Phoneix Trainer 60

Eğitim modellerinin hasıdır! Harika bir uçuşu vardır, akbaba gibi süzülür. Sinir, stres yapmadan keyifle uçurulur. Resimlerden gördüğüm, kumanda hala benim gibi dinozorların kullandığı türden. Yani 35/72 Mhz. Artık pek kullanan kalmasa da, yakınlarda aynı antenden görürsen, kanalını (35 vaya 72'nin küsüratı) sormayı unutma! Seninkiyle aynı ise, aynı anda uçamazsınız, birbirine karışır. Ayrıca, alıcı antenini sakın kısaltma, açmayı da unutma! Kırımsız uçuşlar!

Eğitim modellerinin hasıdır! Harika bir uçuşu vardır, akbaba gibi süzülür. Sinir, stres yapmadan keyifle uçurulur. Resimlerden gördüğüm, kumanda hala benim gibi dinozorların kullandığı türden. Yani 35/72 Mhz. Artık pek kullanan kalmasa da, yakınlarda aynı antenden görürsen, kanalını (35 vaya 72'nin küsüratı) sormayı unutma! Seninkiyle aynı ise, aynı anda uçamazsınız, birbirine karışır. Ayrıca, alıcı antenini sakın kısaltma, açmayı da unutma! Kırımsız uçuşlar!

Teşekkür ederim. :) Değerli bilgileriniz için de ayrıca çok teşekkür ederim. :saygilar: Bu kumandayı kullanıp, kullanmamakta biraz kararsızım. Kendi kumandam flysky fs-i6x 2,4 ghz. Sanırım onu kullanmak daha iyi olur gibi. :)

Hayırlı,uğurlu olsun Selçuk.Kırımsız, keyifli uçuşlar.:thumbup:
Çok teşekkür ederim. :):saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
Merhaba :RCKolik:

Nitro motorlu tranier uçağım geçtiğimiz pazar günü ilk kırımını yerde yaşadı? Kanatı bank üzerine koymuştum ve o an esen bir rüzgar banka çarparak kanatın uçunu kırdı. Burda tabi benim ihmalkarlığım çok fazla. En azından kanatın işi yoktu. Banka bırakacağıma arabaya koyabilirdim? Neyse bu bana ders oldu. Bundan sonra daha dikkatli olmaya çalışacağım. İlk işim kırılan yeri onarmak.?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Nitro motor uzun zamandır çalışmamasına rağmen ilk denemede çalıştı. Buji kararmış o nu yenisiyle değiştirdim (Os no:8) Başka bir sorun gözükmedi.

Kaplamalar güneşte çok kalmış sanırım dokunduğum yer yırtılıyor? Krem rengi gözüküyor ama alt tarafı soydum aslında beyazmış.?

şimdi kaplamayı komple söküp tekrardan kaplayacağım. Sanırım uzun bir uğraş olacak benim için. Zira ilk kez kaplama yapacak olmak gözümü korkutuyor. Buradan sökme ve yeniden kaplamayı paylaşmaya çalışacağım.

Eğer becerebilirsem bu renklerde kaplayacağım.

Bu süreçte sizlerin yardımına çok ihtiyacım olacak. Kaplamayı sökme, söktükten sonra yapılacaklar, kaplarken dikkat etmem gerekenler vs. Hepsi için teker teker konu açmak yerine eğer uygun olursa bu başlık altından sormak istiyorum☺

Herkese keyifli forumlar☺:saygilar:

Son düzenleme:
Geçmiş olsun! Havada değil de yerde veya taşırken bu tür kırımlar insanı daha çok üzüyor.

Çok teşekkür ederim. Havada olsaydı dediğiniz gibi biraz daha az üzülebilirdim☺️ Bunlar da tecrübe oluyor. Her türlü durumda kırımlara hazırlamaya çalışıyorum kendimi.

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
Geçmiş olsun Selçuk. Uçağı taşırken, yerde dururken, yüklerken kırmak tahmin ediyorum her modelcinin başına küçük veya büyük gelmiştir. :(

Kaplamayı komple yenileme konusunda emin misin ? Eski kaplamayı uçaktan sökmek pek kolay bir iş olmayabilir. Ayrıca yüzeyler yapıştırılmış oldukları için işin birleşim yerlerinde hiç kolay olmayacaktır. Yapılamaz mı elbette yapılır ama training bir uçağı uçma odaklı düşünmek lazım bence daha ziyade.

Sonra kendin bir kit yapıp güzel güzel kaplarsın diye düşünüyorum. Benimki sadece bir fikir elbette. ;)

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş
Çok teşekkür ederim. :)

Kaplamayı komple yenileme konusunda emin misin ? Eski kaplamayı uçaktan sökmek pek kolay bir iş olmayabilir. Ayrıca yüzeyler yapıştırılmış oldukları için işin birleşim yerlerinde hiç kolay olmayacaktır. Yapılamaz mı elbette yapılır ama training bir uçağı uçma odaklı düşünmek lazım bence daha ziyade.

Aslında çok isteyerek yapmayacağım. Biraz mecburiyetten olacak. Kaplamayı yapışkanlı folyo ile yapmışlar. O da zamanla yıpranmış. Kanatta çok fazla yırtık var artık onun tamiri yok mecbur komple yenilenmesi lazım ama gövde de sadece kuyruk kısımları. Kanadı baştan yapıp, kuyruk kısımlarına yama yapabilirim de en ufak bir şey de gövde kaplaması yine yırtılacak. :lollol:
...................................

Moderatör tarafında düzenlendi: