Rancer Bell 600 fusulega iniş takımı yapımı

ramazan develi

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
değeli arkadaçlar benim bir rancer bell 600 helikopter takasla aldığım bir helikopterim var ama iniş takımı yoktu internette araştırdım 100 dolar diyende var 150 yuro diyende var en ucuz 54 dolara buldum o firmada maillerime cevap vermedi e ne yapalım iş başa düştü kolları sıvadım önce ölçülerini buldum

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

sonra gittim sanayiye 12mm bakır boru aldım ölçülerinde büktürdüm şimdi toplama zamanı geldi

enso toplayıp beyaza boyuyacağım hatta iniş takımını iç tarafına bakır telden iki adet kafes yapmayı düşünüyorum

arkadaşlar boya ve gövdeye montajı kaldı

Son düzenleme:
Ramazan abi gayet güzel olmuş :D Artık sim çalışmalarına ağırlık verip son hendeğide atlaman lazım. :D Modelin palleri pas tuttu bak??

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Elinize sağlık, ama o fiyatlar neymiş öyle altı üstü iniş takımı ?

Peki alüminyum yapmama nedeniniz neydi? Bakır çelikten bile ağır çeken bir metal çünkü.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Ramazan abi gayet güzel olmuş :D Artık sim çalışmalarına ağırlık verip son hendeğide atlaman lazım. :D Modelin palleri pas tuttu bak??
Ali simulatör fırsat buldukça çalışıyorum ama tam kontrol edmiyorum hemen düşüyorum hatırlıyormusun bana heli uçrmak elinde tahtanın üzerinde bilye tutmak gibidir demiştin çok haklıymışsın heliyi kaldırıyorum yerinde durmuyorki ya öne kaçıyor yada yana ama sabır sabır sabır yavaş yavaş yavaş acele yok sindire sindire

• Beğen
Tepkiler: Ali Haydar GÖK
Abi bende çalışıyorum sim. Fakat bilmediğim bir hareketi yaparken sanki hiç helikopter uçurmayı bilmiyor gibiyim. Ama yavaş yavaş uğraşa uğraşa bi bakıyorsun ki; yapamadığın bir hareketi artık gayet güzel yapabiliyorsun. Dedidiğin gibi acelemiz yok. Doğru yoldasın abi devam et:)

Elinize sağlık, ama o fiyatlar neymiş öyle altı üstü iniş takımı ?

Peki alüminyum yapmama nedeniniz neydi? Bakır çelikten bile ağır çeken bir metal çünkü.
Ali bey alminyum yapmama nedenim T sini bulamadım kaynak yaptırayım diye düşündüm kaynakçı malzeme çok ince delinir deyince bakırdan yana kara verdim

• Beğen
Tepkiler: Ali Yalçın
Ali simulatör fırsat buldukça çalışıyorum ama tam kontrol edmiyorum hemen düşüyorum hatırlıyormusun bana heli uçrmak elinde tahtanın üzerinde bilye tutmak gibidir demiştin çok haklıymışsın heliyi kaldırıyorum yerinde durmuyorki ya öne kaçıyor yada yana ama sabır sabır sabır yavaş yavaş yavaş acele yok sindire sindire
Baştan hepimizin başına gelen şeyleri yaşıyorsunuz merak etmeyin :D Sadece biraz sabır ve bolca sim çalışmasına devam ;)

Bu arada konu, "SCALE Calısmalarımız" bölümüne taşınmıştır.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Baştan hepimizin başına gelen şeyleri yaşıyorsunuz merak etmeyin :D Sadece biraz sabır ve bolca sim çalışmasına devam ;)

Bu arada konu, "SCALE Calısmalarımız" bölümüne taşınmıştır.
Mehmet bey konuyu yanlış yere açmışım dikkat etmemişim valla sizede uğraştırıyoruz kusura bakmayın

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari