Quad motorları aynı anda çalışmıyor

İlgi Alanı
Multikopter
F450, apm 2.8 ve A22212 motorlarıyle bir drone yaptım motorların hepsi çalışıyor fakat uçurmak isteiğimde ayrı ayrı sırayla çalışıyorlar ve bu yüzden yukarıya doğru bir uçuş sağlanmıyor. Bu konuda bilgisi olan biri beni aydınlatabilirse çok sevinirim

Örenek video:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kontrol Kartınız
apm 2.8
Model Sınıfı
F450 Drone
Motor, Pervane ve ESC
A2212 1000KV, 1045 Pervane, 30A ESC
Kumanda Alıcı ve Verici
FlySky FS-i6
Extra Ekipman
-
Son düzenleme:
Bir şekilde gözden kaçmış ama şimdi hatırlatma yapmış olalım :)

Bir de bizler forum ortamında pek “Drone” ve “Droner” kelimelerini kullanmayı sevmiyoruz. Sebebini ise şu yazıda bulabilirsin. Konu başlığını sizin adınıza bu seferlik değiştirdim :)

Bir şekilde gözden kaçmış ama şimdi hatırlatma yapmış olalım :)

Bir de bizler forum ortamında pek “Drone” ve “Droner” kelimelerini kullanmayı sevmiyoruz. Sebebini ise şu yazıda bulabilirsin. Konu başlığını sizin adınıza bu seferlik değiştirdim :)

Kusara bakmayın benim hatam bir dahaline daha dikkatli olurum.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
F450, apm 2.8 ve A22212 motorlarıyle bir drone yaptım motorların hepsi çalışıyor fakat uçurmak isteiğimde ayrı ayrı sırayla çalışıyorlar ve bu yüzden yukarıya doğru bir uçuş sağlanmıyor. Bu konuda bilgisi olan biri beni aydınlatabilirse çok sevinirim

Örenek video:

Kerem hocam geçtiğimiz ay aynı sorunlarla bende karşılaştım escleri tek tek kumanda alıcısına bağlayarak kalibre edersen sorun çözülecektir diye düşünüyorum ben bu şekilde aştım durumu iyi uşuşlar.

• Beğen
Tepkiler: Üye silindi 8682
Merhaba, Amatör olarak set aldığım F450 quadcopter toplamaya çalışıyorum. Uçuş kartı ardupilot - emax simon K 30 A esc mevcut, motorlar emax fırçasız 1400 KV ve flysky sf-i6 kumanda var set içerisinde. Üç motor ve ESC kalibrasyonunu yaptım sıkıntı yok fakat 4. motor bidirectional olarak çift yönlü programlamışım nasıl yaptım yada oldu bilmiyorum. Kullanım kavuzunu okudum ama bidirectional olarak nasıl resetliyecem yapamadım. Klasik esc resetlemelerini yaptım defalarca ama iş görmedi. Aynı marka ESC sipariş ettim ama tüm özellikler aynı gibi dursada sesler farklı ve diğerleri ile birlikte bu esc yi takıp uçuş kartına bağladığımda 3 motor çalışıyor sonradan sipariş edip aldığım esc li 4.motor çalışmıyor bu sefer. 4. motoru bagımsız esc kalbirasyonu ettiğimde uçuş kartına bağlamadan çalışıyor ama. Tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. En son yol yeni 4 lü esc alıp onu takmayı düşünüyorum???

Merhaba, Amatör olarak set aldığım F450 quadcopter toplamaya çalışıyorum. Uçuş kartı ardupilot - emax simon K 30 A esc mevcut, motorlar emax fırçasız 1400 KV ve flysky sf-i6 kumanda var set içerisinde. Üç motor ve ESC kalibrasyonunu yaptım sıkıntı yok fakat 4. motor bidirectional olarak çift yönlü programlamışım nasıl yaptım yada oldu bilmiyorum. Kullanım kavuzunu okudum ama bidirectional olarak nasıl resetliyecem yapamadım. Klasik esc resetlemelerini yaptım defalarca ama iş görmedi. Aynı marka ESC sipariş ettim ama tüm özellikler aynı gibi dursada sesler farklı ve diğerleri ile birlikte bu esc yi takıp uçuş kartına bağladığımda 3 motor çalışıyor sonradan sipariş edip aldığım esc li 4.motor çalışmıyor bu sefer. 4. motoru bagımsız esc kalbirasyonu ettiğimde uçuş kartına bağlamadan çalışıyor ama. Tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. En son yol yeni 4 lü esc alıp onu takmayı düşünüyorum???
Hocam simonk esclere esc kalibrasyonu yaparken bip seslerinde birini duymamışsam veya yanlış birşey yapmışsan esc programlama bölümüne geçmişsin demektir bunu düzeltmek için aşağıda koyduğum pdf den escni programing moduna geçirip yök kısmında normali seçmelisin

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu pidenin aynısına google amcaya "simonk esc programing" yazarakta ulaşabilirsin

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Klavuzu bende de mevcut defalarca okudum denedim ama yapamadım. Throttle tam gazda programlamaya başladığımda esc 1 den 10 kadar sesleri çıkarıp tekrar başa dönüyor. Gaz kolunu alta indirdiğimde ise tepki vermiyor. Yabancı forumlarda Bidirectional modu transmitterden değiştirilememektedir diye yazıyor bazı kaynaklarda?? Librepilot GCS videoları var simon k ESC için ondada bidirectional ayarı yapmıyor cutoff mode ayarlı ile ayarı kapatıyor??

Merhaba benim de bir sorunum var. Quad topluyorum. Pixhawk esc kalibrasyonu yaptım. Motorlar çalışıyor ama 4. motor kumandanın yav ekseni ile çalışıyor. Pixhawkın 4 kanalına takılı idi değiştirdim mission planer uygulamasından taktiğin kanalı 4. motor olarak ayarladım ama hala bir aynı şekilde çalışıyor. İnternette aramadım kaynak kalmadı nasıl çözüm bulabilirim. Şimdiden teşekkürler

Örenek video:
Esc kalibrasyonu apm menüden yapma alıcıyı bağla ve pervaneleri sök herşey bağlıyken kumandayı aç gaz kolunu en sona al pili tak ardından hemen sök sonra tekrar pili takınca esc kalibrasyon moduna geçecek apm bip sesleri durduğunda gaz kolunu aşağı çek bip sesleri durunca gaz kolunu kaldır motorların çalıştığını göreceksin pili sök tekrar tak uçuş modunu stabilizeye al ve tekrar dene accel kalibrasyon ve kumanda kalibrasyon doğru yaptıysan sorunsuz çalıştığını görmelisin iyi forumlar.

Esc kalibrasyonu apm menüden yapma alıcıyı bağla ve pervaneleri sök herşey bağlıyken kumandayı aç gaz kolunu en sona al pili tak ardından hemen sök sonra tekrar pili takınca esc kalibrasyon moduna geçecek apm bip sesleri durduğunda gaz kolunu aşağı çek bip sesleri durunca gaz kolunu kaldır motorların çalıştığını göreceksin pili sök tekrar tak uçuş modunu stabilizeye al ve tekrar dene accel kalibrasyon ve kumanda kalibrasyon doğru yaptıysan sorunsuz çalıştığını görmelisin iyi forumlar.

Özne, sıfat, yüklem, virgül, nokta... Tek nefeste okudum ve yoruldum. Hiç bir şey anlamadım...
Yaşlılık işte!