QUAD YAN YATIYOR,HAVALANMIYOR YARDIM

Yusuf TIKMAN

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba arkadaşlar,
İlk kez drone yaptım.Evde ufak bir havalandırmak istedim test için.Altitude Hold modunda throttle yarıyı geçtikten sonra yan yatıyor havalanmıyor..Sebebi ne olabilir.Motorlar pervaneler pixhawk yönü hepsi doğru.Kullandığım malzemeler de şunlar;

F450 Frame
Racestar Br2212 1000 Kv
Racerstar RS30A V2 30A Blheli_S ESC OPTO 2-4S Destek Oneshot42 Multishot 16.5 Dshot600 Wizard X220
1045 pervane
Pixhawk kontrol kartı(GPS-telemetri)
3S 6200mAh 30C (Leonard-Powel) Lipo pil
Radiomaster TX16S Kumanda
Jumper R8 receiver

Not: pervane balans ayarı yapılmadı sadece,bir de mission planner a bağlandığımda bazen gps doğru yeri göstermiyor.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kontrol Kartınız
pixhawk 2.4.8
Model Sınıfı
450
Motor, Pervane ve ESC
Racestar Br2212 1000 Kv /// Racerstar RS30A V2 30A Blheli_S ESC OPTO 2-4S Destek Oneshot42 Multishot 16.5 Dshot600 Wizard X220 // 1045 pervane
Kumanda Alıcı ve Verici
Radiomaster TX16S // Jumper R8 Rece,ver
Extra Ekipman
gps
Bir de bizler forum ortamında pek “Drone” ve “Droner” kelimelerini kullanmayı sevmiyoruz. Sebebini ise şu yazıda bulabilirsin.

Motor yönleri doğru mu? Ayrıca uçuş kartını, belirtilen şekilde mi monte ettin. Genelde üzerlerinde, yönlerini gösteren oklar olur.

Motor yönleri doğru mu? Ayrıca uçuş kartını, belirtilen şekilde mi monte ettin. Genelde üzerlerinde, yönlerini gösteren oklar olur.
Evet tekrar tekrar kontrol ettim doğru.Compass/Motor testi yapmamıştım şuan onu deniyorum fakat hata alıyorum.prearm check FS_THR_VALUE bu hatayı veriyor.Acaba bundan mı kaynaklanıyor?