RC Heli Eğitim Standı

baral76

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
nette gördüğüm bu stand dan yaptım.bununla çalışmak faydalı olurmu arkadaşlar.

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• rc helikopter training stand.jpg
    rc helikopter training stand.jpg
    16.8 KB · Görülme: 610
Ynt: RC Heli Eğitim Standı

Valla Barış Bey,

Siz bu konuyu açıncaya kadar böyle bir şey varlığından bile haberdar değildim :embarras: Youtube araştırınca sizinkine benzer bir standın videosunu buldum.

Kullanmadığım için işe yarar mı, daha doğrusu size bir faydası olur mu cok da emin değilim. :rolleyes:

Olsa olsa o ilk zamanlar helinin o insanı tırstıran sesine alışmanıza faydası olur diye düşünüyorum, başka da bir şeye de faydası olmaz gibime geliyor.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu arada almadınız ise TRAINING KIT (EĞİTİM ayağı) almanız ve onunla başlamanız kesinlikle cok daha faydalı olacaktır.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

mehmet bey bu eğitim toplarına ne zaman başlasam peki.simülasyonda hover da tutuyorum kuyruk bana dönükken ama
başlamak için yeterlimi sizce

bu yaptığım standda aleron felan ayar vermeyi pekiştirir gibi ve trim ayarlarında fayda gördüm onun dışında bi artısı olmadı.
ama işe yararsa bunlar bunda çalışmaya devam edebilirim.

barış altun' Alıntı:
bu yaptığım standda aleron felan ayar vermeyi pekiştirir gibi ve trim ayarlarında fayda gördüm onun dışında bi artısı olmadı.
ama işe yararsa bunlar bunda çalışmaya devam edebilirim.
Trimlerde kesinlikle faydası olmaz. Aleron komutlarında ise, heli bağlı olduğu için farklı tepki vereceği için aksine size yanlış bir referans verir diye düşünüyorum.

Az önce şu konuyu açtım. Bir ara aklıma gelmiş ama unutmuştum, sayenizde hatırlamış oldum ;) Bir bakın isterseniz

RC Heli Training Kit / Eğitim Ayağı :

Ne zaman uçmaya başlayayım demişsiniz :
Öncelikle Simulatorde kesinlikle TAIL-IN Hover aşamasını geçmiş ve heliye hakim olabiliyor olmak şart.

Ama yeterli midir kısmına gelirsek, bu kesinlikle kişisel karakter ve yapı ile birebir alakalı bir durum.

Şahsen ben ve Türker ilk uçuş öncesi "TAIL-IN" hover yanı sıra "SIDE-IN" hover çalışmasının da bitmiş olması gerektiğini düşünüyoruz.

Zira zaten ilk kez uçmanın verdiği bir heyecan durumu var doğal olarak. İşte özellikle bu ilk uçuşlar sırasında helinin istem dışı olarak yön değiştirme ihtimali var. Şayet simulator çalışmalarında sahada ilk kez deneyeceğiniz hareketin 1-2 seviye üzerinde iseniz, gerek psikolojik gerekse pilotaj anlamında beklenmeyen durumları kurtarma ihtimaliniz artacaktır.

Fakat yine belirteyim, "TAIL-IN" hover sonrası direk uçuşlara geçen ve kırım yaşamayan arkadaşlarımızda olmuştur.