Quad’ınızın Hasar Almamasını Sağlayacak Bir Ürün & Proje

Bu Ürün Satar mı?

• Evet satar.

Oy: 5 55.6%
  • Bir ihtimal satar.

Oy: 3 33.3%
  • Hayır satmaz

Oy: 1 11.1%

• Kullanılan toplam oy
    9

Yusuf Oz

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar merhaba. Aklıma yeni bir proje geldi. Burada detayını anlatmayacağım çünkü google üzerinden aratıpta bulanlar aklımdaki fikri çalabilecek artniyetli kişilerin olabileceğini düşünüyorum. Bu forumdaki arkadaşlarım için konuşmuyorum yanlış anlaşılmasın.

Fikrimin özeti şu şekilde ve çalışmalara başladım.

Quad kontrolünü kaybettiğimizde veya pervanesi koptuğunda yada havada herhangi bir canlının saldırısına uğradığında düşmesini engelleyecek bir proje. Sizce böyle bir ürrün çıkartsam satılır mı satılmaz mı? Fikrinizi almak istedim.

Ürünü satabilmek için çok ucuza mal etmeye çalışacağım. Ayrıca kendi denemelerimi yapacağım. Yarından itibaren ilk parçaları elde etmeye başlayacağım inşallah. Şuan çizimini yapıyorum.

Kontrol Kartınız
Naza M Lite
Model Sınıfı
450
Motor, Pervane ve ESC
Racerstar 2212, racerstar 30a esc 1045 pervane
Kumanda Alıcı ve Verici
Flysky i6s
Extra Ekipman
gps
Son düzenleme:
Forumda Drone kelimesini sevmiyoruz ve kullanılmasını tercih etmiyoruz. Lütfen onun yerine Quad kelimesini kullanınız.

Projen tam olarak ne bilmiyorum ama örnek quad kurtarma DIY projesi ki benzer para ile satılan paraşüt uygulamaları da var. Umarım seninki daha yaratıcı bir uygulama olur.

Gelişmeleri merakla takipteyiz :RCKolik:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Projen tam olarak ne bilmiyorum ama örnek quad kurtarma DIY projesi ki benzer para ile satılan paraşüt uygulamaları da var. Umarım seninki daha yaratıcı bir uygulama olur.

Gelişmeleri merakla takipteyiz :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benim kafamdaki şeyle bu aynı şey. Denk getirmeye çalışsam bu kadar olmaz ya :( Bende poşetle falan paraşüt yapmaya çalışıyordum şimdi... 3d printerla şimdi basıp deneyecektim hevesim kırıldı.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Benim kafamdaki şeyle bu aynı şey. Denk getirmeye çalışsam bu kadar olmaz ya :( Bende poşetle falan paraşüt yapmaya çalışıyordum şimdi... 3d printerla şimdi basıp deneyecektim hevesim kırıldı.
Hevesini kırdığım için kusura bakma.

Ama insan bir şey projelendirmeden önce nette bu konuda neler yapılmış araştırması gerekmez mi ? Bu gelişme için gerekli bir şey. Yoksa keşfedilen şeyi yeniden keşfetmek için boşuna emek harcanmış olur, öyle değil mi ?

Hevesini kırdığım için kusura bakma.

Ama insan bir şey projelendirmeden önce nette bu konuda neler yapılmış araştırması gerekmez mi ? Bu gelişme için gerekli bir şey. Yoksa keşfedilen şeyi yeniden keşfetmek için boşuna emek harcanmış olur, öyle değil mi ?
Quad paraşüt sistemi diye hiç araştırma yapmadım bu şekilde aramakta aklıma gelmedi. Hep farklı şekilde araştırmalar yaptım. Nasıl araştırma yapılacağıda önemliymiş demekki.

Üzülme Yusuf, bu seferlik olmadı , zaten yeni birşey de değil.Yolcu uçaklarına bile takıp , düşme anında yolcuları kurtarmayı planlıyorlar.
Sen de başka yaratıcı fikirleri kovala, bolca okuyup araştırma yaparsan , inancını da yitirmezsen bulursun belki birşey , neden olmasın. Sonuçta çok gençsin ve daha yapacak çok şeyin var.Yeter ki iste....

Üzülme Yusuf, bu seferlik olmadı , zaten yeni birşey de değil.Yolcu uçaklarına bile takıp , düşme anında yolcuları kurtarmayı planlıyorlar.
Sen de başka yaratıcı fikirleri kovala, bolca okuyup araştırma yaparsan , inancını da yitirmezsen bulursun belki birşey , neden olmasın. Sonuçta çok gençsin ve daha yapacak çok şeyin var.Yeter ki iste....
İnşallah

Yusuf, sen daha ucuzunu yaparsan satılır. Bırakmayıp şimdiden başla. İstersen paraşütü açmak için değişik bir mekanizma bul. Bence işe devam etmelisin. Başarılar.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Oz
Bu konunun komikligi (dogruya dogru, olay komik ?) arastirma, bilgi ve tecrube eksikliginden kaynaklansa da, temelde buna sebep olan baska bir sey.

Bir urun uretiminde temel hedef urunu uretmek olmali. Hedefine urunu koydugun zaman, bu urunun ne oldugu, ne ise yarayacagi, nasil uretilecegi, daha onceden yapilip yapilmadigi, yapildi ise, seninkinin digerine gore ne gibi yenilikler getirecegi gibi sorular surec icerisinde kendiliginden cevabini bulur. Bu sekilde uretilen urun pesinden parayi getirir.

Ancak hedefe parayi koyarsan, uretimin her asamasinda onceden goremedigin eksiklikler ve sorunlarla karsilasirsin.

Bu konuda oldugu gibi yillardir cesit cesit DIY ve ticari uretimi olan bir seyi (Amerika’yi) yeniden kesfettigini sanman bir durum. Hicbir ticari beklentisi ve faaliyeti olmayan bir hobi paylasim platformunda “bu satar mi?” diye anket acman ise bir baska durum.

Levet abinin dedigi dogru, daha iyisini veya daha ucuzunu veya hem daha iyisini, hem de daha ucuza yaparsan, satar. Ama bastan soyleyeyim, Rc piyasasi para kazanmak icin cok ama cok zor bir piyasadir.

Heveslenmiştim yeni birşey diye... :embarras:
Hani batarya gücü ile manyetik olarak tutulan ama olası bir kötü durumda serbest bırakılan uçak kanadı gibi birşey mi filan aklıma geldiydi.
Neyse bi dahaki bahara kaldı galiba...:):D

Bu konunun komikligi (dogruya dogru, olay komik ?) arastirma, bilgi ve tecrube eksikliginden kaynaklansa da, temelde buna sebep olan baska bir sey.

Bir urun uretiminde temel hedef urunu uretmek olmali. Hedefine urunu koydugun zaman, bu urunun ne oldugu, ne ise yarayacagi, nasil uretilecegi, daha onceden yapilip yapilmadigi, yapildi ise, seninkinin digerine gore ne gibi yenilikler getirecegi gibi sorular surec icerisinde kendiliginden cevabini bulur. Bu sekilde uretilen urun pesinden parayi getirir.

Ancak hedefe parayi koyarsan, uretimin her asamasinda onceden goremedigin eksiklikler ve sorunlarla karsilasirsin.

Bu konuda oldugu gibi yillardir cesit cesit DIY ve ticari uretimi olan bir seyi (Amerika’yi) yeniden kesfettigini sanman bir durum. Hicbir ticari beklentisi ve faaliyeti olmayan bir hobi paylasim platformunda “bu satar mi?” diye anket acman ise bir baska durum.

Levet abinin dedigi dogru, daha iyisini veya daha ucuzunu veya hem daha iyisini, hem de daha ucuza yaparsan, satar. Ama bastan soyleyeyim, Rc piyasasi para kazanmak icin cok ama cok zor bir piyasadir.
Merhaba, aslında benim amacım ilk başta kendime yapmaktı. Fikir şuanda var olanla 1e 1 gece tam yatarken aklıma geldi ve uyutmadı. Aynı Stephan Hawking'in dünyanın var oluşu ile ilgili teorisini bulduğu evreka anı gibi birşey oldu. Hemen unutmamak için 1-2 gün içinde çizime döktüm. Sonra google'a birşeyler yazarak baktım aradım. Çok dikkatli bakmadım. Tabi o heyecanla, dünyada olmayan birşey buldum vs diye sevinçten okadarda bakmadım. 1 saatlik araştırma dilimindede birşey bulamayınca... Sonrasında ise patent alıp satma fikri aklıma geldi.
Yani buradaki asıl amacım satma fikri değil, insanların ilgisini çeker mi? Boşuna mı uğraşırım?

Heveslenmiştim yeni birşey diye... :embarras:
Hani batarya gücü ile manyetik olarak tutulan ama olası bir kötü durumda serbest bırakılan uçak kanadı gibi birşey mi filan aklıma geldiydi.
Neyse bi dahaki bahara kaldı galiba...:):D
Batarya ile manyetik olarak tutulan birşey yapılabilir ancak batarya havada çıkmadığı sürece sistem açılmaz. Manyetik deyince aklıma gelen bir fikir ile ilgili konuştum.