Revolectrix Gt 500

Revolectrix Gt 500

Burak S' Alıntı:
Selamlar,

Hayırlı olsun sarj cihazı, bende de var aynı cihaz. MPA ile birlikte. Hatta satıyorum MPA'yı.

bu konudan sarj aletleri ve güç kaynakları ile ilgili bilgiyi edinebilirsiniz.

Alete özel olarak girecek olursak. Maksimum 25 amper girişi destekliyor. Yani 30 amper bir güç kaynagı alsanızda GT500 25 amperini kullanacak.

12v bir güç kaynagı ile verecegi maksimum güç 250 watt, 24v ile 500watt veriyor.

Çıkış olarak da maksimum 20 amper basabiliyor.

Yani pil düşünürsek 1c ile 20000 mah pil doldurabiliyor yada 4 tane 5000 mah pili aynı anda gibi..

Ben 1300 mah 1800 mah arası pil kullanıyorum. Onun için 6 tanesini baglasamda 250 watt değerini geçemiyorum. Ihtiyaç duymayınca da 12v 29 a 350w bir güç kaynağı aldım.

Yeni modeli daha ince ve daha uygun fiyatlı;

Siz ne kullanacaksınız pil olarak ve kac tanesini beraber baglamayı düşünüyorsunuz?
Rasim Öztürk' Alıntı:
Aslında şundan uygununu bulamazsın 24V çıkışlı olanlardan Recep, ama sanırım sen zaten edindin bişeyler;

Burak Bey bilgilinderme için çok teşekkür ederim tam manasıyla kafamda değerler oturdu şimdi benim cihazım 500 W gücünde olduğu için ben bunu tam kapasite kullanmak istiyorum yani şuanda elimde 6S 5000 lik pillerde mevcut 3S 2200 lük pillerde mevcut ileride de 6S 4000 ila 5000 arası pil alma ihtiyacı olacağı için şimdiden güç kaynağını tam kapasite bir şey alayım diyorum sonuçta bir pl6 aldığım zamanda 12V bir güç kaynağında 500 W kullanabiliyoruz gt500 modelinde de 24V bir güç kaynağında 500 W kullanabiliyoruz o yüzde 24 V 20 Amper bir güç kaynağı almayı düşünüyorum . Piyasada bir çok güç kaynağı buldum beni tek düşündüren kalite farkı çok olurmu fiyat aralıkları şöyleki mesela Rasim abinin gösterdiği 24V 500 W 21A güç kaynağı 120 TL Tacettin abinin güç kaynağı 15V 400 W 25A 260 TL ( ki sıfırı çok daha pahalı ) birde TR içinde bulduğum bir kaç firma var bunlarda 24V 500 W 21 A 240 - 250 TL civarında şimdi bu fiyat farklılıklarında ciddi kalite ve cihazın ömrünü etkileyecek etken maddeler varmıdır bunu merak ediyorum yoksa sadece marka olayımıdır ?

Revolectrix Gt 500

Ülkede pahalı bu ekipmanlar... PilotTR yurtiçi firmaların en insaflısı ki onda da gerek şarj aleti gerek güç kaynağı pahalı...

Emre abi 1000W lık aleti uzakdoğudan aldı diye biliyorum, ki onu uzun süredir sıkıntısız kullandı/kullanıyor. Sonra yine o taraflardan bir iki psu daha aldı ve seri/paralel nasılsa bir bağlantı kurup istediği gücü elde edeceği başka bir setup daha kurdu. Arazide tek şarj aleti çıktığımızda hepimiz yükleniyoruz, alet bana mısın demiyor. Elektriki olaylarda tabi ki kalite farkı vardır da çok aşırı olacağını sanmıyorum.

İlerisini de düşünüyorsan, 700 model alacağım diyorsan, aynı anda 4 tane lipoyu arazide yeri gelmeli 2C ile basabilmelisin. Bu da yaklaşık 1000W yapar ki PL6 demek...

500W ve üzeri sarj aletlerini besleyebilmek için bence 24V luk çıkışı olan güç kaynakları tercih edilmeli çünkü şarj aletlerinin belirli bir giriş akımı sınırı var. Haliyle teorik olarak aynı watajda olsalar da 24V 25A bir güç kaynağı 12V 50A b,r güç kaynağından daha tercih edilesidir. Çünkü şarj aleti 50A akımı kabul etmez. 12V bir güç kaynağını da şarj aleti akım sınırlamasından dolayı 25A ile kullanırsan neredeyse yarı güçte kullanmış olursun, aynı anda 4 tane 5000mah lipoyu 1C ile basamazsın.

Sözün özü yüksek güçteki şarj sistemlerinde bence 24V ;)

Revolectrix Gt 500

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ülkede pahalı bu ekipmanlar... PilotTR yurtiçi firmaların en insaflısı ki onda da gerek şarj aleti gerek güç kaynağı pahalı...

Emre abi 1000W lık aleti uzakdoğudan aldı diye biliyorum, ki onu uzun süredir sıkıntısız kullandı/kullanıyor. Sonra yine o taraflardan bir iki psu daha aldı ve seri/paralel nasılsa bir bağlantı kurup istediği gücü elde edeceği başka bir setup daha kurdu. Arazide tek şarj aleti çıktığımızda hepimiz yükleniyoruz, alet bana mısın demiyor. Elektriki olaylarda tabi ki kalite farkı vardır da çok aşırı olacağını sanmıyorum.

İlerisini de düşünüyorsan, 700 model alacağım diyorsan, aynı anda 4 tane lipoyu arazide yeri gelmeli 2C ile basabilmelisin. Bu da yaklaşık 1000W yapar ki PL6 demek...

500W ve üzeri sarj aletlerini besleyebilmek için bence 24V luk çıkışı olan güç kaynakları tercih edilmeli çünkü şarj aletlerinin belirli bir giriş akımı sınırı var. Haliyle teorik olarak aynı watajda olsalar da 24V 25A bir güç kaynağı 12V 50A b,r güç kaynağından daha tercih edilesidir. Çünkü şarj aleti 50A akımı kabul etmez. 12V bir güç kaynağını da şarj aleti akım sınırlamasından dolayı 25A ile kullanırsan neredeyse yarı güçte kullanmış olursun, aynı anda 4 tane 5000mah lipoyu 1C ile basamazsın.

Sözün özü yüksek güçteki şarj sistemlerinde bence 24V ;)

Abi 24 V şart dediğin gibi bir sorumda Emre abide DX ten mi aldı üniteyi abi ?

Revolectrix Gt 500

Recep Şurgun' Alıntı:
Burak Bey bilgilinderme için çok teşekkür ederim tam manasıyla kafamda değerler oturdu şimdi benim cihazım 500 W gücünde olduğu için ben bunu tam kapasite kullanmak istiyorum yani şuanda elimde 6S 5000 lik pillerde mevcut 3S 2200 lük pillerde mevcut ileride de 6S 4000 ila 5000 arası pil alma ihtiyacı olacağı için şimdiden güç kaynağını tam kapasite bir şey alayım diyorum sonuçta bir pl6 aldığım zamanda 12V bir güç kaynağında 500 W kullanabiliyoruz gt500 modelinde de 24V bir güç kaynağında 500 W kullanabiliyoruz o yüzde 24 V 20 Amper bir güç kaynağı almayı düşünüyorum . Piyasada bir çok güç kaynağı buldum beni tek düşündüren kalite farkı çok olurmu fiyat aralıkları şöyleki mesela Rasim abinin gösterdiği 24V 500 W 21A güç kaynağı 120 TL Tacettin abinin güç kaynağı 15V 400 W 25A 260 TL ( ki sıfırı çok daha pahalı ) birde TR içinde bulduğum bir kaç firma var bunlarda 24V 500 W 21 A 240 - 250 TL civarında şimdi bu fiyat farklılıklarında ciddi kalite ve cihazın ömrünü etkileyecek etken maddeler varmıdır bunu merak ediyorum yoksa sadece marka olayımıdır ?

Marka fark ettiriyor. Sanayi tipi güç kaynaklarında ben araştırmalarım sonucunda Meanwell markasına ulaştım. Türk firması olarak Yıldırım var ona da iyi diyen çok ama bazı ürünlerini Cinden getirtiyor denildiği için meanwell'de karar kıldım.
Tacettin bey'in ki gibi güç kaynakları daha derli toplu duruyorlar tabi benimkisi acıkta kasa :) Onlar çok pahalı olduğu için bu şekilde tercih ettim.
Meanwell'in 500 yukarısı 24v güc kaynakları fiyatına bakın öyle karar verin. Karaköy elektronikte fiyatlar piyasa altındaydı ve aradığımda yönlendirme yaptılar. Acele etmeyin zaten Revo Sin'den gelmesi en az 2 hafta :)

Not:İlker bey konusunda söyle yazmış "Güç kaynağı watt değeri olarak şarj aletinin watt değerinden yüksek olmalıdır. Çünkü aktarım esnasında ısıya dönüşen bir güç oranı vardır. İki cihazında watt değeri aynı olduğunda şarj cihazını besleyen güç , maksimum kullanabileceği güçten daha az olacaktır. Güç kaynakları en yüksek verimliliklerini %50 kapasitede gösteririler , kapasite %100'e yaklaştıkça verimlilikleri düşer. Yani kapasitesinin %50 sinde duvardan çektiği gücün %90 dan fazlasını aktarabilirken ,%100'lere yaklaşınca bu verimlilik %80 lere kadar düşebilir. " bunu da dikkate alabilirsiniz.

Revolectrix Gt 500

Recep paylaştığım linkteki psu tam yükte %91 verimlilikte... Yani 500W veriyor o ara şebekeden 550W kadar çekiyor...

Şarj aletinin de verimliliğini hesaba katmak gerek, o da çıkış akımına göre %85-%93 arası değişiyor. En kötü senaryoda %85 diyelim, bu durumda 600W lık bir psu gerekebilir. Onların da fiyatlar 170 lira falan... Ağırlık 800gr lardan 1200-1300gr lara çıkıyor, taşıma işlerini de düşünmek lazım.

Hangisi kafana yatarsa onu tercih et ;)

Revolectrix Gt 500

Ben PL 6 şarz cihazı için ebay den almıştım iki adet. Bir tanesi 575W toplamda 1150W elde ediyorsun. İki adet fiyatı kargo dahil 76.78 euro ödedim. Ayrıca gümrüğe takıldı 50 Lirada gümrük ücreti ödemiştim. Siz tek alırsanız belki de gümrük ücreti ödemezsiniz. HP DPS-600PB server güç kaynağı
[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• HP DPS-600PB.PNG
    HP DPS-600PB.PNG
    24.5 KB · Görülme: 147
Arkadaşlar merhaba herkese sonunda şarj aletim geldi [emoji4] bir kaç araştırmadan sonra meanwell marka 24 v 20 a power supply almaya karar verdim paralel board ile ilk pilleri bastığımda bugüne kadar gerçekten hammallik yaptigimi anladim [emoji28] Keske daha önce alsaydım dedim ama olsun hem indirimi yakaladım hemde sıfır gumruk ile cihazım geldi :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Revolectrix Gt 500

Recep hayırlı olsun kardeşim güzel cihaz işini görüyo anlaşılan sahalardada görmek istiyoruz seni bu hafta astın buluşmayı :)

Revolectrix Gt 500

Recep Şurgun' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba herkese sonunda şarj aletim geldi [emoji4] bir kaç araştırmadan sonra meanwell marka 24 v 20 a power supply almaya karar verdim paralel board ile ilk pilleri bastığımda bugüne kadar gerçekten hammallik yaptigimi anladim [emoji28] Keske daha önce alsaydım dedim ama olsun hem indirimi yakaladım hemde sıfır gumruk ile cihazım geldi :saygilar:

Hayırlı olsun
Recep bey.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Revolectrix Gt 500

Güle güle kullan Recep, Meanwell psu işinin kralıdır, bir de uygun fiyatlı aldıysan tadından yenmez. :)

Revolectrix Gt 500

kemalcan' Alıntı:
Recep hayırlı olsun kardeşim güzel cihaz işini görüyo anlaşılan sahalardada görmek istiyoruz seni bu hafta astın buluşmayı :)
Sağolasın aynen bu hafta müsait olamadım haftaya inşallah :RCKolik:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Hayırlı olsun
Recep bey.

Teşekkürler mustafa bey :saygilar:

Emre Kaman' Alıntı:
Güle güle kullan Recep, Meanwell psu işinin kralıdır, bir de uygun fiyatlı aldıysan tadından yenmez. :)
Teşekkürler emre abi aynen meanwell çok iyiymiş fiyat da piyasadan daha uyguna geldi diyebilirim :laugh:

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Hayırlı olsun, güle güle kullan.
Sağolun tevfik bey

Hayırlı olsun güzel durmuş :)

Revolectrix Gt 500

Burak Solmaz' Alıntı:
Hayırlı olsun güzel durmuş :)

Sağolasın burak abi :thumbup: 4s leri bekliyor cihaz :laugh:

mevlüt yılmaz' Alıntı:
Hayırlı olsun Recep bey [emoji106]