RC 1/10 ve 1/8 pist yapmayı planlıyorum

turksami3

Yeni Uye
Ben zirve üniversitesinde okuyorum okulumda RC MODELs diye kulup kurdum bunun içinde rc helikopter araç uçak tekne var benim aklımda bir pist projesi var. Bana yardımı dokunucak biri varmı acaba araçlar 1/8 ve 1/10 olucak 1/5 aracı olan yok üniversitede oyuzden en fazla 1/8 kâfi olucaktır yardımlarınızı bekliyorum lütfen bana geri dönün :)

Biraz daha detay verirsen iyi olacak yapacağın pist ne için olacak.
Anladığım kadarıyla arabadan bahsediyorsun uçak ve helide 1/8 olmaz.

bütün rc lerin tek kulüpte toplandığı tek yer TR de efmod.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Bütün rc lerin tek kulüpte toplandığı tek yer TR de efmod.

Vay be cok guzel bir yermis abi :thumbup: Neden her sehrimizde boyle bir yer yapilmaz belediyeler tarafindan anlamis degilim :-\

Mehmet maalesef diğer şehirlerde bu iş fuzuli görülüyor belediyeler için böyle bir tesis yapmak çocuk oyuncağı

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Biraz daha detay verirsen iyi olacak yapacağın pist ne için olacak.
Anladığım kadarıyla arabadan bahsediyorsun uçak ve helide 1/8 olmaz.

bütün rc lerin tek kulüpte toplandığı tek yer TR de efmod.

Gerçekten rüya gibi. :eek: Kafa dengi insanlarla böyle bir ortamda buluşmanın keyfi hiçbirşeyle karşılaştırılamaz sanırım.
İnşallah bir gün diyelim, ömrümüz vefa ederse. ???

Türker Akgün' Alıntı:
Gerçekten rüya gibi. :eek: Kafa dengi insanlarla böyle bir ortamda buluşmanın keyfi hiçbirşeyle karşılaştırılamaz sanırım.
İnşallah bir gün diyelim, ömrümüz vefa ederse. ???

gerekli olan sadece arazi ve bir kaç odadan oluşan kulüp binası belediyeler için o kadar kolay bir şey ki.

bir resim koyayım da daha güzel anlaşılsın.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yapmayın bunu bana :) benim modelciliğe başladığım yer, İzmir'in hatta Türkiyenin en güzel tesisidir. Dernek olarak örgütlenmiş ciddi bir yönetimi olan kurumsal yapıdaki tek yer bana göre; ayrıca özel mülk,yani iş sadece Belediyelerde bitmiyor, Efmod'da aylık 100 tl aidat alınıyor, ama yapılan hizmete kasinlikle değer örneğin pistin etrafında yüksek gerilim hattı var üç tarafını çeviren yerin altına aldırmak için girişimde bulunmuştuk geçen sene , tek direk için 100.000 bin TL civarında fiyat vermişlerdi, arka tarafta 0ffroad pisti de yapılıyordu, avrupa standartlarında bitmiş olmalı, çapraz pisti sırf rüzgar yandan esiyor diye yaptırdılar vs vs yani demem o ki istenirse Ülkemizde de bu standartlarda tesisler yapılabiliyor yeter ki modelcilik gelişsin.
Pistin eski hali, benim ilk uçuşlarımdan

Gercekten cok guzel bir ornek olmus, hem de zamaninda cok ziyaret ettigim Izmir-Buca da %p

Aslinda Istanbul'u haric tutarsak cok da zor degil boyle yerleri yapmak. Belediye'nin katkisi haricinde bence esas is, biz modelcilerde bitiyor.

Nedense Turk milleti olarak bizler yonetilmeye ve kurallara hic gelemiyoruz. Hobide de kural mi olurmus, ben stress atmaya geliyorum, bir de kural ve ustune aidat istiyorsunuz gibi sacma bir yaklasim oluyor genelde :-\ O zamanda dernek gibi ciddi bir emek gerektiren yapiyi kurmak icin gonullu bir avuc insanda da ne istek kaliyor ne de sevk :-\

Istanbul haric tuttum, zira bu isi bu boyutta yapacak modelci kulturu var ama orada da ne yazik ki altin degerinde bos ve musait bir alan bulmak nerede ise imkansiz :(

Ozetle boyle bir yapiyi kurmaya basaran bu modelci arkadaslarimizi gercekten cani gonulden tebrik ediyorum :thumbup:

efmodda bende uçtum gerçekten acayıp keyifli bir pist öyle gaza geldiydim ki HELİKOPTERİ pistin baçından koyup sonundan kaldırdığım bile oldu :D

Bizim universite desteklerim demi bana ama çok büyük degil ilk önce ilgi çekicek reklam yapıcak sonrada büyütücez üniversitede işler böyle yürüyor eger begenilirse büyüyor yoksa çöp sizce nasıl yapabilirim kazma küregi alırım ben gönüllüyüm belimde çimento taşırım ama biraz çizim ve az da olsa fikir'e ihtiyacım aklımda bir kaç çizim var fakat siziden de biraz birşey bekliyorum :)

Birde dedigin gibi küçük bir uçak pisti ve helikopter alanı olabilir çünkü üniversitede bir tane quadcopter gördüm :)

Mahmud sana zahmet yazarken turkce kurallarina mumkun oldugunca dikkat edelim. Inan yazdıklarını okumak anlamak icin caba sarf etmek gerekiyor.

Bir de kafamda bazi seyler var diyorsun ama aciklama yapmiyorsun. Sonra da bizden destek bekliyorsun. Kaldi ki sordugun soruya verilen cevaplari bile degerlendirip, bize geri donus yapmadin. Unutma elindeki imkanlari en iyi sen biliyorsun. Bu nedenle yerinde olsam once düşündüklerini, yapmayi planladıklarını paylaşır, sonra da yorum isterdim.

Kusara bakmayın. Aklımda olanı yazamadıgım için söyleyemedim Üniversitede bir külüp kurdum ve izin aldım pist yapmak için amatör bir pist yapmak istiyorum abartı değil ilk başta reklam yapmam lazım sonra gerçek güzel büyük bir pist yapmayı planlıyorum yani Amatör pist resimleri ölçüleri veya çizimleri diyorum.

Mahmud kardeşim bu pist için yardım talep etmene gerek yok neden dersen şimdi sana verilecek olan alanın bilgilerini şeklini zeminini en iyi sen bileceksin.
Alan belli olduktan sonra Google amcaya girip bu amaçla yapılmış pistleri inceleyip elindeki yere uyarlamaya çalışacaksın bu kadar basit.
Şimdi biz akıl vermeye kalksak sana verilecek alanın ölçülerini zemin yapısını hangi malzeme ile pisti yapacağını bilmiyoruz ki fikir verebilelim.
Yani sözün özü istediğin yardımın mahiyeti tam açıklanmamış.