RC Heli Training Kit / Eğitim Ayağı

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Barış Bey aşağıdaki konuyu açınca yeni başlayan arkadaşlar belki denemek isterler diye, ilk başladığım zamanlar şahsen benim de kullandığım, "Training Kit / Eğitim Ayakları" konusunu sizlerle paylaşayım dedim. ;)

RC Heli Eğitim Standı :

Öncelikle eğitim ayağı konusunda 2 farklı görüş var.

1- "Simulator çalışması yeterli olacaktır.Kesinlikle gerekli değil. Aksine helinin dengesini bozduğu hem de hantallaştırıp olumsuz etkilediği için yarardan çok zararı var" diyenler

2- "Düzgün montajı yapıltıksan sonra özellikle ilk uçuşlarda faydası kesinlikle oluyor" diyenler

TREX 450 ile ilk bu işe başladığımda ben eğitim ayağı kullanmıştım. Şahsen her iki görüşün de haklılık payı var. Yani ne biri, ne de diyeri yanlış değil. Bu tamamen bir tercih meselesi.

Bende 2 defa palleri yere sürtmemi engellemişti. Fakat eğitim ayaklarını çıkarınca, sanki birden özgür olmuşum gibi hissetmiştim.

Belki de burada en kritik nokta, o ilk telaş geçtikten sonra fazla oyalanmadan eğitim ayaklarından en kısa süre içerisinde kurtulmak :D

Örnek bir Kit: Training Kit for 300-450 class Helicopter

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son olarak eğitim ayakları heli sınıfına göre satılmaktadır. 450,500...

Yurtiçinden de uygun fiyata bulabileceğiniz gibi kendinizde yapabilirsiniz. Ama ben hazır alınması taraftarıyım.

Aşağıdaki eğitim ayağı takılı iken yaptığım ilk uçuşlardan biri :

SERT INIS / Daha doğrusu Düşüş (Ki burada da Eğitim ayağı işe yaradı :lollol:)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da normal Hover uçuşum :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: RC Heli Training Kit / Eğitim Ayağı

Güzel videolar %p Bu videoları birgün bu şekilde değerlendireceğinizi hiç düşünmemişsinizdir herhalde değil mi :lollol:

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Ynt: Ynt: RC Heli Training Kit / Eğitim Ayağı

Türker Akgün' Alıntı:
Güzel videolar %p Bu videoları birgün bu şekilde değerlendireceğinizi hiç düşünmemişsinizdir herhalde değil mi :lollol:
Nerde Türker'im :laugh:. Başta sen ve diğer arkadaşların desteği ile aklımıza dahi gelmeyen şeyleri yapmaya çalışıyoruz :lol:

Allah utandırmasın inşallah diyorum ;)

Ynt: RC Heli Training Kit / Eğitim Ayağı

teşekkürler
ben bisüre daha hover çalışmaya karar verdim :laugh: