Quadcopterda ne yaptıysam motorları dönderemedim.

İlgi Alanı
Multikopter
Elimde toplama bir Quadcopter var, flysky fsi6 kumanda ve fs-i6b alıcım var. kumanda veri gönderiyor, alıcı veriyi alıyor, arducopter bağlantılarını doğru yaptığım halde motorlar dönmüyor ancak pili ilk taktığımda bip sesi geliyor. Arducopteri esc üzerinden beslediğim için mi böyle düşündüm ve escleri direkt alıcıya takınca da herhangi bir hareket gözlemlemedim. Ne yapabilirim?

Kontrol Kartınız
Arducopter 2.6
Model Sınıfı
Quad 500
Motor, Pervane ve ESC
2300KV motor, simonk esc
Kumanda Alıcı ve Verici
Flysky fs-i6, flysky fs-i6b
Extra Ekipman
esc lerin bağlandığı güç modülü
Neden dönderemedin? Makarov nicki ile cevap alamazsın buradan kusura bakma. Açık adını ve soyadını yazarak başlayabilirsin örneğin.

Neden dönderemedin? Makarov nicki ile cevap alamazsın buradan kusura bakma. Açık adını ve soyadını yazarak başlayabilirsin örneğin.
kusura bakmayın, güç dağıtım kartı esc lere bağlı. kumandadan gerekli eşleştirmeler ayarlar vs. yapıldığı halde motorlar dönmüyor sebebini bilmiyorum acaba eksik bir şey mi yapıyorum?

kusura bakmayın, güç dağıtım kartı esc lere bağlı. kumandadan gerekli eşleştirmeler ayarlar vs. yapıldığı halde motorlar dönmüyor sebebini bilmiyorum acaba eksik bir şey mi yapıyorum?
ESC'lere bağımsız olarak tek tek kalibrasyon yaptınız mı?

Esc nin modeli ne?
Reset edip direkmen alıcıya bağlayıp deneyin birde

Esc nin modeli ne?
Reset edip direkmen alıcıya bağlayıp deneyin birde
direkt alıcıdann denedim ancak oradan da olmuyordu. Şu anda tek sıkıntım kumandadan motorları çalıştıramıyorum. 3 bip ardına da uzun tek bip geliyor. Mission planner dan motorları test edebiliyorum herhangi bir sorun görünmemekte.

Bu arada bir anda çözemeyip foruma konu açıyormuşum gibi olmasın, günlerdir uğraşıyorum herhangi bir şekilde dönderememiştim motorları, en ufak bir hareket bile olmamıştı. bugün bir şekilde çalıştırdım ve şu an kumandadan gelen sinyale göre hareket etmekte.
Lakin bir sorun var. Throttle yarısına kadar kumandadan artışa paralel olarak artıyor. Ancak yarıdan sonra ya sabit kalıyor(az bişey azalıyor) ya da komple duruyor ve apm de mavi kırmızı ışıklar yanıyor arm olduğunda yananlardan.

Bu arada bir anda çözemeyip foruma konu açıyormuşum gibi olmasın, günlerdir uğraşıyorum herhangi bir şekilde dönderememiştim motorları, en ufak bir hareket bile olmamıştı. bugün bir şekilde çalıştırdım ve şu an kumandadan gelen sinyale göre hareket etmekte.
Lakin bir sorun var. Throttle yarısına kadar kumandadan artışa paralel olarak artıyor. Ancak yarıdan sonra ya sabit kalıyor(az bişey azalıyor) ya da komple duruyor ve apm de mavi kırmızı ışıklar yanıyor arm olduğunda yananlardan.
Büyük ihtimal esc kalibrasyonundan kaynaklı. Esc nı kalibre etmeyi dene veya missonplannerda servo min ve max output değerlerini değiştir

Büyük ihtimal esc kalibrasyonundan kaynaklı. Esc nı kalibre etmeyi dene veya missonplannerda servo min ve max output değerlerini değiştir
O sorunu da çözdüm ancak şu anda çalıştırdığımda motorlara güç verdiğimde, sol taraf sağ taraftan daha güçlü oluyor ve drone devriliyor, esc kalibrasyonunu baştan yapacağım sanırsam

O sorunu da çözdüm ancak şu anda çalıştırdığımda motorlara güç verdiğimde, sol taraf sağ taraftan daha güçlü oluyor ve drone devriliyor, esc kalibrasyonunu baştan yapacağım sanırsam
Ondan olmayabilirdi pervane yönlerinden dolayı veya accelerator kalibrasyonundan dolayı olabilir

Merhaba biz de aynı sorunları yaşıyoruz ve malzemelerin çoğu aynı. Sorununuzun çözümünü benimle paylaşabilir misiniz acaba. Motorlarımız 3 bip ve 1 uzun bip den sonra hiç çalışmıyor.