ruder problem

mrb saygı değer rc kolik sakinleri bir konuda sizden bilgi almam gerekli uçağımı uçurmaya az bir zaman kaldı elevatör ayarlarını yaptım gaz ayarını yaptım aileron la tamam ama ruder bir türlü komut veremiyorum kumanda dan ruder ın servosu arızalı olabilir gibi düşünce ile elevatörün kablosunu ruder ın kanalına bağlıyorum yine hareketlilik yok eksik bir şey var ama nerede

aşağı yazacağım kanal bilgisini onaylar mısını yada dogrusunu siz yazar mısınız
,alıcıda

kanal 1 aileron lar
kana 2 elevatör
kanal 3 gaz thr
kanal 4 ruder

kumanda ve alıcı fly sky 9 kanal diğer kanallar boş

Ynt: ruder problem

kanal siralamasi dogru ancak kumandada bir eksik ayar olabilir , menu ucak menusu degilmi ? bind islemini birsaha yapio denemeni oneririm ilk once

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ruder problem

Adem menü den girdiğinde ayarlar kısmında display diye bir bölüm var o kısıma gelince rudder'a komut verdiğinde ekranda hareket görebiliyorsan kumanda rudder a sinyal gönderiyor demektir.Aradaki bağlantılarda sorun olabilir eğer hiç kıpırdama yoksa rudder potansın çalışmıyordur.

ruder problem

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Adem menü den girdiğinde ayarlar kısmında display diye bir bölüm var o kısıma gelince rudder'a komut verdiğinde ekranda hareket görebiliyorsan kumanda rudder a sinyal gönderiyor demektir.Aradaki bağlantılarda sorun olabilir eğer hiç kıpırdama yoksa rudder potansın çalışmıyordur.

abi normalde o display ekranında ruder ın oynadığını görüyordum ama şuanda sorarsan oynamıyor bir kaç defa bind işlemi yaptım şaunda tekrar gidip kontrol edeceğim boşta iken oynayacak mı oynamaz ise ne yapmalıyım

Abi şimdi baktım söylediğini gibi o display ekranında ruder oynamıyor ama daha önce oynuyordu biliyorum artık nerelere girip çıktıysam ayarı değişmiş olsa gerek nasıl düzeltebilirim

Önce exit tuşuna basılı iken kumandayı aç ses bitene kadar bekle ses bittiğinde cihaz fabrika ayarlarına geri dönecek yine bir değişiklik yoksa stick calibration diye bir konu paylaşmış olmam lazim forumda onu bul veya google da turnigy 9 x stick calibration diye arat bulduğun resimli anlatıma gore stick kalibrasyon yap yine değişiklik olmazsa kumanda rudder potansı bozulmuştur.

Olmaz ama aklıma geldi menüden stick mode 2 seçili değilmi eğer seçili değilse kanal numaraları degisir

Önce exit tuşuna basılı iken kumandayı aç ses bitene kadar bekle ses bittiğinde cihaz fabrika ayarlarına geri dönecek yine bir değişiklik yoksa stick calibration diye bir konu paylaşmış olmam lazim forumda onu bul veya google da turnigy 9 x stick calibration diye arat bulduğun resimli anlatıma gore stick kalibrasyon yap yine değişiklik olmazsa kumanda rudder potansı bozulmuştur.

abi günaydın şimdi söylediğin doğrultuda kumandayı fabrika ayarlarına getirdim display ekranında ruder dahil hepsi oynuyor dediğim gibi yapmak için kumandanın bir çok ayarı ile oynadığım için sanırım ayarı kaymıştı şimdi bind yapmam gerekli değil mi ?

Olmaz ama aklıma geldi menüden stick mode 2 seçili değilmi eğer seçili değilse kanal numaraları degisir

mod 2 seçili idi abi şimdi de seçtim tekrardan şuanda herşey normal görünüyor display de tüm stick ler oynuyor

ruder problem

Kumandayı açtıktan sonra alıcıya pili bağladığında alıcıdaki kırmızı ışık sürekli yanıyorsa eşleşmiş demektir.Bind gereksiz.
Eğer hala kumanda etmiyorsa alıcının 4. kanalında yada vericinin 4. kanalında sorun var demektir.Bunu da ancak elinde 2. bir alıcı varsa test edebilirsin.

ruder problem

Eğer hala kumanda etmiyorsa alıcının 4. kanalında yada vericinin 4. kanalında sorun var demektir.Bunu da ancak elinde 2. bir alıcı varsa test edebilirsin.

abi söylediğim gibi kumanda eski haline döndü tüm stickler hareket ediyor fabrika ayarına dönünce düzeldi bind yapmalıyım sanırım tekrardan

anladım abi şimdi test ediyorm yazarım

ruder problem

Öncelikle yardımların için tşk ederim abi şimdi kumanda kontrolü yaptım dediğim gibi sticklerde problem yok display de tüm stickler çalışıyor alıcıyı takıp servo ile kanalları kontrol ettim ruder aileron gaz elevatör hepsi çalışıyor şuanda sorun çözüldü

Kumandayı tanımıyorum ama muhtemelen rudder kanalının endpointlerini sıfırlamıştınız. Neyse biraz abartılı bir tedavi ile sorun çözülmüş. :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Kumandayı tanımıyorum ama muhtemelen rudder kanalının endpointlerini sıfırlamıştınız. Neyse biraz abartılı bir tedavi ile sorun çözülmüş. :)
valla hocam o kadar yerle oynadım ki :D