RC Uçak Tasarım : Kendi uçağımı tasarlamak istiyorum, nelere dikkat etmeliyim ?

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Sky_passion

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Bunları kim okur yahu?! Bi konu açar sorarsın. Cevap gelmeyince de basar kalayı daha güzel bi foruma gidersin! :D :p

Bu arada pervane boyutu konusunda kesin matematiksel bir hesap var. Onu ekleyelim derim. Pervanenin yük faktörü hesabı.

Yük faktörü = çap x çap x çap x pitch x karekök (pal sayısı - 1)

Bir motor için önerilen pervanelerin en alt ve en üst sınırındakiler için bu faktörü hesaplarız. Sonra farklı boyut ve pal sayısında kullanacağımız yeni pervane için bu aralıkta kalacak bir yük faktörü oluşturacak şekilde boyutlandırma yaparız.
Ben okudum. Yanlış mı yaptım acaba?:)

İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar;
yeniden konu açmak istemedim acaba bu paylaşımların arasına deltawing veya flying wing diye tabir edilen kuyruksuz uçak tasarımları ile alakalı elinizde türkçe kaynak varsa paylaşabilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: Sky_passion

Sky_passion

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
İyi yapmışsınız, %p ne oldu sizin uçamayan model, var mı gelişme ?
Merhaba Levent Bey;
Bazı gözden kaçan detaylar vardı. Eksikleri giderip uçağı ucurmayi başardık. Formdaki deneyim ve tecrübelerini paylaşan üstadlarima teşekkür ederim. Bir çok kaynaktan araştırma yaptım ve bu formdaki bilgiler de çok faydalı oldu. Kirimsiz uçuşlar dilerim. Kalın sağlıcakla...

• Sevdim
Tepkiler: LEVENT UYGUN

Sky_passion

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Aslında video paylaşmak istiyordum fakat sitenin veri tabanı çok kısıtlı sanırım. Video çok büyük diyor.

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Aslında video paylaşmak istiyordum fakat sitenin veri tabanı çok kısıtlı sanırım. Video çok büyük diyor.
Veri tabani degil de, nötron parcacikli ultra hizlandiricilarimiz cok kisitli...

Forum kullanimi aciklamalari:

Mesaj icinde video paylasimi aciklamalari: