Şarj aleti olmadan LiPo pil Şarj etme.

Samet Taşkıran

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar Öncelikle belirtmek isterimki Rc uçak ve drone konularına yeni yeni öğrenmeye başladım.
Biliyorsunuz ki LiPo piller çeşitli şarj cihazları ile şarj ediliyor ve bu şarj cihazları biraz tuzlu. LiPo pilleri evde şarj etmenin farklı yolları varmı? Varsa nelerdir.
motor ve esc sürücüleri vede LiPo pilleri anca alabildim varsa şarj için uygun çözümleriniz aşağıda belirtirseniz sevinirim ❤️❤️

Son düzenleme:
TP 4056 USB tyb-C kabloyla tek hücreyi 1A akımla şerj eden bi kart fiyatı 10 TL civarı satılıyor.
Google araştırarak birden fazla kartı seri bağlayarak 2-3 hücreli batarya şarjı konusunda bilgi edinebilisiniz, çeşitli videolar var.

Şarj cihazları tuzlu da LiPo piller çok mu tatlı??? Ne yaptığını bilmeden LiPo şarj ederken en iyi olasılıkla pili kullanılmaz hale getirme, en kötü olasılıkla da evi yakma risklerinin yanında şarj cihazının tuzu az kalmaz mı?

Lipo piller dışarıdan ne kadar sakin gözükseler de damarına bastığında tamamen değişirler.

Tuzu az olan tarafından bir cihaz almalısın bence. İnternette 400-500tlye cihazlar var. Daha uyguna da bulabilirsin muhakkak. Kendin yapmandansa SKYRC şarj aletlerinden ikinci el bir tane alabilirsin. Benim ilk şarj aletim SKYRC E4'dü. İleriye dönük bir yatırım olmamakla birlikte günü kurtaracak en doğru hareket olabilir.

• Beğen
Tepkiler: ekrem mutluer
Şarj cihazları tuzlu da LiPo piller çok mu tatlı??? Ne yaptığını bilmeden LiPo şarj ederken en iyi olasılıkla pili kullanılmaz hale getirme, en kötü olasılıkla da evi yakma risklerinin yanında şarj cihazının tuzu az kalmaz mı?
Haklısınız hocam. diğer etmenleri riskleri hesaba katmadım. iyi forumlar dilerim

Lipo piller dışarıdan ne kadar sakin gözükseler de damarına bastığında tamamen değişirler.

Tuzu az olan tarafından bir cihaz almalısın bence. İnternette 400-500tlye cihazlar var. Daha uyguna da bulabilirsin muhakkak. Kendin yapmandansa SKYRC şarj aletlerinden ikinci el bir tane alabilirsin. Benim ilk şarj aletim SKYRC E4'dü. İleriye dönük bir yatırım olmamakla birlikte günü kurtaracak en doğru hareket olabilir.
Hocam sağolun tavsiyelerinizi uygulayacağım. LiPo pilleri birazdaha araştırdım tehlikelerini anladım. iyi forumlar dilerim:saygilar: