PhoenixRC-Raptor G4

Cahit Kaş

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Kendi raptorumla henüz uçmak nasib olmadı. Aslında acelem de yok.

Ben de simülatörde uçuyorum şimdilik.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

PhoenixRC-Raptor G4

Cahit bey tek kelime ile bana göre süper. Size bu programı kendi kumandanızla mı kullanıyorsunuz.

PhoenixRC-Raptor G4

ismail şencan' Alıntı:
Cahit bey tek kelime ile bana göre süper. Size bu programı kendi kumandanızla mı kullanıyorsunuz.

Teşekkürler. Ben de daha yeniyim. Simülatör kumandası kullanıyorum.

PhoenixRC-Raptor G4

Cahit bey kumanda üzerinden gear ve hold u nasıl aktif edebiliyorsunuz. ve ne işe yaradıklarını söylermisiniz. :saygilar:

Tebrikler , çalışmaya devam %p

Fakat 6 kanal heli ile uçuş tecrübeniz yoksa düz uçuşlara ağırlık göstermenizi tavsiye ederim.

PhoenixRC-Raptor G4

ismail şencan' Alıntı:
Cahit bey kumanda üzerinden gear ve hold u nasıl aktif edebiliyorsunuz. ve ne işe yaradıklarını söylermisiniz. :saygilar:

Hold gazı kesmek için kullanılır. Yani gaz stiği sadeca pal açılarını kontrol eder hold çekiliyken. Ama kumandadan Holdu aktif etmedim. Çünkü kullanılabilir tek switche idle-up atadım. Ona klavyeden bir tuş atadım.

Gear uçaklarda veya skale helikopterlerde iniş takımını kapatmak için kullanılır.

Ben onu Stunt (idle up) ile aynı switche atadım. Kumandanın Sol tarafındaki switch. Sağdaki switchi phoenix de kullanamıyoruz sanırım.

Tuçların ataması ise şöyle:

Phoenix açıkken

system/your control dedikten sonra kumandanızı seçip edit profil'e tıklarsanız ayarlarını göreceksiniz

Re: PhoenixRC-Raptor G4

Maşallah valla hiç yeni başlıyor gibi değilsiniz. Tebrikler. Keyifle izledim.

Sent from SpaceShipOne...

Re: PhoenixRC-Raptor G4

Mehmet Karakaya' Alıntı:
Maşallah valla hiç yeni başlıyor gibi değilsiniz. Tebrikler. Keyifle izledim.

Sent from SpaceShipOne...

Çok teşekkürler. Sizden bunları duymak ne güzel.

PhoenixRC-Raptor G4

Cahit Bey ne yaptınız :eek: Inanın bu yaptıklarını ben simde dahi henüz yapamıyorum :-\ Gerçi yeni yeni başladım ama siz benden güzel uçmuşsunuz :thumbup: Tebrikler :bravo:

Arda Bey'e şöyle katılıyorum. Bence özellikle ilk zamanlar düz ucuşa konstre olun. Zira gerçek Raptor enerji verip ilk uçuşları yaparken ister istemez elleriniz, ayaklarınız titreyecek ki bu gayet normal. Bu nedenle alışıncaya kadar düz uçuş yapmak zorunda kalacaksınız. O yüzden bence beyini gerçek hayatta yapacağını hareketlere alıştırmakta fayda var ;)

Diğer taraftan uçuşla ilgili şu dikkatimi çekti : Model bazen arkanıza geçiyor, kamera otomatik döndüğü için siz de harekete devam ediyorsunuz. Oysa tıpki gerçek hayatta olduğu gibi modeli daima önümüzde tutmalı, kesinlikle arkamıza geçirmemeliyiz.

PhoenixRC-Raptor G4

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Cahit Bey ne yaptınız :eek: Inanın bu yaptıklarını ben simde dahi henüz yapamıyorum :-\ Gerçi yeni yeni başladım ama siz benden güzel uçmuşsunuz :thumbup: Tebrikler :bravo:

Arda Bey'e şöyle katılıyorum. Bence özellikle ilk zamanlar düz ucuşa konstre olun. Zira gerçek Raptor enerji verip ilk uçuşları yaparken ister istemez elleriniz, ayaklarınız titreyecek ki bu gayet normal. Bu nedenle alışıncaya kadar düz uçuş yapmak zorunda kalacaksınız. O yüzden bence beyini gerçek hayatta yapacağını hareketlere alıştırmakta fayda var ;)

Diğer taraftan uçuşla ilgili şu dikkatimi çekti : Model bazen arkanıza geçiyor, kamera otomatik döndüğü için siz de harekete devam ediyorsunuz. Oysa tıpki gerçek hayatta olduğu gibi modeli daima önümüzde tutmalı, kesinlikle arkamıza geçirmemeliyiz.

Teşekkürler Mehmet Bey. Aslında çalışmalarımın çoğunu düz uçuşta gerçekleştiriyorum. Özellikle scale modellerle de çalışıyorum. Ama video eklemek istediğimde biraz farklı oluyor.

Modelin arkaya geçmesi konusunda haklısınız. düz uçuşlarda pek olmuyor ama invertte olabiliyor.

Ben v922 uçururken bile heyecanlanmıştım. Bakalım bizi neler bekliyor.

PhoenixRC-Raptor G4

Cahit Bey tebrikler. :thumbup:

Yeni başlamanıza rağmen pilotajınız beni şaşırttı doğrusu. :eek: Sakın çalışmaları bırakmayın. :bravo:

PhoenixRC-Raptor G4

Celalettin Yazkan' Alıntı:
tek kelime ile yeni başladım diyen birisi için mükemmel sonuç. :saygilar:

Teşekkürler Celalettin Bey.