Qx2 350 Blade dönüşümü

warlocksk

Yeni Uye
Selamlar,

Blade qx2 350 kullanıyorum. Bir süre önce bi kırım yaşamış hemen sonrasında tamir etmiştim. Fakat geçen hafta gimbal bağlı şekilde yaptığım uçuşta aniden tamir görmüş olan kola doğru yatıp havada daireler çizerek düşmeye başladı neyseki çok sert bi çakılma olmasını engelleyecek kadar kontrol edebildim. Tabii aynı riski tekrar almaktansa yeni gövde arayışına girdim.

Bu aletin orjinal plastik gövdeleri 30€ civarında satılıyor. Google da araştırırken microheli nin bu model için Carbon fiber Gövde yaptığını görüp sipariş verdim hemen. 155 dolar gövdenin fiyatı. Baktım 160 dolar ve üstü siparişleri hızlı gönderiyle yapıyorlarmış bende üstüne 12 dolarlık dörtlü alyan takımı sipariş ettim. Tabii geldiği gibi çalışmaya başladım.

Fotoğraflar ;

İşleme başlamadan önceki ağırlık. Lipo hariç. Bu konuda biraz hayal kırıklığı yaşadım ama tabii çokta emin değilim. Malum ilk seferim bu amatör hobiciyiz daha :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sağ tarafta henüz paketinde Carbon parçalar.

Qx daha önce tamir gördüğü için yapıştırdığım yerleri sökmek imkansızdı. Dikkatli şekilde kırarak ayırmak zorunda kaldım bazı yerleri.

Gövdeyi harika yapmışlar. Bir kaç video ve yazıda şikayet okumuş videolar da memnun kalınmayan detayları izlemiştim fakat firma yeni bi versiyon yapmış bahsedilen kusurlardan hiç biri ile karşılaşmadım.

Aktarım işlemi tamam :)

Carbon Gövde orjinaline nazaran daha ince olduğu için bi bağlantı sorunumuz oldu. Gimbal bağlantısını taktığımda gövdenin üst kısmı olması gerektiği gibi oturmuyor. Aslında tam bağlantı hizasından delebilirdim üst gövdeyi fakat komple sökmek istemedim tekrar. Bu yüzden ana karttaki gimbal tellerini öne doğru yamultup kabloyu geri çevirdim. Hiç sıkıntısız çalışıyor.

İşlem tamam.

Bu da son ağırlık. Tahmin ettiğim kadar fark etmedi ağırlık ne yazıkki. Yinede kötü bi oran değil sanırım.

Çanta da hazır sayılır. Bir kaç kesim daha yapmam gerekiyor ama kumanda konusunu kesinleştirip devam edeceğim.

Umarım açıklayıcı fikir verici bi Paylaşım olmuştur.

Iyi eğlenceler..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Qx2 350 Blade dönüşümü

Ellerinize sağlık, güzel ve temiz bir iş olmuş. Uçuş videolarını merakla bekleyeceğiz.

Qx2 350 Blade dönüşümü

Elinize sağlık Gökhan bey. Çok güzel bir konu olmuş. :bravo:

Bende uçuş performansını merak edenlerdenim, inşallah istediğiniz gibi olur. :RCKolik:

Qx2 350 Blade dönüşümü

Henüz uzunca bi uçuş için vaktim olmadı sadece denedim stabil olup olmadığını ve gayet iyiydi. En kısa zamanda uçuş videosu da gelecek. :)

Teşekkürler

Qx2 350 Blade dönüşümü

Nihayet yağmur durdu biraz ve deneme yapabildim komple karbon qx ve dx6 ile.
Sanırım forumda Blade 350 qx sahibi arkadaş yok ?

Benimki qx2 versiyonu ve qx3 e güncelledim sistemini. Fakat sistem güncellemesi yapmadan önce inanılmaz hassas olan gaz çubuğu yön çubuğu versiyon 3 e Güncelleme yaptıktan sonra yine odun gibi oldu. Versiyon 2 yi dx4 ile kullandığım haline döndü. Gazı nerdeyse tam açıyorum kalkması için ve çok ani Kalkış yapıyor. Versiyon 2 ye downgrade yapmadan önce biraz çözüm arayayım dedim. Kumandaya bir kaç farklı şekilde ayar yapıp denedim ama sonuç aynı.

Onun dışında herseyden gayet memnun kaldım ve nihayet artık bişeyler çekebilirim. Tabii önce gimbal için bacaklara bir kaç cm Carbon parça ilave etmem gerekiyor kesip :)

(Video yükleme hata veriyor sürekli. Daha sonra tekrar deneyeceğim.)

Qx2 350 Blade dönüşümü

Gokhan Ergunduz' Alıntı:
Nihayet yağmur durdu biraz ve deneme yapabildim komple karbon qx ve dx6 ile.
Sanırım forumda Blade 350 qx sahibi arkadaş yok ?
Benim de bildiğim kadarı ile yok Gökhan Bey :rolleyes:

Gokhan Ergunduz' Alıntı:
Onun dışında herseyden gayet memnun kaldım ve nihayet artık bişeyler çekebilirim. Tabii önce gimbal için bacaklara bir kaç cm Carbon parça ilave etmem gerekiyor kesip :)

(Video yükleme hata veriyor sürekli. Daha sonra tekrar deneyeceğim.)
Video yükleme derken, foruma yükleme kısmımı hata veriyor, tam anlayamadı. Şu konuya bir bakın isterseniz ;)

Qx2 350 Blade dönüşümü

Teşekkür ederim Mehmet bey. :)

Qx2 350 Blade dönüşümü

Bu üründen satılıyor tr de

nasıl bu cihaz iyimi ? sanki hafada gimbalinde problem varmış gibi görünüyor sallantı var biraz sanırım birde bunların kullanım mesafeleri neki yükselme olarak baya gidiyor sağa sola nekadar kontrol mesafesi var acaba ?

Burada var