Quad topluyorum.

İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar herkese,
Bugün quad toplamaya başladım şu anlık motor, esc ve güç kartının bağlantılarını bitirdim :) motorları test edebildim ve düzgün çalışıyorlar. Umarım uçuş videosu gönderebilecek düzeye getirebilirim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kontrol Kartınız
Apm
Model Sınıfı
500(gövdeyi kendim çizdim)
Motor, Pervane ve ESC
Emax XA2212 820kv motor, 1045 pervane, 30A esc
Kumanda Alıcı ve Verici
Fly-Sky i6
Extra Ekipman
GPS, telemetri(433mhz), lipo(6200mah)
Herhangi bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar ama tavsiyelerinizi de alabilirim.

Hadi bakalım kolay gelsin.

Bence öneri ve tavsiye beklemeden video anlatımlı detaylı toplama konularına mutlaka bir göz at ;)

Kaynakların çoğunu bitirmiş olabilirim :) Uçurmak için sabırsızlanıyorum cidden?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Merhabalar herkese,
Bugün quad toplamaya başladım şu anlık motor, esc ve güç kartının bağlantılarını bitirdim :) motorları test edebildim ve düzgün çalışıyorlar. Umarım uçuş videosu gönderebilecek düzeye getirebilirim.

Tavsiyem en kısa sürede o sarı esclerden kurtulun. Performansları ve güvenilirliği iyi değil

Yaşamadığımız tecrübelerden ders çıkarmamalıyız ve çıkaramayız da. Çok hatalı bir yaklaşım. Birinin belli bir marka ESC'si yandı diye bir başkasının ESC'si de yanacak demek değil. Elektronik malzemeler her zaman risk taşır. Bizim gibi hobi düzeyindeki kullanıcıların erişiminde olan tüm elektronik malzemeler risk taşır.

Yaşamadığımız tecrübelerden ders çıkarmamalıyız ve çıkaramayız da. Çok hatalı bir yaklaşım. Birinin belli bir marka ESC'si yandı diye bir başkasının ESC'si de yanacak demek değil. Elektronik malzemeler her zaman risk taşır. Bizim gibi hobi düzeyindeki kullanıcıların erişiminde olan tüm elektronik malzemeler risk taşır.
Haklısın. Yeri geldi marka esc su koyverdi. No name esc ise 5 senedir hala inatla çalışıyor.;) Şans ve kendi dikkatimize bağlı faktörler...

Tavsiyem en kısa sürede o sarı esclerden kurtulun. Performansları ve güvenilirliği iyi değil
Tavsiyen için teşekkürler ama kullanmaya devam edeceğim. Açıkçası alırken de düşünmüştüm bir sorun çıkar mı acaba diye fakat bütçem bu esc'ye yetti diyelim :(

Merhaba. Öncelikle kolay gelsin.

Ben olsam, ESC'lerin sarı makaronlarını çıkartır ve makaronsuz ya da şeffaf makaronlu olarak takardım. Zira ısınmamaları önemli. Bunun yanında soket tarzı motor bağlantısı yerine, lehim yapmak hem temiz bir quad olmasını sağlar hem de daha güvenli yapar.

Şimdiden kolay gelsin. :)

Son düzenleme:
Biraz geç oldu farkındayım ama kendi gövdemi tasarladım ve 3d yazıcıdan ilk kolun çıktısını aldım, kaldı 3 kol + ana gövde...