Quadro Motor Çalıştırma ve PID Ayar Sorunu

slh-_-99

Yeni Uye
Arkadaşlar quadımın montajını bitirdim ve motorları çalıştırdım. PID ayarlarını ne şekilde ayarlamam gerekiyor bilmiyorum ve bi problemim daha var. Motorları çalıştırırken kumandadaki sol joistiği sağ alt köşeye getirince motorlar çalışıyor, sol alt köşeye getirince motorlar duruyor. Bu normal olan fakat aynı zamanda sağ joistiği en sağa getirince motorlar çalışıyor ve en sola getirdiğimde duruyor. sağ joistikteki bu fonksiyonu nasıl devre dışı bırakabilirim???

QUADIMIN MOTORARINI ÇALIŞTIRMA VE PID AYARI...

Salih Bey bundan önceki 1.mesajını Yurtdışı alımı ile ilgili imiş. Ben de 10 Mayıs 2014 şu cevabı vermişim ......

Salih Akça' Alıntı:
Ben Rctimer'dan alışveriş yaptım programı hem telefonuma hem bilgisayara kurdum fakat hangi numara ile nasıl bakacağımı anlatır mısınız. Lojistik firma posten.se yazıyor. Bilgi için şimdiden teşekkürler.
Anlaşılan kayıt sonrası üyelerimize OZELDEN gelen mesaj formatını değiştirmem gerekiyor. Zira kimse dikkat etmiyor anlaşılan :eek:

Kusura bakmayın kastettiğiniz şeyi anlamadım?

Salih Akça' Alıntı:
Kusura bakmayın kastettiğiniz şeyi anlamadım?
Salih kardeşim , foruma girince bir soru sorup pat diye cevap alabilmen için , seni kısa da olsa tanımamız gerekir.Hiç bilmediğimiz bir beldeye gittiğimizde , bir kahveye oturup çay içmek için bile , ufak da olsa oranın ahalisine bir selam veririz.Selam veririz ki , herkes birbirinden emin olsun.Selamlaşmak, tanışmak bizler için önemli , çünkü buraya hergün onlarca ziyaretçi girer çıkar , kimi bakar gider , kimi de bu ortamda kendinden birşeyler bulursa üye olur.Bir topluluğa üye olunca da o topluluğun üyelerine doğal olarak kendini tanıtman gerekir.Tanışalım ki birbirimize daha rahat hitap edebilelim , sorularımızı daha rahat sorabilelim ve daha rahat yardım alabilelim.Bu ortamda daha birbirinin yüzünü görmediği halde , yıllardır abi-kardeş gibi birbirini tanıyan üyelerimiz var.Siz de bunlardan biri olmak isterseniz tanışma konusunda kendinizden birşeyler yazın....... :saygilar:

Açıklamanız için teşekkür ederim Hakan bey :)

Salih bey, quadro ile ilgilenen arkadaşlarımızın size yardımcı olabilmesi için kullandığınız ekipman (kontrol kartı, esc,motor...) bilgilerini paylaşmanız gerekiyor.

Mesela kullandığınız kart KK2.1 ise şu konu sizin sorunuza çözüm olabilir :)

Model Parçalarım Bunlardır:

OPTO 30A SimonK Firmware Multi-Rotor ESC

Multi-Wii V2,5

HP2814/980KV Outrunner Brushless Motor

6000 mAh 3s 30C Li-Po

Karta Güç vermek için - Ubec 3A - 5A