rc uçak gövde yapımı ve köpük yardımı

Öyle birkaç dakika uğraştım hani belki en azından süzüldüğünü göreyim ama çok Saçma oldu sanırım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba, resimdeki Zagi denilen modellere benziyor.İlk olarak Wing Tiger'ı alıp uçurun pilotajınız gelişince böyle bir model yapabilirsiniz.Uçağın montajında ben bile yardımcı olabilirim Wing Tiger zamanında çok keyifle uçurduğum bir uçaktı hala tekrar almayı düşündüğüm oluyor.Tabi alır almaz hemen uçurmanızı önermem.Bulunduğunuz ilde model uçakla ilgilenen modelciler varsa ilk uçuşunuzu onlarla birlikte yapmanızı öneririm.Bir de USB simülatör kumandası edinip simülatörde çalışmalısınız.Zagi modellerini henüz yapıp uçurmadım.Yapan arkadaşlarım ve büyüklerim genelde köpükten kalıp halinde sıcak tel ile kesip birleştirip yapıyorlar.Bilgisi olan büyüklerim arkadaşlarım daha iyi fikir verebilir.Kolay gelsin.

Tamer hocam gerçi aynı başlıkta kirllik yapma istemem ama şunu sormak istiyorum.:
Mesela ben kendi uçağım için bir kumanda aldım. Bu kumandanın başka birinin uçağının frekansı ile denk gelme ihtimali varmı yani karışıklık olabiliyor mu?

volkan_akgol' Alıntı:
Tamer hocam gerçi aynı başlıkta kirllik yapma istemem ama şunu sormak istiyorum.:
Mesela ben kendi uçağım için bir kumanda aldım. Bu kumandanın başka birinin uçağının frekansı ile denk gelme ihtimali varmı yani karışıklık olabiliyor mu?
Merhaba Volkan abi, hangi kumandayı aldınız bilmiyorum ama eğer 2.4Ghz ise frekans karışıklığı olmaz.Örneğin 35mhz kumandanız var o an orada 35mhz bandında çalışan başka bir kumanda veya herhangi 35mhz bandında çalışan cihaz varsa evet karışıklık olur.Ben Turnigy 9X kullanıyorum memnunum.

Henüz almadım ama sormak istedim sadece teşekkürler[emoji4]

RTF uçak alırsanız zaten kumanda dahil uçuş için gerekli olan herşey geliyor.Wing Tiger da RTF olarak satılıyor.Saygılar

Çok teşekkürler hayırlı Bayram'lar bu arada