Pilot Rc 73" Extra 330SC

"Tekrar anahtarı aötığımda model çalışmaya devam etti"
Kırım sonrası yanına gittiğinde anahtar kapalı mıydı???
Kırım yerine vardığımda elektrik vardı abim. Kapattım ve masada kontrol ettikten sonra bağlantıları tekrar açtım. İfadem net olmamış sanırım...

Bunu duyduğuma ne kadar üzüldüğümü anlatamam! Geçmiş olsun.
Hemen hemen aynı şey benim başıma geldi evvelki gün. Daha önce gaz servosunun bozulması sonucu hafif ama can sıkıcı şekilde hasarlanan Yak-54'ümü çok özenerek tamir etmiştim. Alanda çok uğraşmayayım diye, sitenin otoparkında motoru da çalıştırıp hem karbüratör ayarlarını, hem de yeni servonun ayarlarını yaptım. Mükemmel şekilde çalışıyordu. Evvelki gün alana gittim, yakıt doldurdum, çok rahat çalıştı, kuvvetli ama alışık olduğum rüzgar, kalkış koşusu, çok da dik olmayan bir yükseliş, ve daha pisti geçer geçmez 15-17 metre irtifadayken motor stobu!!! Uçağı bir şekilde piste kadar getirebildim ama arkadan gelen kuvvetli rüzgarın da etkisiyle pistten çıkıp takla attı. Öncekinden de daha çok hasar aldı. Benim için de bir re-maiden idi aslında. O kadar özenerek uğraşmıştım ki. Tamire başlamam için epey bir süre geçecek. Yeniden hevesleneceğim de falan filan.
Senin uçağın benim için de resmen bir göz bebeği gibi. İnan ben de neredeyse senin kadar üzüldüm.

Geçmiş olsun abi, daha modelin keyfini çıkaramadan böyle bir şey yaşamak kötü olmuş gerçekten :( Umarım model tekrar gökyüzü ile buluşur.

Çok geçmiş olsun. :( Modeliniz umarım çok fazla bir hasar almamıştır. ?

Motorun neden sustuğunu, kırımın neden gerçekleştiği bir an önce netleşir inşallah.

Hasar burun kısmında. Birazdan atacağım fotoğraflarını. Tamir edilir ama kafam kaldırmıyor şu an uğraşmayı, görmek dahi istemiyorum. Bıraktım bir atölyeye. Bakalım ne çıkacak

• Üzüldüm
Tepkiler: Selçuk Erdoğmuş
Bunu duyduğuma ne kadar üzüldüğümü anlatamam! Geçmiş olsun.
Hemen hemen aynı şey benim başıma geldi evvelki gün. Daha önce gaz servosunun bozulması sonucu hafif ama can sıkıcı şekilde hasarlanan Yak-54'ümü çok özenerek tamir etmiştim. Alanda çok uğraşmayayım diye, sitenin otoparkında motoru da çalıştırıp hem karbüratör ayarlarını, hem de yeni servonun ayarlarını yaptım. Mükemmel şekilde çalışıyordu. Evvelki gün alana gittim, yakıt doldurdum, çok rahat çalıştı, kuvvetli ama alışık olduğum rüzgar, kalkış koşusu, çok da dik olmayan bir yükseliş, ve daha pisti geçer geçmez 15-17 metre irtifadayken motor stobu!!! Uçağı bir şekilde piste kadar getirebildim ama arkadan gelen kuvvetli rüzgarın da etkisiyle pistten çıkıp takla attı. Öncekinden de daha çok hasar aldı. Benim için de bir re-maiden idi aslında. O kadar özenerek uğraşmıştım ki. Tamire başlamam için epey bir süre geçecek. Yeniden hevesleneceğim de falan filan.
Senin uçağın benim için de resmen bir göz bebeği gibi. İnan ben de neredeyse senin kadar üzüldüm.

Dünyanın sonu değil, ne yapalım. Kırım değil üzen, sebebini bulamamak

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Vallahi, iki elle de ucuramadim, model sivandi yere malesef :(
Çok üzüldüm Rıfat. Ne diyeceğimi bilemiyorum.
Motor stop sonrası kumanda almıyor olması çok talihsizce olmuş. Eminim ki o mesafeden ve yükseklikten çok temiz bir iniş yapardın sen.
Murphy bir şekilde bir boşluk bulup, yakalıyor insanı. :(
Eskiden Tony kırım sonrası tamirat için gereken parçaları gönderi ücreti karşılığında gönderiyordu, dataları bile gönderebilir bence. Eminim halledersin sen. Elin bir süre gitmiyordur, anlıyorum seni.
Çok geçmiş olsun dostum.

Çok üzüldüm Rıfat. Ne diyeceğimi bilemiyorum.
Motor stop sonrası kumanda almıyor olması çok talihsizce olmuş. Eminim ki o mesafeden ve yükseklikten çok temiz bir iniş yapardın sen.

Uzulmelik birsey yok, alti ustu bir cuval talas. Dedigin gibi inis rahatlikla yapilirdi tabi ki...

Eskiden Tony kırım sonrası tamirat için gereken parçaları gönderi ücreti karşılığında gönderiyordu, dataları bile gönderebilir bence. Eminim halledersin sen. Elin bir süre gitmiyordur, anlıyorum seni.
Çok geçmiş olsun dostum.
Cizim yollamaz o detayda, ama parca gonderiyor evet. Verdim artik atolyeye, ne tahtasina ne cubugunu gormek istemiyorum su an. Cok sinirimi bozdu bu model. Tamir olacak da, sorunu bulabilirsek ne ala