Pixhawk Telemetri bağlantısı

Rıza Can Kaynak

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Biz arkadaşlarla teknofestin yarışmasına hazırlanan lise takımıyız. Pixhawkı telemetri ile bağlayıp mission plannerdan veri takibi yapmak istiyoruz ama doğru portu seçip 57600 yapıp bağlamayı denedik ama zaman aşımına uğruyo diyip bağlanmıyor . Pixhawkı nasıl bağlayabiliriz acaba ? Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursanız seviniriz.

Pixhawk hakkında bilgi sahibi değilim. Ama ben geçmiş zamanda multikopter cihazlarıyla uğraştığm dönemde Bluetooth bağlantısını 115200 (yanlış hatırlamıyorsam) baud rate ile sağlıyordum.

Biz arkadaşlarla teknofestin yarışmasına hazırlanan lise takımıyız. Pixhawkı telemetri ile bağlayıp mission plannerdan veri takibi yapmak istiyoruz ama doğru portu seçip 57600 yapıp bağlamayı denedik ama zaman aşımına uğruyo diyip bağlanmıyor . Pixhawkı nasıl bağlayabiliriz acaba ? Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursanız seviniriz.
1-Telemetrinin pixhawk'a bağlanan kısmında kablo dizilimin doğru olup olmadığını kontrol et. bağlantı şekline bakabilirsin.

2-Taktığın telemetri portunun doğru baud rate hızında olduğundan emin ol. (Mission planner üzerinden bakacaksın)

Merhaba,

Pixhawk da kablosuz telemetri ile 57600 baud hızında sorunsuz bağlanıp veri alip gönderebiliyorum. Bağlantıları kontrol edip pixhawk üzerinde bulunan telem 1 telem 2 çıkışlarına bağlayıp deneyebilir mission planner dan telem yazıp baud hızına da bakabilirsiniz. Hatta kablo bağlantılarını da rx tx bağlantıları doğrumu diye kontrol edebilirsiniz. Sıfır alınmış rx tx i yanlış bağlantı yapılmış bir telemtri kit görmüştüm.
Bu arada rx tx'e tx rx'e denk gelmeli ancak o şekilde veri alip gönderme gerçekleşebiliyor.