Red-Green Yamaç Planörü

Red-Green Yamaç Planörü

hakan bakır' Alıntı:
...uçuş olarak gayet güzel görünüyo, fazla trim ayarı istememiş gibi : )
hiçbir trim vermedim uçağı attigim gibi uçtum :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hadi Kadir gözün aydın :thumbup: Sonunda uygun bir hava bulup maiden yapabilmişsin :bravo: Bence gayet başarılı bir uçuş olmuş, ellerine sağlık :halay:
Teşekkürler Mehmet abi. :) Bu havayı iyi bulduk zamanlamamizda iyi çıktı uçuştan 3-4 saat sonra yağmur devam etti. Afyon da 3 haftadır nerdeyse hergun yağmur yağıyor. Çok uzun süre yağmıyor ama yağdığı zaman toprak çamur oluyor

Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun Kadir, inşallah heli uçurduğun günleri de görürüz. :laugh:

Model gayet güzel uçuyor görebildiğim kadarıyla, ikinci denemede çok iyi bir sonuç :bravo: :bravo:

Video ve fotoğrafların devamını bekliyoruz. Kırımsız uçuşlar. :RCKolik:
Teşekkürler Türker abi. :) Heli bana uzak duruyor şimdilik izlemesi güzel o kadar yetiyor :laugh: Herhalde 1 yıl olmuştur hiç model uçurmamıştım, sim kumandasını yaktıktan sonra hiç sim de çalışmadım bunu uçururken pilotajda da sıkıntı çekmedim. Her fırsatta uçarım artık :halay:

Red-Green Yamaç Planörü

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2. Planör bitmek üzere. 3. Kit hazır. Filoyu kurduk ;D

Son düzenleme:
Red-Green Yamaç Planörü

Kadir yoksa seri imalata mı başladın :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Red-Green Yamaç Planörü

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kadir yoksa seri imalata mı başladın :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
İstek üzerine başladım abi :D Uçuşa gittiğimiz Mustafa abi var benim Maideni görünce beğendi planörü ona da yaptık. Pervane siparişleri gelince bir maiden daha olur :halay:

Red-Green Yamaç Planörü

Kadir Tebrik ederim çok güzel bir çalışma olmuş ilk uçuşunda çok başarılı.Benide heveslendirdin :).Elimde bolca kapron var boş boş duruyor en iyisi bir planörde ben yapayım.Anlamadığım tek yer kanatlara nasıl böyle şekil veriyorsun bu resimdeki gibi

Red-Green Yamaç Planörü

Yunus Emre ŞAHİN' Alıntı:
Kadir Tebrik ederim çok güzel bir çalışma olmuş ilk uçuşunda çok başarılı.Benide heveslendirdin :).Elimde bolca kapron var boş boş duruyor en iyisi bir planörde ben yapayım.Anlamadığım tek yer kanatlara nasıl böyle şekil veriyorsun bu resimdeki gibi ...
Teşekkürler. Sizde de görmek isteriz aynı modeli :) O şekli vermek için belli ölçülerde dikdörtgen kapron kesiyoruz aileron,katlama yeri,karbon çubuk yeri, ve zımpara yerleri gibi yerlerin çizgilerini çiziyoruz. Karbon çubugun yanlarına destek köpük koyuyoruz kapronu katlayınca böyle açı oluyor. Bu modeli ilk yapan kişi videoda paylaşmış ordan daha net anlarsınız :)
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Edit: Kendim için kapa taslak plan hazırlamıştım akşam düzgünce çizip burda paylaşayım

Red-Green Yamaç Planörü

Önceden 2 esc birdi çift motorlu uçak için biz onları ayırdık. Herşeyi yaptım ama motor çalışmadı. Durmadan esc ötüyor. Gaz kolunu oynuyom bu sefer başka ses çıkıyor ara sıra motor çalışır gibi oluyor ama çalışmıyor. Kumanda dynam 5ch önceki uçaktan kalma. Sorun ne olabilir ?

Red-Green Yamaç Planörü

2 esc içinde ayrı ayrı kalibrasyon yaptınmı Kadir? kırmızı kabloyu çıkarmayıda unutmamışsan başka bi tavsiyem yok şimdilik :-\ 8-10 güne benim motorlarda gelicek bende ilk çift motor denemesini yapıcam, durumu takipteyim : )

Red-Green Yamaç Planörü

Çalıştı sununda ne yaptım bende anlamadım ama çalıştı. Kumanda değişik olunca inat etti

Red-Green Yamaç Planörü

Yaparken kullandığım plan. Yapmak isteyenlere belki yardımcı olur

Red-Green Yamaç Planörü

Burdan başkasına 2 tane planör yapmıştım. 1 yaptığımı ilk uçuş denemesinde abi pert etmiş diğerini topladık dün ilk uçuşunu ben yaptım biraz hızlı olmuş ama uçuyordu sonra kendisi heyecandan yine düşürdü. Abiye yaramadı planör.
Bende benim planorle 7 uçuş yaptım. Loop bile yaptı :thumbup:

Red-Green Yamaç Planörü

Kadir Kurt' Alıntı:
Burdan başkasına 2 tane planör yapmıştım. 1 yaptığımı ilk uçuş denemesinde abi pert etmiş diğerini topladık dün ilk uçuşunu ben yaptım biraz hızlı olmuş ama uçuyordu sonra kendisi heyecandan yine düşürdü. Abiye yaramadı planör.
Bende benim planorle 7 uçuş yaptım. Loop bile yaptı :thumbup:
Kanat profilin ince olduğu için bu planörle hız yapabilirsin kadir ;) Tabi uçağı biraz daha sağlamlaştırman lazım

Red-Green Yamaç Planörü

Berke Karlı' Alıntı:
Kanat profilin ince olduğu için bu planörle hız yapabilirsin kadir ;) Tabi uçağı biraz daha sağlamlaştırman lazım
hız yapılır ama benimki çok hızlı gitmiyor tam gaz açmadiktan sonra. Diğer planörlerin motorları daha güçlüydü ondan hızlı gittiler :)

Red-Green Yamaç Planörü

Dün değişiklik olsun diye aldım uçağı kent ormanına çıktık. Yamaç uçuşu yaptım. Video yok maalesef. Yamacın tam tepesinde olmadığım için inişte zorluk yaşadım ama kırımsız indirmeyi başardım. Motorla kaldırdım havada motorsuz uçtum ara sıra destek için motor açtım öyle kolay değilmiş yamaç uçuşu. :)

Son düzenleme:
Red-Green Yamaç Planörü

Uçağı emekliye ayıralı çok oldu ama bu videoyu paylaşmaya fırsat bulamamıştım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Edit: Link düzenleme

Son düzenleme: