PhoenixRC Simulator Yazılımı : Özellikler, Kurulum, Kumanda Ayarlari

ÖZKAN KAYA' Alıntı:
Islemi hallettim. Versiyonu phoenix 5 ten 5.5 versiyonuna çıkardım. Yalnız model ekleme esnasında kullanıcı yapımı olan (user-made kisminda olan) modelleride ekledim programa zararı olur mu acaba. Yani kullanıcı yapımı olan phoenix in desteklemedigi modeller. prgoramı yavaşlatma zarar verme v.b. problemler çıkarır mı?
Hiç bir sorun çıkarmayacaktır Özkan Bey.
Bende de kullanıcı yapımı modellerin tümü yüklü ama bir zarar görmedim :saygilar:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Hiç bir sorun çıkarmayacaktır Özkan Bey.
Bende de kullanıcı yapımı modellerin tümü yüklü ama bir zarar görmedim :saygilar:

İbrahim bey, bilgi için teşekkürler.

kullanıcı yapımı demek phoenix in direk kendi eklemediği, ancak kullanıcıların yani modelcilerin eklediği mi demek, yoksa modelcilerin önerip phoenix in eklediği model mi demek acaba ?

İnan o kadarını ben de bilmiyorum ama programın kabul etmeyeceği hiç bir modeli kimse ekleyemez bence.
Aslında söylediğiniz ikinci seçenek daha yakın görünüyor :saygilar:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
İnan o kadarını ben de bilmiyorum ama programın kabul etmeyeceği hiç bir modeli kimse ekleyemez bence.
Aslında söylediğiniz ikinci seçenek daha yakın görünüyor :saygilar:

Bencede öyle gibi :thumbup:

Phoenix 5 te model ekleme işlemini hallettim ama, eklemiş olduğum bir modeli nasıl programdan silebilirim. Model kısmına gelince sol alt köşede bir cop kutusu var ama aktif değil yani tiklayinca bir işlem yapamiyorsun. Yardımcı olan olursa sevinirim.

Özkan KAYA' Alıntı:
Phoenix 5 te model ekleme işlemini hallettim ama, eklemiş olduğum bir modeli nasıl programdan silebilirim. Model kısmına gelince sol alt köşede bir cop kutusu var ama aktif değil yani tiklayinca bir işlem yapamiyorsun. Yardımcı olan olursa sevinirim.

Konu hakkında yardımcı olabilecek ya da daha önce model silme işlemi yapan var mı acaba?

Özkan KAYA' Alıntı:
Şimdi durum şöyle o çöp kutusu sadece bir modeli yapılandırıp kopya olarak yeniden kaydettiğimizde işe yarıyor yani orjinal moddeller öyle silinmiyor ama programı kapatarak
C:\Program Files\PhoenixRC\resources\objects\aircraft\ doysa yolundan ilerleyerek istedğiniz modeli silebilirsiniz bende program files olarak geçiyor siz 64 bit kullanıyorsanız Program files X86 olarak ta geçebilir.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Şimdi durum şöyle o çöp kutusu sadece bir modeli yapılandırıp kopya olarak yeniden kaydettiğimizde işe yarıyor yani orjinal moddeller öyle silinmiyor ama programı kapatarak
C:\Program Files\PhoenixRC\resources\objects\aircraft\ doysa yolundan ilerleyerek istedğiniz modeli silebilirsiniz bende program files olarak geçiyor siz 64 bit kullanıyorsanız Program files X86 olarak ta geçebilir.

Evet Mustafa bey en son iki gün önce denedim olmadı ama programlar kısmından silinebilir diye aklıma yeni yeni gelmiyor değildi. Sizin yazdığınız adımları yapıp 1 adet kullanıcı yapımı modeli sileceğim. Teşekkürler....

Özkan KAYA' Alıntı:
Evet Mustafa bey en son iki gün önce denedim olmadı ama programlar kısmından silinebilir diye aklıma yeni yeni gelmiyor değildi. Sizin yazdığınız adımları yapıp 1 adet kullanıcı yapımı modeli sileceğim. Teşekkürler....
Rica ederim ama bu kadar kısa sürede ısrarlı şekilde tekrar konuyu güncellemenize bir anlam veremedim ben cevap hazırlayıp test ederken yazmışsınız eğer daha önce görsem belki uğraşmazdım kusura bakmassanız burası müşteri hizmetleri gibi çalışmıyor biraz sabırlı olmanızı öneririm.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Rica ederim ama bu kadar kısa sürede ısrarlı şekilde tekrar konuyu güncellemenize bir anlam veremedim ben cevap hazırlayıp test ederken yazmışsınız eğer daha önce görsem belki uğraşmazdım kusura bakmassanız burası müşteri hizmetleri gibi çalışmıyor biraz sabırlı olmanızı öneririm.

Burasının müşteri hizmetleri olmadığını biliyorum sizin söylemenize gerek yok. Ayrıca böyle bir şekilde düşünceniz varsa hiç cevap vermeseniz daha iyi olurdu. Dolayısı ile ben bu soruyu size değil forumdaki tüm herekse sordum, siz cevap vermezseniz cevap verecek yardımcı olacak çok arkadaş var bu forumda. Ayrıca burada yazdığı bir yazıdan dolayı aciliyete göre yazının kısa sürede güncellendiği onlarca konu var. Zamanınız varsa forumu inceleyin görürsünüz.

Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi gerçek uçuşlarda uçağa/helikoptere küçük bir kamera takıp anlık olarak yada daha sonra uçuş izlenebiliyor. Simulatörler de de bu özellik var mı ?. Yani bir uçuş yapar iken uçak/helikopter üzerinden de görüş açısı olabiliyor mu? Var ise phoenix 5 te bu nasıl sağlanıyor. Yardımcı olan olursa sevinirim.

Özkan KAYA' Alıntı:
Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi gerçek uçuşlarda uçağa/helikoptere küçük bir kamera takıp anlık olarak yada daha sonra uçuş izlenebiliyor. Simulatörler de de bu özellik var mı ?. Yani bir uçuş yapar iken uçak/helikopter üzerinden de görüş açısı olabiliyor mu? Var ise phoenix 5 te bu nasıl sağlanıyor. Yardımcı olan olursa sevinirim.

Aerofly 7 kullanabilirsiniz. Bir çok farklı kamera seçeneği var. %p

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Aerofly 7 kullanabilirsiniz. Bir çok farklı kamera seçeneği var. %p

Ben simülatör için sormuştum Mehmet bey, bunu simülatör programına mı yüklüyoruz yani.

Özkan KAYA' Alıntı:
Ben simülatör için sormuştum Mehmet bey, bunu simülatör programına mı yüklüyoruz yani.

Areofly 7 de Phoenix gibi bir simulator programı %p

merhabalar.. Bende phoenix indirdim ama bu programı ilk açılışında kumanda olması şart mı? kumandasız açılması mümkün değil mi? ben daha THK dan wing dragon 500 RTF modelini sipariş vermedim ama uçak gelmeden önce şu sim yükleme işini halledeyim dedim :D