinin anlattığı gibi fakat durum aynı

Merhaba.Yakın bir zamanda Windows10 kurulu bilgisayarıma Phoenix V5.5.I kurdum ve gerekli güncellemeleri yaptım.Kurulumda bir problem görünmüyor ve simülatör sorunsuz bir şekilde açılıyor.Ardından FrSky Taranis QX7 kumandamı Mini USB kablo ile bilgisayara bağladım.Burada da sorun görünmüyor çünkü bilgisayar kumandayı tanıyor.Benim problemim şu yönde.Gaz ve Aileron haricinde yani rudder ve elevatör çalışmıyor,komutlarıma tepki vermiyor.Kalibrasyon ve kurulumu gerçekleştirmiştim.Bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum.