Rangelink 433mHz LRS Spektrum DX8 montajı

• Konbuyu başlatan altan
  • Başlangıç tarihi
  • 1,861
A

altan

Guest
Merhabalar.FPV pilotlarının en çok hesap ettiği husus olan mesafeyi kolay ulaşılır hale getiren ve standart 1500 2000 mt civarında menzili olan radyolarımızın menzilin yardımci ekipmanlarla ki onlar antenler ve alıcılar olmakta 10000 ve hatta 20000 mt üzerine çıkaran UHF 433 mHz sistemlerdir.

Bu gün dün elime ullaşan Range link 433 mHz alıcı ve modülün spektrum dx8 radyoma montajı değerli büyüğüm Mehmet AYDIN bey tarafından yapıldı.Öncelikle bu radyo ve LRS sistemlerin montajı hakkında duyduğumuz bazı sıkıntılar montajın biraz uzamasanı sebep olsa da Mehmet bey bunu da halletti sağolsun.

Spektrum kumandaların diğer kumandalardan farklı olarak trainer porttan beslenemediğini bilmemize rağmen ve hatta aşağıda göreceğiniz gibi osiloskop ile ölçülmesine ve söylenildiği gibi sinyal bulunamamasına rağmen Mehmet AYDIN bey buna itibar etmedi ve nasıl yaptı bilmiyorum ama gayet güzel ve ekipmana fiziksel zarar vermeden montajı bitirdi.Söylenin aksine trainer portta PPM sinyalini buldu ve 2 TL lik bir stereo jak ile modülü bağladı :laugh: :laugh:

Aşağıda size montajdan birkaç kare sunup montaj sonrası yer testini nasıl yaptığımızı izleyeceğiniz videoyu sunuyorum.Yer testi oldukça ilginç.Çünkü alıcı anteni ile birlikte arabada iken çok farklı kot değişikliği ve araya giren sayısız engele rağmen hiç kesilmeden alışverişi devam ettirdi.Araç ile gezilen güzergah ve engeller ile kot farkını daha rahat incelemeniz için haritamız da burada:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yerde ve araba içerisinde yaptığımız testin görüntüleri Driver and general manager Mehmet Aydın , apprentice Altan ÇULPAN and super star king of the RC Pilot Tacettin Amca :laugh: :laugh:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Son bir ilave biz öyle demlik demlik çay içip aylarca bir model çıkarmaya uğralşmadık... İçtiğimiz bir demlik missss gibi taze çay sonuç ortada Anlayan anladı değil mi :lol: :lol: :lol: işte ispatı

İlgi ve sabrınız için teşekkür ederiz.

Sunum ve anlatım çok güzel olmuş.Montajını yapmak isteyenler için, umarım iyi bir referans olur.

Altan Abi hayırlı olsun. :thumbup: Güzel paylaşım için ayrıca teşekkürler. :bravo:
Yalnız hemen hemen bizimkiyle aynı hesaba gelecek gibi, tamamen ortaya çıkması için bence en az 10 delik çay daha lazım bu projenin. :lollol: Daha range testte gitmiş bir demlik. :laugh:
Piyasayı spekülatif yapay verilerler aşağı çekmeyelim lütfen. :lol:

Altan Bey,

Gider ayak resmen çoştun :thumbup: Anlatımlar, sunumlar ve seslendirme 10 numara :bravo:

Bu arada yeni sistem hayırlı ugurlu olsun %p Valla Tacettin amca yine iyi dayanmış, ben olsam gıcıklına yapmayı keser, sizi eve geri getirip, yenideb yollardım :lol:

Altan ABi tebrikler :) Mehmet Abinin de dediği gibi son ay koptun :D
resimler, paylaşımlar çok hoş tebrikler!!