rc uçak gövde yapımı ve köpük yardımı

Teşekkürler Tamer. Tabiki tavsiyen çok önemli her incelediğim videoda aerodinamiğin ağırlık merkezi ayarlarının ne kadar önemli OLDUĞUNU gördüm. Tavsiyen çok yerinde. Zaten sanırım rtf ile başlıycam :) çok teşekkür ederim destekleriniz için

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rtf almanız iyi olur ama görünüşe alınıp bu güzel diye cessna almayın. Wingdragon wingtiger gibi uçaklar alabilirsiniz. :)

Kadir Kurt' Alıntı:
Rtf almanız iyi olur ama görünüşe alınıp bu güzel diye cessna almayın. Wingdragon wingtiger gibi uçaklar alabilirsiniz. :)
Çok iyi bir noktaya değindiniz Kadir kardeşim.Cessna tipi uçaklardan uzak durun.Her ne kadar trainer modelleri gibi üstten kanatlı olsalarda scale kategorisine girer ve scale uçaklar uçurması deneyim isteyen modellerdir.Mesela P51 Mustang,Pilatus PC9,Spitfire gibi.Wing Dragon da alabilirsiniz ama Wing Tiger şiddetle öneririm kullanmış birisi olarak.Uçuş dinamikleri Wing Dragon dan daha gerçekçidir.

Hakikaten wing tiger videolarında 1-2 kez uçuran bile gayet iyi uçurduğundan bahsetmiş. Başlangıç için herkes onu öneriyor. Yalnız thk dan parçaparça Alıp Birleştirme Yapılıyor galiba öyle mi

volkan_akgol' Alıntı:
Hakikaten wing tiger videolarında 1-2 kez uçuran bile gayet iyi uçurduğundan bahsetmiş. Başlangıç için herkes onu öneriyor. Yalnız thk dan parçaparça Alıp Birleştirme Yapılıyor galiba öyle mi

Siz linkteki ürünü satın alacaksınız kutunun içinde herşeyiyle geliyor model
https://thkmodelucak.com/store/product/1001-wngtgr-rdyl-24-ghz-kmnd-set-0121202
https://thkmodelucak.com/store/product/1002-500-size-sporster

Wingtiger in wingdragondan daha iyi uçtuğunu söylüyorlar ben wt uçurmadığım için bilmiyorum. Ama ben modelciliğe wingdragon sporter v2 ile başladım uçmayı o öğretti bana. Arada 70 tl fark var. Wd daha ucuz. Wd 500 daha büyük. Düşüş kaçınılmaz wd nin pervanesi arkada ve gövdesi plastik olduğu için düşüşlerde wt gibi hasar almaz. Wt de esc sorunu olduğunu duymuştum ama her uçakta var mı bilmiyorum. Ben wingdragon sporter v2 ile burun üstü hızlı bir şekilde düşmüştüm kanadın ön tarafları ezildi ve burun açıldı kısa sürede tamir ettim. Wt ile öyle bir şey olsaydı ön taraf baya dağılırdı. Karar sizin yinede

Kadir Kurt' Alıntı:
Siz linkteki ürünü satın alacaksınız kutunun içinde herşeyiyle geliyor model
https://thkmodelucak.com/store/product/1001-wngtgr-rdyl-24-ghz-kmnd-set-0121202
https://thkmodelucak.com/store/product/1002-500-size-sporster

Wingtiger in wingdragondan daha iyi uçtuğunu söylüyorlar ben wt uçurmadığım için bilmiyorum. Ama ben modelciliğe wingdragon sporter v2 ile başladım uçmayı o öğretti bana. Arada 70 tl fark var. Wd daha ucuz. Wd 500 daha büyük. Düşüş kaçınılmaz wd nin pervanesi arkada ve gövdesi plastik olduğu için düşüşlerde wt gibi hasar almaz. Wt de esc sorunu olduğunu duymuştum ama her uçakta var mı bilmiyorum. Ben wingdragon sporter v2 ile burun üstü hızlı bir şekilde düşmüştüm kanadın ön tarafları ezildi ve burun açıldı kısa sürede tamir ettim. Wt ile öyle bir şey olsaydı ön taraf baya dağılırdı. Karar sizin yinede
Ben kesilinlikle Wing Tiger öneriyorum.RTF olarak aldığınız zaman herşeyi paket içerisinde vardır.Wing Tiger kırılsa bile tamiri kolaydır.Dediğim gibi Wing Tiger çok stabil uçan ve uçuş dinamikleri Wing Dragon'a göre daha gerçekçidir.Ayrıca ben 2 seneye yakın kullandım en ufak kırım yaşamadım.Hatta bazı modifikasyonlar bile yaptım.Wing Dragon yerine Wing Tiger almak çok daha mantıklı.Wing Dragon un gövde parçalandığı zaman yenisini almak zorundasınız gövdesi 70TL idi sanırsam,ama Wing Tiger ı kırsanız bile 6-7 TL ye köpük alırsınız maket bıçağı ve epoxy ile çok kısa sürede tamir edebilirsiniz.Bana sorarsanız Wing Tiger derim.Karar sizin.

Wingdragonun gövdesi plastik. Eğildiği zaman sıcak suda düzeltilir. Kirilsada kalıp makinesinin birleştirdiği yerden kırılır epoxy ile tamir edilir.

Teşekkürler yazdığınız her yorumu dikkatli şekilde okuyorum ve ona göre araştırma yapıp karar vereceğim inşallah. Çok çok teşekkürler. Dikkate Alıp cevap veren herkese çok teşekkürler.

Rica ederiz Volkan abi siz yine de almışken Wing Tiger alın almışken uçağa benzesin :laugh:

Peki [emoji4]

Arkadaşlar birde bişey daha sorayım. Sırf merak edip birkaç tane Ürünü planlara göre yapmaya çalıştım kartondan falan. Motoru olmadan da en azından biraz havada süzülmesi gerekmiyormu? Yaptıklarım hep tepe taklak gidiyor.

Resim veya Video ekleyebilir misiniz Volkan abi? Hem bu vesileyle daha doğru yorum yapabiliriz.En azından daha bilgili olan büyüklerim yardımcı olabilir.

Valla utanıyorum Tamer hocam :) özelden atsam daha iyi:)

Hatalı yapmış olsanız bile hepimizin buradaki amacı bilgi alışverişinde bulunmak.Diğer modelci büyüklerimin ve arkadaşlarımın hoşgörüyle karşılayacağına eminim.Hem bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp derler.Saygılar

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol