Rc Soaraction // Balsa Trainer

Merhaba Bu model için a2212 1400kv motor yeterli gelir mi
Aliekspress te böyle bir set var
Bu uçağa çok hevesim var ama elim de elektronik ekipmanı yok

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhaba Bu model için a2212 1400kv motor yeterli gelir mi
Aliekspress te böyle bir set var
Bu uçağa çok hevesim var ama elim de elektronik ekipmanı yok

Merhaba. Bu motor ile değişik modeller uçurdum. 900 gr civarı çekiş sağlıyor. Bu modelin de uçuş ağırlığı hemen hemen o ağırlıkta.

Ağırlık bilgilerinden şu mesajda da bahsetmişiz:

Yani o motor ile bu modeli uçurabilirsiniz.

Belki hatırlayanlar vardır. ayında sinyal problemi yüzünden bir kırım yaşamıştım. Sinyal problemini hala çözemedim. Yine kısaca bahsedecek olursam Turnıgy 9x ve 6ch alıcıları ile uçarken havada anlık olarak git gel yapıyor uçağı kontrol edemiyordum. İlk kumandadan şüphelenmiştik sonra aynı alıcıları flysky fs i6x kumandayla eşleştirdim ve planör ile sorunsuz uçuşlar yaptım. Fakat motorlu modele taktığım zaman bu kumanda ile de aynı problemi yaşadım.(Edit: Farklı 2 modelde denedim sonuç aynı) Ne zaman yapacağı belli olmuyor. Gözden çıkardığımız bir model ile uzak mesafede hiç bir sorun yokken model yaklaşınca bir anda aynı problem tekrarladı. Bu yüzden sorunun sebebi mesafe diyemiyorum. O alıcıyı araba kumandasıyla eşleştirdik ve gün boyu arabayla yaptığımız testlerde hiç bir sorun olmadı.
Kumanda sorunlu desem başka kumanda ile de aynı sorunu yaşadım, alıcılar sıkıntılı desem planörde ve arabada sıkıntı olmuyor. Şaka gibi bir durum gerçekten :D

Soaraction a dönecek olursak kırımdan sonra gövdeyi tamir etmiştim motor mili yamulduğu için uçamıyordum. konusunda bahsi geçen o modele yanlış taktığım mavi motoru bu modele taktım. Motorun özellikleri hakkında şöyle bilgiler buldum:

Detrum BM2815A-KV1100 Motor
8x6*3 Bladed prop
Connector Style - Banana plug
Voltage: 12V (3cell Lipo Max)
Current: 15A
Thrust: 740g

Bununda mili değiştirildiği için spinnerlı pervane adaptörleri takılamıyordu. Elimde bulunan prop saver ile 10*5 pervaneyi bu motora taktım. Kaç gram çekiş sağlıyor hiç bir fikrim yok ama model çok güzel uçtu :thumbup:
(Yine konusunda bahsettiğim, yanan kırımızı motorun milini kırım esnasında mili yamulan eski motora taktım. :laugh:)

Özlemişim bu modeli :D
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Belki hatırlayanlar vardır. ayında sinyal problemi yüzünden bir kırım yaşamıştım. Sinyal problemini hala çözemedim. Yine kısaca bahsedecek olursam Turnıgy 9x ve 6ch alıcıları ile uçarken havada anlık olarak git gel yapıyor uçağı kontrol edemiyordum. İlk kumandadan şüphelenmiştik sonra aynı alıcıları flysky fs i6x kumandayla eşleştirdim ve planör ile sorunsuz uçuşlar yaptım. Fakat motorlu modele taktığım zaman bu kumanda ile de aynı problemi yaşadım. Ne zaman yapacağı belli olmuyor. Gözden çıkardığımız bir model ile uzak mesafede hiç bir sorun yokken model yaklaşınca bir anda aynı problem tekrarladı. Bu yüzden sorunun sebebi mesafe diyemiyorum. O alıcıyı araba kumandasıyla eşleştirdik ve gün boyu arabayla yaptığımız testlerde hiç bir sorun olmadı.
Kumanda sorunlu desem başka kumanda ile de aynı sorunu yaşadım, alıcılar sıkıntılı desem planörde ve arabada sıkıntı olmuyor. Şaka gibi bir durum gerçekten :D

Soaraction a dönecek olursak kırımdan sonra gövdeyi tamir etmiştim motor mili yamulduğu için uçamıyordum. konusunda bahsi geçen o modele yanlış taktığım mavi motoru bu modele taktım. Motorun özellikleri hakkında şöyle bilgiler buldum:

Detrum BM2815A-KV1100 Motor
8x6*3 Bladed prop
Connector Style - Banana plug
Voltage: 12V (3cell Lipo Max)
Current: 15A
Thrust: 740g

Bununda mili değiştirildiği için spinnerlı pervane adaptörleri takılamıyordu. Elimde bulunan prop saver ile 10*5 pervaneyi bu motora taktım. Kaç gram çekiş sağlıyor hiç bir fikrim yok ama model çok güzel uçtu :thumbup:
(Yine konusunda bahsettiğim, yanan kırımızı motorun milini kırım esnasında mili yamulan eski motora taktım. :laugh:)

Özlemişim bu modeli :D
ESC de sorun olabilir mi? Arada güc kesip Geri geliyor gibi sanki

Tek kelimeyle BRAVO.:saygilar:
Bu model ile bu tarz uçuşlar ustalık ister. :evil: Yada ne bileyim motor modele güçlü gelmiş. Ne varkii bir yerleri de kopmuyor.:thumbup:
Seslerden anladığım kadarıyla motor rulmanları havlu atmak üzere.
Abisi elinde varsa bir de 9 inc pervane ile dene bakalım aynı sorun devam edecekmi.
Kolay gelsin, Harika plotajını sergilediğin bu keyifli uçuş videosu içinde teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ESC de sorun olabilir mi? Arada güc kesip Geri geliyor gibi sanki
O kadar yazdım o kısmı atlamışım. Şimdi mesajı düzenledim. Sorunsuz uçan 2 farklı modelde denemiştim. Hatta birisi benim su37 idi. İki modelin elektronikleri tamamen farklı. Şuan kumanda ve alıcılar elimde fazlalık. Ya planörde kullanmak için saklayacağım ya da kara araçları için alıcı çıkarsa satacağım.

Tek kelimeyle BRAVO.:saygilar:
Bu model ile bu tarz uçuşlar ustalık ister. :evil: Yada ne bileyim motor modele güçlü gelmiş. Ne varkii bir yerleri de kopmuyor.:thumbup:
Seslerden anladığım kadarıyla motor rulmanları havlu atmak üzere.
Abisi elinde varsa bir de 9 inc pervane ile dene bakalım aynı sorun devam edecekmi.
Kolay gelsin, Harika plotajını sergilediğin bu keyifli uçuş videosu içinde teşekkürler.
Teşekkürler Mehmet abi :) Model 850-900gr arası, motor hakkında bulduğum bilgide 8*6*3 pervane ile 740gr çektiği yazıyor. Taktığım 10 inç pervane ile 900gr dan fazla çekiş yoktur diye düşünüyorum. Rulmanlar konusunda haklısınız onlara bir bakmam gerek :D

Vay be! Aradaki kırımı saymazsak sanırım son uçuşun üzerinden 1 yıl geçmiş. :eek:
Geçen hafta modeli gökyüzü ile yeniden buluşturmuştuk. Videoyu anca paylaşabildim. :RCKolik:

Vay be! Aradaki kırımı saymazsak sanırım son uçuşun üzerinden 1 yıl geçmiş. :eek:
Geçen hafta modeli gökyüzü ile yeniden buluşturmuştuk. Videoyu anca paylaşabildim. :RCKolik:
Zaman gerçekten de su gibi akıp geçiyor. ;) Modeli bundan tam 6 sene önce almışsınız. :eek:

Görseller ve video için teşekkür ederiz kardeşim, emeklerine sağlık. :heartxf:

• Sevdim
Tepkiler: Kadir Kurt
Zaman gerçekten de su gibi akıp geçiyor. ;) Modeli bundan tam 6 sene önce almışsınız. :eek:

Görseller ve video için teşekkür ederiz kardeşim, emeklerine sağlık. :heartxf:
Aynen öyle abi. Dün arşivimdeki modelin maiden videosunu bulup anılarımı yad ettim. :D
Teşekkür ederim.:saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari