Rc 6050 SH 6Ch helikopter

Kurtuluş YILMAZ

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar; 3 kanal heli kullanıyorum 5 adet var elimde deneyim kazandım diyebilirim 3.5 kanalda. 6 kanala geçmek istiyorum

Helikopter Rc 6050 SH 6Ch​

Buldum (SAMSUN da zor rc profesyonel bulmak)
Sizce nasıl bir helikopter dir. 1200 tl ye indirdim fiyatını. Uzun zamandır rafta muhtemelen pili bitmiştir. Nette pek bilgi bulamadım hakkında çoğu sitede satışı kaldırılmış.
Yedek parçada sıkıntı çekermiyim?
Fiyat performans aralığı nedir sizce?
Nedersiniz bu helikopter hakkında.
Şimdiden teşekkür ederim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Merhabalar; 3 kanal heli kullanıyorum 5 adet var elimde deneyim kazandım diyebilirim 3.5 kanalda. 6 kanala geçmek istiyorum
6 kanala geçme fikri güzel ama ekonomik anlamda zamanlama ne yazık ki yanlış. :undecided: Diğer taraftan şu ana kadar ki 3 ve 3.5 kanal tecrübenizi ne yazık ki unutmanız gerekiyor. Şu ana kadar öğrendikleriniz size ne yazık ki yardımcı olmayacak aksine işinizi zorlaştıracak. Neden derseniz :

Sizce nasıl bir helikopter dir. 1200 tl ye indirdim fiyatını. Uzun zamandır rafta muhtemelen pili bitmiştir. Nette pek bilgi bulamadım hakkında çoğu sitede satışı kaldırılmış.
Ben olsam uzak dururdum. Dediğiniz gibi net üzerinde bilgi yoksa ve yedek parça bulamayacaksanız hiç almayın derim.

Peki ne yapayım derseniz, öncelikle simülatör çalışın derim. Peki nasıl yaparım derseniz şu indeks konusunda her türlü sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Simulator yazılım indirme linklerini özelden mesaj olarak gönderiyorum. :saygilar:

Cevabınız için teşekkür ederim.
Peki fiyatı sizce nasıl 1200 tl, malüm ülkede hergün zam furyası esiyor heliyi alsam daha sonra simülasyon çalışsam nasıl olur?

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Cevabınız için teşekkür ederim.
Peki fiyatı sizce nasıl 1200 tl, malüm ülkede hergün zam furyası esiyor heliyi alsam daha sonra simülasyon çalışsam nasıl olur?
Fiyat iyi ama illa ki kırım olacak. O zaman yedek parçayı nasıl bulacaksınız ? Muhtemelen bulamayacaksınız ve model ne yazık ki çöp olacak. ;)

Bence ne sarı sitedeki v912(4 Kanal zaten) ne de konu başlığındaki model alınabilecek "profesyonel" helikopterler arasında değil.

Güzel bir kumanda ve simülatör çalışması her şekilde faydalı olacaktır. Bu olmadan alacağınız 6 kanal helikopterin haşatı çıktığında, siz çatpat mantığını anlamış olursunuz. Ve elinizde ne kumanda ne helikopter olur. Ama elinizde kumanda olursa duruma göre her fırsatı değerlendirme imkanınız olur ve çöpe giden herhangi bişey olmaz.

Size verdiğim bu tavsiye ileriye dönük bir tavsiye. PC başında helikopter uçurmayı öğrenmenin keyfi ile kıra döke de olsa profesyonel bir mikro helikopterle uçmayı öğrenmek daha keyifli olacaktır. Tabi dezavantajlarını anlattım.

Bir başka şey 6 kanal helikopter uçurmak ufak bir tecrübe ile olacak bir şey değil. 3.5 Kanal helikopterde öğrendiğiniz ve kalıplaşmış olan neredeyse bütün reflekslerinizi unutmanız gerekmekte. Ve üzerine yeni refleks eklemeniz gerekmektedir. Yani şu helikopteri alayım bir iki haftaya öğrenirim demeyin. Refleksleri unutmak zor olacaktır.

İleriye dönük düşünmüyorsanız sarı sitedeki v912 ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ama 6 kanal helikopter ile uçarak değil öğrenerek keyifli vakit geçirmeniz gerekir. En azından temel uçuşu öğrenene kadar.