Radio Telemetry, Wi-fi Module, Bluetooth Module

Tuncay Yayla

Yeni Uye
Web sitesi
www.tuncayyayla.com
İlgi Alanı
Multikopter
Radio Telemetry, Wi-fi Module, Bluetooth Module ile bağlanmanın mesafe, görüntü vb. konularda verilerini söyleyebilecel olan varmı? Şu an bizim topladığımız quatcopterde telemetry modülü var.

Kontrol Kartınız
Pixhawk 2.4.8
Model Sınıfı
530 özel tasarım
Motor, Pervane ve ESC
Readytosky 2212 920KV fırçasız Motor, 1045, 30A Simonk ESC w/5 V 2A BEC
Kumanda Alıcı ve Verici
Radyolink AT9S 2.4G R9DS ile 9CH sistemi verici alıcı
Extra Ekipman
NEO-M8N GPS , mini osd, kamera, fpv
Tuncay bey yardımcı olayım dedim ama, ben anlamadım ne sorduğunuzu. Daha net sorabilirseniz

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Tuncay bey yardımcı olayım dedim ama, ben anlamadım ne sorduğunuzu. Daha net sorabilirseniz
İlginiz için teşekkür ederim; 1-Radio Telemetry, Wi-fi Module, Bluetooth Module ile bağlanma mesafelei kaç metre? 2- Radio Telemetry, Wi-fi Module, Bluetooth Module ile bağlanmada görüntüyü aktarma kalitesi hangisinde iyi?

Bluetooth modulleri genel olarak 10m civarinda menzile sahiptir, yerde ayar icin kullanilabir. Wifi modulu ile ilgili tecrubem yok, pixhawk icin uygun bir modul var mi onu da bilmiyorum. Ama genel olarak wifi modulleri 50-100m mesafede olur. Radio telemetri modulu ile kendim 1km mesafede tecrube ettim.

Pixhawk icin bu modullerin goruntu ile ilgili bir fonksiyonlari yok. Goruntu aktarimi icin bir video verici ve alici setine ihtiyaciniz var.

• Beğen
Tepkiler: Şakir Polay
Bluetooth modulleri genel olarak 10m civarinda menzile sahiptir, yerde ayar icin kullanilabir. Wifi modulu ile ilgili tecrubem yok, pixhawk icin uygun bir modul var mi onu da bilmiyorum. Ama genel olarak wifi modulleri 50-100m mesafede olur. Radio telemetri modulu ile kendim 1km mesafede tecrube ettim.

Pixhawk icin bu modullerin goruntu ile ilgili bir fonksiyonlari yok. Goruntu aktarimi icin bir video verici ve alici setine ihtiyaciniz var.
Teşekkür ederim. Amacım quatcopter ile fotoğraf çekmek. Bizde radio telemetry kullanacaktık.