PPM to PWM çevirici

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
Minik alıcıyı devreye entegre edip shrinkleyince ilk SumeronicsRC alıcısı ortaya çıkıverdi. Tabii FlySky katkısını inkar edemeyiz. O nedenle FlySumeronics diyoruz adına! :p :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ali Yalçın

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Harika olmuş abi, sbus'da çözebilme özelliği eklenebilir mi?

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
Harika olmuş abi, sbus'da çözebilme özelliği eklenebilir mi?
SBUS için Atmega işlemci yetersiz kalabiliyormuş. Ben henüz o konuya girmedim. Atmega olmazsa STM32 falan ile yapılıyor. Ancak Banggood ya da Aliexpress'te o devreler o kadar ucuza satılıyor ki uğraşmaya değeceğini düşünmedim. Ayrıca test edecek bir SBUS sistemim olmadı ve muhtemelen olmayacak.

Ali Yalçın

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
SBUS için Atmega işlemci yetersiz kalabiliyormuş. Ben henüz o konuya girmedim. Atmega olmazsa STM32 falan ile yapılıyor. Ancak Banggood ya da Aliexpress'te o devreler o kadar ucuza satılıyor ki uğraşmaya değeceğini düşünmedim. Ayrıca test edecek bir SBUS sistemim olmadı ve muhtemelen olmayacak.
O zaman son bir soru sormak istiyorum abi, ppm başına bir de c ekleniyor, yani cppm ne oluyor? bendeki delta 8 alıcı cppm mesela, ppm le arasındaki farkı merak etmişimdir.

Sumer Yamaner

Moderator
Web sitesi
www.sumeryamaner.com
İlgi Alanı
Uçak
O zaman son bir soru sormak istiyorum abi, ppm başına bir de c ekleniyor, yani cppm ne oluyor? bendeki delta 8 alıcı cppm mesela, ppm le arasındaki farkı merak etmişimdir.
Aslında hiçbir fark yok. CPPM demek Combined PPM demek. Normalde PWM (servo) çıkışlarından giriş alıp onları birleştirip PPM yaptığımız zaman buna CPPM diyoruz.
Temelde BEC ve UBEC gibi aynı anlamda olup farklı farklı yerlerde kullanılan ifadeler.