rc ekskavatör

İlgi Alanı
Hepsi
rc ekskavatör yapmak istiyorm bu konuda hiç bilgim yok araştirmalarda pek birşey bulamıyorm.motordu valfti filtreydi pistondu bunları ne olduğunu hangilerine ne amaçla yada hangi ağırlıkta kullanabileceğim hakkında bilgili olan arkadaşlarımızdan yardım alabilirmiyiz. rc ekskavatör ün sadeceüst kısmını yapmak istiyorm palet falan koymayacağım.

Öncelikle ''Selenoid valfleri'' araştırmanızı öneririm. Ancak bu yapmayı düşündüğünüz mekanizma için ne kadar isteklisiniz, bilemiyorum. Ciddi bir şeyler tasarlamak, yapmak istiyorsanız bazı bilim dallarına hakim olmanız gerekecektir. Bunlar da sırayla öğrenilecek şekilde; statik, dinamik, mukavemet, akışkanlar mekaniğidir ki bunlar mekanik tasarım için, elektronik ve yazılım alanları da var tabi.

• Beğen
Tepkiler: berk akgüç
Çok kolay bir şey. Bir CNC torna bir de CNC freze (en az altı eksen olmalı) alarak işe başla. Aletlerin kurulumu tamamlanınca mesaj atarsın. Mutlaka yol gösteren biri çıkar. (Not: Benim pek deneyimim yok bu konuda olsa dükkan senin).

• Beğen
Tepkiler: Berat Yıldırım
Facebook da RC araba guruplarnda yapan birisi vardı, araştırıp bulabilirseniz yardımcı olacağına inanıyorum

Son düzenleme: