Quad için aldığım lipo pil çalıştırmadı

albar

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba
Elimde 1S /500 mah pille çalışan drone var, bir arkadaşım pil bitik diye verdi ,orjinal pil bulamayınca 1S /2000 mah pil sipariş verdim, 10 Gr dan biraz fazla fark olur işe yaramayan kamerayı sökersem belki uçar diye düşündüm. Sorun burada ortaya çıktı, pili şarj edip bağladım, düşük gaz da sorun yoktu ancak tam gaz verdiğimde devreyi kesti ve çalışmadı, sebep 2 amper olması mı?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayır değil.
Yeni pilin üzerinde "with PCM" yazıyor. Pilin kenarında da bu koruma modülü görülüyor. O modül belirli bir yükte akımı kesiyor. O mofülü devre dışı bırakmak sorunu çözer.
Cevap için çok teşekkürler, işim zor o zaman. PCM olmayan bir pil baksam daha mantıklı olacak. Çok sağolun

Üzerinden cikan ölü batarya da o modul yok zaten. Muhtemelen sarj aleti veya quad ta vardir oto sarj kesme. bantin altinda modul gorunuyor havya varsa sök kablolari yalitimlayip dogrudan bağla .

Üzerinden cikan ölü batarya da o modul yok zaten. Muhtemelen sarj aleti veya quad ta vardir oto sarj kesme. bantin altinda modul gorunuyor havya varsa sök kablolari yalitimlayip dogrudan bağla .
Çıkan bataryada modül vardı belki bir işe yarar diye ben sökmüştüm , o zaman onu lehimleyim