rtf mi kit mi

Utku Topkaya

Profesyonel Acemi
Trex 450 rtf mi almaliyim yoksa kit alip kendimmi monte etmeliyim ayrica montaj islemi zor mu dur :-\

rtf mi kit mi

Utku Topkaya' Alıntı:
Trex 450 rtf mi almaliyim yoksa kit alip kendimmi monte etmeliyim ayrica montaj islemi zor mu dur :-\
450 PRO V2 zaten RTF olarak yok. Kaldı ki RTF kumandasını beğenmiyor.

Toplamak zor mudur, bence değildir :laugh:

Bir de rica edeceğim Utku'cum forumu iyici araştırıp, incelemeden lutfen soru sormayalım. Bu sorunun cevabı o kadar net ve detaylı anlatıldı ki. :D

Siz böyle soru sorunca bizler üzülüyoruz, acaba diyoruz yeterince iyi anlatamadık mı ?? Verdiğimiz emekler, harcadığımız saatler hepsi boşuna mı ?? :-\

rtf mi kit mi

Bu arada bir sonraki sorunun da cevabı forumda daha önce paylaşıldı. Sen sormadan ben söyleyeyim şimdiden ;)

rtf mi kit mi

Utku Topkaya' Alıntı:

Utku bu ne kadar vaktin ve naktin olduğuna bağlı. :laugh:

Örnek olarak RTF (Ready to Fly - Uçuşa Hazır Kitler) kitler kumandasıyla birlikte gelir, ben başka bir kumanda istiyorum veya herhangi başka bir elektroniği istemiyorum diyemezsin. Kutuda ne varsa hepsini almak zorundasın. :(p Çoğu durumda bu durum pek ekonomik olmaz. Örnek olarak senin zaten kumandan vardır mesela, boşyere kumandaya tekrar para vermiş olursun. Aynı şekilde şarj aleti, pil vs. vs... Eğer elinde modelcilikle ilgili hiçbir ekipman yoksa değerlendirilebilir belki ama kutu içeriğindeki ekipmanlar çok önemli, sonrasında başka modellerin içinde kullanabileceğin kalıcı ekipmanlar olmalı mutlaka.

İyi tarafı şu ki modelin ayarları dahil yapılmış, uçmaya hazır olarak eline geçer. Büyük bir kolaylık elbette, özelliklede kısıtlı zamanı olan insanlar için.

Ama ben olsam özelliklede bu işi öğrenmek istiyorsam kit almayı tercih ederim. Kitini yaparken aynı zamanda ilerisi için çok önemli bilgiler de kazanmış olursun. ;)

Mehmet abin haklı, aklına takılan şeyleri soracaksın elbette ama önce bu soruları ilk soran ben olmayabilirim diye düşünüp küçük bir araştırma yapman gerek.

rtf mi kit mi

Abilerim oncelikle ozur dilerim ama ayarlar setup basligini gorunce ben kumanda setup zannetigim icin bakmamistim mehmet abicim sonraki sorunun cevabi olan trex 450 pro v2 super combo yu o konuyu okuyarak bulmustuk biraz tembellik yaptigim icin ozur dilerim :rolleyes:

rtf mi kit mi

utku tamam kardeşim ama bu forumda çevre gibi boş yere kirletmemek lazım.mesela rtf yazan herkes tarih güncel oldugu için önce senin konunu bulur ama bi şine yaramaz vs. biraz daha dikkatli ol tembellik demişssin ama konu açmak daha uzun sürüyor ara butonuna tıkla ve istediğini yaz illaki bulursun.bulamazsan tum kapılar acık.hadi iyi forumlar sana:) %p

rtf mi kit mi

Ayrica vermis oldugunuz degerli bilgiler icin teseekkur ederim butcemi cikarttim yaklasik 900 lira filan ttuyor? Tabi doviz dusere baska insallah sene 6 kanala gecmeyi dusunuyorum :saygilar:

rtf mi kit mi

Utku Topkaya' Alıntı:
Ayrica vermis oldugunuz degerli bilgiler icin teseekkur ederim butcemi cikarttim yaklasik 900 lira filan ttuyor? Tabi doviz dusere baska insallah sene 6 kanala gecmeyi dusunuyorum :saygilar:
Gayet iyi bir bütçen var Utku, şanslısın. ;)

rtf mi kit mi

o butce bende olacak var ya uçururum ulen forumu(ucururum derken ilanları somurmek hepsini kapatmak babında).gider bir 700 alırım mis gibi:) yada bi nitro uçak + mini titan gibi bi heli dizerim ortalama bi elektronikle.

rtf mi kit mi

utku iyi değerlendirirsen cok iyi butcen var.illede sıfır alıcam dersen bilemem ama guvenilir ellerden alınacak 2.el sıfırdan daha iyidir diye dusunuyorum ve yarı yarıya fiyat farkı oluyor 2.el ile sıfır arasında genelde.ilk hedef iyi bir kumanda 2.hedef model olmalı bunu unutma:) kumanda charger gibi elektronikleri bi kere alıp yıllarca kullanırsın.;)

rtf mi kit mi

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim o butceyi para briktirerek toparlayacam onumuz bayram .d daha gnc olmak bu bakimdan cok iyii .d

Ynt: rtf mi kit mi

:D buyunce diyolarki bu para az en iyisi vermeyelim esek kadar olmus bunlar:D

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

rtf mi kit mi

Evet cok haklisin ama buyunce yuksek harclik alma ihtimalde yukseliyor :thumbup: