Şarj Cihazı 3s Lipoyu 2s okuyor.

başka pilde deneyemedim henüz, ama bugün voltaj checker siparişim geldi. Voltaj tester pilin 3 hücresini de okuyor. Artık cihazı bi açıp bakmayı düşünüyorum.
:RCKolik:

Tekrardan selamlar,
Geçen süre zarfında sorunlarımı çözdüm şükürler olsun. :halay: Sorunum tek 1 tane değilmiş, aynı sorunu yaşayabilecek arkadaşlara yardımı dokunur umarım.
>Şarj cihazının 3s lipo bataryayı 2s okumasının nedeni basit bir sıkıntıdan ibaretmiş. Şarj cihazının içini açıp balans soketlerinin lehimlerini güçlendirmemizle bu sorun halloldu,artık cihaz 3s i 3s olarak okuyor :)
>Şarjı başlattıktan 2 dk sonra cihazın kendini resetlemesine gelirsem, arkadaşımın şarj aletinin adaptörünü kendi cihazıma taktığımda öyle bir sorunla karşılaşmadım.
linkinden aldığım şarj cihazıyla birlikte gelen adaptörden dolayı cihazın reset attığını anladım. Sonra sitedeki resimlerle benim elimdeki adaptörün aynı olmadığını da farkettim! Yeni bir adaptör aldığımda ise sorun halloldu.
Şimdilik sıkıntısız bir şekilde bataryamı şarj edebiliyorum.
İyi forumlar! :saygilar: :RCKolik:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sorunun hallolmasına sevindim[emoji106]
Güle güle kullan

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sorunun adabtorde olması çok iyi olmuş bilgilendirme için teşekkür ederiz.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiket bazında her iki adaptör arasında sadece 1A fark var ki bu bir soruna neden olacak bir şey değil. Demek ki aldığınız adaptör arızalı çıkmış :(

Neyse sorun çözülmüş ya, önemli olan da bu :D

Herkese teşekkür ederim. İyi forumlar! :)
:RCKolik: :saygilar: