RC Uçak // Başlangıç Uçak Tavsiyesi

abi benim daha önce fazla uçak deneyimim olmadı okul atölyesinde eski rc heli kumandası ve servolarıyla bir 4ch uçak yapmıştık bahçede uçurmuştuk fakat uçağa roket motoru takalım derken yaktık yeni uçak almayı düşünüyorum köpük warbirdler ve ducked fan modeller hoşuma gidiyor ne tavsiye edersiniz ben aklımda seçtim bir kaç tane

birde dynam 120 cm spitfire ve 130 cm fw-190 var ne tavsiye edersiniz dynam modellerini iyi diyorlar :saygilar:

bartu çalışkan' Alıntı:
abi benim daha önce fazla uçak deneyimim olmadı okul atölyesinde eski rc heli kumandası ve servolarıyla bir 4ch uçak yapmıştık bahçede uçurmuştuk fakat uçağa roket motoru takalım derken yaktık yeni uçak almayı düşünüyorum köpük warbirdler ve ducked fan modeller hoşuma gidiyor ne tavsiye edersiniz ben aklımda seçtim bir kaç tane

birde dynam 120 cm spitfire ve 130 cm fw-190 var ne tavsiye edersiniz dynam modellerini iyi diyorlar :saygilar:
Bartu bence onlarla başlama. İlk uçuşunda uçağını parçalayabilirisin. Wingdragon sporter v2 veya wingtiger al. Sonra iyice alışınca para biriktirip daha iyi uçak alırsın :)

Bu tür soruları görünce gerçekten üzülüyorum artık. Demek ki verdiğimiz emeklerin bir kısmı boşa gidiyor :-\

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu tür soruları görünce gerçekten üzülüyorum artık. Demek ki verdiğimiz emeklerin bir kısmı boşa gidiyor :-\

Mehmet abi haklısın. Yeni başlayanlar okumaktansa sormayı tercih ediyorlar bu her forumda böyle :) %p

Ynt: RC Uçak // Başlangıç Uçak Tavsiyesi

Mesut AKIN' Alıntı:
Herkez bu işi çok biliyor yahu , heleki hobbyrc ciler tam çapulcular 3 5 kişi dışında. Önüne gelen kendini usta sanıyor o forumda.

Çesna başlangıcın bir tık ilerisi diyelim ama başlanmazda denilemez.simülatör çalışın bol bol ve yanınızda usta bir pilotla 3 4 haftada uçarsınız.

Ama doğru olanı üstten dihedral kanatlı bir trainer ile başlamaktır.

Bu arada tüm acemiler aynı hatayı yapıyor. Ilk uçak tipine bakarak alınmaz. Ben tipi güzel diye 1000cc bi racing motor alsam olurmu ? Önce 125cc lik tipsiz bir motorla başlamalıyım değilmi ?

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut bey beni yanlış anlamayın baştan yazayım niyetim polemik yaratmakta değil, naçizane fikrimi belirtmek istiyorum ilk cümlenize istinaden.
Bir konuda bilgi için araştırırken rastladım bu yazınıza. Genelleme yaparak kötü bir tabir kullanıp, Hobbyrc'de 3-5 kişi dışındakilerden bahsetmişsiniz. Arada yanlış bilgilendiren acemi modelciler olsa da o forumda da gayet bilgili ve üst düzey insanlar mevcut. Hatta bakarsanız Rckolik'e üye olanların hala diğer forumda da üyeliği var. Ben de modelciliğe 2008'de oraya üye olarak başladım ve şuan başkalarının sorularına cevap verebilecek düzeye ufakta olsa geldim. Bu yazdığınızdan rahatsız olduğumu belirtmek için yazıyorum. Anlayışınız için şimdiden tşk.ler..

Keşke rahatsız olmadan ve cevap yazmadan önce gönderinin tarihine de bir baksaymışsınız. :)
Ayrıca Mesut kardeşimin o forum için söylediklerine ben de katılıyorum. Benim tanıdıklarım (yönetim özellikle) arasında düzgün adam sayısı çok kısıtlı. Haa tabii ki bütün foruma laf edemeyiz. Sadece tanıdığımız kişiler hakkında yorum yapabiliriz.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Keşke rahatsız olmadan ve cevap yazmadan önce gönderinin tarihine de bir baksaymışsınız. :)
Ayrıca Mesut kardeşimin o forum için söylediklerine ben de katılıyorum. Benim tanıdıklarım (yönetim özellikle) arasında düzgün adam sayısı çok kısıtlı. Haa tabii ki bütün foruma laf edemeyiz. Sadece tanıdığımız kişiler hakkında yorum yapabiliriz.

Sümer abi gönderinin tarihinin farkındayım, eski tarihli olunca rahatsız olamazmıyım? :)
Ben katılmıyorum ne senin yazdıklarına ne de Mesut beyinkilere..
Neyse ben içimdekileri yazdım, konu dağılmaması açısından birdaha yazmayacağım.

HobbyRC ye genelde rc araba ile ilgili konularda bakıyorum. Diğer alanlarda çok da önde olduklarını düşünmüyorum.

leandro' Alıntı:
Sümer abi gönderinin tarihinin farkındayım, eski tarihli olunca rahatsız olamazmıyım? :)
Ben katılmıyorum ne senin yazdıklarına ne de Mesut beyinkilere..
Neyse ben içimdekileri yazdım, konu dağılmaması açısından birdaha yazmayacağım.

Forum kuralları gereği bir yıldan eski konulardan rahatsız olamıyorsun! :lol:
Şaka bir yana...
Tabii ki katılmak zorunda değilsin. Hepimiz kişisel bakışımızla belirli kararlar veririz. Son derece doğal. Ayrıca tabii ki bilmem kaç bin üyesi olan bir forumda "bunların tümü aptal" diyemeyiz. :D :)
Zaten ben o forumda bulunduğum süre içinde önceleri (burayı Türker okumasın) helikopter sonraları da sadece uçak bölümüne bakıyordum. Hatta beni modelciliğe geri döndüren forum orası oldu. Tabii bunda o zamanlar forum yönetiminde bulunan sevgili Cem kardeşimin rolü büyük. Ama Cem elini eteğini çektikten sonra ortalık çoluk çocuğa kaldı.