Plane Alacağım Yardıma İhtiyacım var

kursat5843

Yeni Uye
Mrb Arkadaşlar.

Ben 10-15 km menzilde kontrol edebileceğim bir Plane Uçak almayı düşünüyorum.Hobbyking de modellere goz attım ancak pek bilgim olmadığı için yardım istemeye karar verdim.Bazı boş kitler var ancak talebimi hangisi karşılar bilemiyorum.İstediğm özellikler şunlar;

*10-15km menzilde kontrol
*1.5-2 saat uçuş süresi
*Mümkünse oto return Home modu
*Video alıcı verici sistem
*Kumanda

Oncelikler hangi frekansı kullanmalıyım ucak için ve fpv için bularada karar veremedim.Mümkünse tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. :RCKolik:

Valla 10-15 km menzilli , 1.5 - 2 saat kullanabileceğimiz ve bu kadar hızlı erişebileceğimiz model varsa bizde alalım siz yeni başlıyorsanız biraz rakamları aşağı çekin bence :D

kursat Dogan' Alıntı:
Mrb Arkadaşlar.

Ben 10-15 km menzilde kontrol edebileceğim bir Plane Uçak almayı düşünüyorum.Hobbyking de modellere goz attım ancak pek bilgim olmadığı için yardım istemeye karar verdim.Bazı boş kitler var ancak talebimi hangisi karşılar bilemiyorum.İstediğm özellikler şunlar;

*10-15km menzilde kontrol
*1.5-2 saat uçuş süresi
*Mümkünse oto return Home modu
*Video alıcı verici sistem
*Kumanda

Oncelikler hangi frekansı kullanmalıyım ucak için ve fpv için bularada karar veremedim.Mümkünse tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. :RCKolik:
Uçuş mesafesi neyse de 1.5 2 saat uçuş süresi çok fazla. Fpv bölümüne bir göz atın. Şükrü abinin konusu var. Hem ekipman tavsiyesi hemde videolar var

bende yeniyim, sorduklarının cevabını 4 ayı aşkındır ara ara araştırıyorum ve hala net cevaplara ulaşabilmiş değilim. bukadar cevapsızken bile sayfalar dolusu öneriler +lar -ler yazabilirim. ne yazıkki bu şekil hazır bir kit bulman zor, sorduğun her soru uçağın ayrı bi bölümüne hitab ediyor. tecrübe konusuna hiç girmeden bukadarını söyleyebilirim.

Bu arada ne amaçlı böyle bir sistem toplamak istediniz?

Sizin anlattığınız özelliklerde amatör bazda bir model olduğunu sanmıyorum.Menzil ve uçuş süresi ancak profesyonel uçakları yanı İHA yı tarif ediyor.

size bayraktar hava aracını verelim tam istediğiniz özelliklerde tabi milyoner iseniz :yuppi:

Bu aralar büyük projeler var akıllarda , geçenlerde 1/4 jetlerin toplu siparişi konusu vardı , şimdi uzun menzilli İHA'lar . Ben diyorumki toplanıp dilekçe versek hava kuvvetlerine desek ki biz bilgi birikimizi koyalım ortaya sizde emekli edilen Fantomları bize hibe edin :)

İlker Sönmez' Alıntı:
Bu aralar büyük projeler var akıllarda , geçenlerde 1/4 jetlerin toplu siparişi konusu vardı , şimdi uzun menzilli İHA'lar . Ben diyorumki toplanıp dilekçe versek hava kuvvetlerine desek ki biz bilgi birikimizi koyalım ortaya sizde emekli edilen Fantomları bize hibe edin :)
O phantomlar için neler vermezdim İlker hocam koltuğuna oturup saatlerce kalkmazdim evdekiler gazetelere kayıp ilanı bile verirlerdi.[emoji22] [emoji22] [emoji22] [emoji30]

Kadir Kurt' Alıntı:
Bu arada ne amaçlı böyle bir sistem toplamak istediniz?

Hobi amaclı istiyorum youtubede uzun mezilde kulanılan ucakları görünce meraksardım iyice

Kadir Kurt' Alıntı:
Uçuş mesafesi neyse de 1.5 2 saat uçuş süresi çok fazla. Fpv bölümüne bir göz atın. Şükrü abinin konusu var. Hem ekipman tavsiyesi hemde videolar var
Tsekürler.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Sizin anlattığınız özelliklerde amatör bazda bir model olduğunu sanmıyorum.Menzil ve uçuş süresi ancak profesyonel uçakları yanı İHA yı tarif ediyor.
Ancak youtubede bazı videolar var butür uçusşarı gerçkleştirmişler anladıgım kadarıyla.. İyi bir cideo alıcı verici kumanda ve güçlü antenlerle bu sistemi yapmam gercekten çok mu zor olur? Bir DJIphantom2 bile 25dk ucus saglayıp 3-4 km gidebiliyor.Hazır bir kit olmasına ragmen planede daha uzun ucus saglanabilir diye dusundum.

BURAK GAMSIZ' Alıntı:
size bayraktar hava aracını verelim tam istediğiniz özelliklerde tabi milyoner iseniz :yuppi:
Para sorun değil :evil:

örnegın bu videoda arkadas 7500m ye gitmeyi basarmıs.

Doğukan Ocak' Alıntı:
Valla 10-15 km menzilli , 1.5 - 2 saat kullanabileceğimiz ve bu kadar hızlı erişebileceğimiz model varsa bizde alalım siz yeni başlıyorsanız biraz rakamları aşağı çekin bence :D

Sistemi 1-1.5 saat ucus süresi ve 6-8 km mesafe olarak düşünürsek kurtarır mı :)p