Pitch çalışmama sorunu

Pitch çalışmama sorunu

[SIZE=medium]Bu alanda yeni olduğum için problemi tam dile getiremiyor olabilirim k. bakmayınız. Fakat yönlendirmelerinizle elimden geleni yapacağım,[/SIZE]
[SIZE=medium]Tüm bağlantıları söküp tek sorvoyu +,- yönüne dikkat ederek 1. kanala bağlayıp kumandanın sağ stick ileri, geri / sağa, sola hareket ettirdim herhangi birşey çalışmadı. [/SIZE]Aynı işlemi 2. kanalda da denedim herhangi bir değişme yok.
Yalnız dikkatimi çeken birşey oldu bütün bağlantılar normal iken ben gaz kolunu çalıştırmak istediğimde Pitch servosu çalışıyor.
Ayrıca kumanda da "display" menüsüne girip gaz kolunu hareket ettirdiğimde PİT ve THR çalışmakta.

Ynt: Pitch çalışmama sorunu

Daha önce swash menüsünü sordum size, siz heli seçili demiştiniz . Siz onu ccpm 120 swash seçin.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Pitch çalışmama sorunu

Mesut Bey, swash ile ilgili bir tane menü var o da "SWASHAFR" diye geçiyor. Girmek istediğimde de "CANN'T USE AT HELI1" diye uyarı veriyor.

Ynt: Pitch çalışmama sorunu

Tamadır anlaşıldı olay bu uyarı , sizin model 1 servolu swash olarak seçilmiş olduğu için çıkıyor, 1 servolu heli seçilince bu özellik kullanılamaz. Kumandanızdan pek anlamam ama swash type diye bi menü olmalı ve ordan 3 servo 120ccpm seçmelisiniz

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Pitch çalışmama sorunu

[SIZE=small]Teşekkürler Mesut Bey söylediklerinizi uyguladıktan sonra düzeldi[/SIZE]